Menu

Recenzia a porovnanie Moser 4480-0050

74,5 % Celkové hodnotenie

TOP cena/výkon v kategorii Cestovné žehličky na vlasy

Klady

  • Vhodná na cesty
  • Vlasy vyrovná aj navlní
  • Dlhý kábel

Zápory

  • Iba jedna teplota
  • Chýbajú pokročilé vlastnosti
  • Nemá displej
25 € Orientačná cena

Základné parametre a funkcie

Táto žehlička značky Moser je vhodná na cestovanie, pretože je celkovo kompaktnejšia a neponúka žiadne pokročilé vlastnosti (rozmery keramicko-turmalínových doštičiek sú 6 x 1,3 cm). V čase písania tejto recenzie (marec 2021) sa so všetkými svojimi funkciami radí k tým menej vybaveným modelom. Chýba jej ionizačná aj parná funkcia či akokoľvek ozvláštnené (napríklad napustené či plávajúce) doštičky.

Hodí sa pre tých užívateľov, ktorí vedia, čo od žehličky očakávajú a nepotrebujú nič navyše. Pri modeli 4480-0050 je totiž k dispozícii len jedno nastavenie teploty, a to na stredných 180 °C. Táto teplota je vhodná pre normálne až silné vlasy, jemnejšie by už mohla poškodiť. Jedinou zvláštnosťou tejto žehličky sú zaoblené okraje, vďaka ktorým môžete okrem narovnania vlasy aj navlniť. Príkon 35 W by navyše mal sľubovať rýchle nahriatie, dobu však výrobca neuvádza.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Povrch žehliacich doštičiek

Keramika-turmalín

Nastavenie teploty

Nie

Minimálna teplota (°C)

180

Maximálna teplota (°C)

180

Príkon (W)

35

Ionizačná funkcia

Nie

Parná funkcia

Nie

Plávajúce doštičky

Nie

Napustené doštičky

Nie

Dĺžka žehliacich doštičiek (mm)

60

Šírka žehliacich doštičiek (mm)

13

Zaoblené okraje

Áno

Užívateľský komfort

Z hľadiska užívateľského komfortu poteší dlhým prívodným káblom, ktorý meria až 2,5 metra, bohužiaľ ale nie je otočný. Táto žehlička nemá displej a ovláda sa iba jedným tlačidlom, na ktorom prepínate medzi polohou zapnutia a vypnutia. Chýba aj uzamknutie teploty a automatické vypnutie, disponuje ale aspoň indikáciou zahriatia. Je vhodná len pre napätie 220-240 V, čo ju predurčuje na použitie iba v Európe (ide o európsku normu).

Parameter Tento produkt
Dĺžka prívodného kábla (cm)

250

Otočný kábel

Nie

Displej

Nie

Indikácia zahriatia

Áno

Uzamknutie nastavenej teploty

Nie

Automatické vypnutie

Nie

Žehlenie mokrých vlasov

Nie

Záver

Žehličku Moser 4480-0050 odporučíme len nenáročným používateľom, ktorí nepožadujú funkcie navyše a ocenia malý a skladný model. Ponúkne iba jednu teplotu (180 °C), menšie, keramicko-turmalínové doštičky a zaoblené okraje na tvorbu vĺn. Kábel tejto žehličky je dlhý 2,5 metra, nie je však otočný.

Z pokročilých funkcií tu žiadnu nenájdete – žehlička nemá ionizačnú funkciu ani displej a chýba aj automatické vypnutie. Pokiaľ hľadáte bohatšie vybavený model s rovnakým povrchom doštičiek, prečítajte si recenziu modelu Remington S1510.

25 € Orientačná cena
Autor: Kamila Lorenzová | Dátum: | Produkt: Moser 4480-0050 | Hodnotenie: 74,5 %
Kamila Lorenzová
Redaktorka
Kamila je jednou z redaktoriek v našom tíme a na webe má na starosti desiatky rôznych tém. Žehličky na vlasy patria medzi jej najobľúbenejšie, pretože ich používa takmer denne a snaží sa neustále hľadať to najlepšie na trhu. Okrem prieskumu sa vrhla aj na reálne testovanie a vybrané modely vyskúšala. Dokáže vám teda poradiť, či sú určité funkcie v praxi užitočné alebo naopak zbytočné.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Moser 4480-0050

Moser 4480-0050

25 € Orientačná cena