Menu

Bosch GSN58VWEV XXL – Recenzie, testy a porovnania

90,8 % Celkové hodnotenie

Víťaz cena/výkon v kategorii Skriňové mrazničky

Jednotlivá hodnocení

 • 8,5/10
  Hodnotenie spotreby a hlučnosti
 • 10/10
  Hodnotenie klimatickej triedy a triedy mrazenia
 • 9,3/10
  Hodnotenie mraziaceho výkonu a akumulačnej doby
 • 7,8/10
  Hodnotenie vybavenia a funkcií

Klady

 • Veľký objem
 • Dlhá akumulačná doba 25 h
 • Variabilné poličky

Zápory

 • Nemá osvetlenie
 • Nemá antibakteriálnu úpravu
750 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Bosch GSN58VWEV predstavuje XXL mrazničku s objemom 365 l, najlepšie sa teda uchytí v rodinách o väčšom počte členov. Ako taký zvládne zamraziť 20,8 kg potravín za 24 hodín, čo je pre jeho kapacitu zodpovedajúce. Výhodou je, že aj pri tomto výkone hlučnosť nepresahuje 40 dB, to sa nepodarilo mnohým menším modelom. Akumulačná doba pri prerušení dodávky prúdu je 25 h, tak dlho dokáže bez prívodu energie udržať potraviny zmrazené. V čase písania tejto recenzie (jún 2021) sa priemerná akumulačná doba pohybovala okolo 17 hodín.

Negatívne sa kapacita mrazničky prejavila na energetickej náročnosti. Spotreba 278 kWh/rok bola skôr nadpriemerná. Pri cene 0,19 €/kWh tak ročne miniete 53 €, čo je o necelých 12 € viac ako priemer v našom porovnaní. Na druhú stranu ide o kapacitne veľký model, a s vyššou spotrebou je tak do istej miery treba počítať. Energetická trieda E, do ktorej sa táto mraznička radí, patrila viac-menej k priemeru. Mraznička samozrejme patrí do mraziacej triedy ****, je teda vhodná na dlhodobé skladovanie potravín. Klimatická trieda SN-T zaručuje efektívne mrazenie pri okolitých teplotách od 10 do 43 °C.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Bosch

27 % Whirlpool, 27 % Bosch, 18 % Amica, 9 % Beko, 9 % Gorenje, 9 % Candy
Objem (l)

365

219,27
Klimatická trieda

SN–T (10–43 °C)

64 % SN–T (10–43 °C), 36 % N–ST (16–38 °C)
Energetická trieda

E

45 % F, 36 % E, 9 % D, 9 % C
Ročná spotreba (kWh)

278

226,94
Ročné náklady (0,19 €/1 kWh)

53,25

43,43
Hlučnosť (dB)

39

39,82
Trieda hlučnosti

C

100 % C
Trieda mrazenia

**** (-24 °C/dlhodobé skladovanie)

100 % **** (-24 °C/dlhodobé skladovanie)
Mraziaci výkon (kg/24h)

20,8

14,75
Mraziaci výkon v pomere k objemu

0,06

0,07
Akumulačná doba (hod)

25

17,44

Funkcie a rozmery

Na úvod musíme spomenúť, že táto mraznička bohužiaľ nedisponuje žiadnym osvetlením. To je pritom pri drahších mrazničkách čoraz častejšie. Inak je však funkčne vybavená pomerne dobre. Nechýba jej automatické odmrazovanie a ani funkcia rýchleho zmrazenia, ktorú môžete spustiť v automatickom či manuálnom režime. Signalizácia pri zvýšení teploty, napríklad pri nedovretí dverí, spočíva v akustickom signále. Pri zadaní chybného nastavenia je upozornenie na problém zvukové aj vizuálne. Pokiaľ sa občas musíte dlho rozhodovať, čo a ako v mrazničke umiestnite, poteší vás systém VarioZone – všetky police je možné z mrazničky vybrať a usporiadať ich podľa vašich preferencií. Konštantnú teplotu mraznička drží vďaka technológii FreshSense, ktorá využíva senzory merajúce teplotu vo vnútri aj v okolí. Obísť sa však musíte bez antibakteriálnej úpravy, ktorá by obmedzovala množenie baktérií a zvyšovala bezpečnosť skladovania.

Vzhľadom na objem nie je príliš prekvapivé, že rozmermi a váhou mraznička Bosch väčšinu ostatných produktov presahuje. Na konkrétne hodnoty sa môžete pozrieť v nižších riadkoch tabuľky.

Vyobrazení vnitřního uspořádání mrazáku Bosch GSN58VWEV XXL

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Typ odmrazovania

Automatické

55 % Automatické, 45 % Manuálne
Rýchle zmrazenie

Áno

64 % Áno, 36 % Nie
Vnútorné osvetlenie

Nie

73 % Nie, 18 % Áno, 9 % Neuvedené
Signalizácia

Akustická

45 % Vizuálna a akustická, 36 % Nie, 9 % Vizuálna, 9 % Akustická
Ventilátor

Áno

45 % Áno, 45 % Nie, 9 % Neuvedené
Antibakteriálna úprava

Nie

91 % Nie, 9 % Áno
Výška (cm)

191

149,20
Šírka (cm)

70

60,23
Hĺbka (cm)

78

64,63
Hmotnosť (kg)

92,2

61,78

Názory užívateľov a odborníkov

Veľká kapacita, nenámrazový systém a jednoduché ovládanie, tým všetkým si mraznička Bosch získala svojich užívateľov, ktorí ju v recenziách prevažne chvália. Jediným nedostatkom je podľa niektorých recenzií chýbajúce vnútorné osvetlenie.

Klady a zápory

Medzi nevýhody modelu Bosch patria chýbajúce vnútorné osvetlenie a vyššia spotreba, tá je ale do istej miery ospravedlniteľná veľkou kapacitou. V ostatných smeroch si mraznička vedie pomerne dobre, poteší napríklad dlhou akumulačnou dobou, nenámrazovým systémom alebo funkciou rýchleho zmrazenia.

Naše hodnotenie a záver

Bosch GSN58VWEV je priestranná mraznička vhodná pre väčšie domácnosti a na objem náročných užívateľov. Vnútorný priestor je flexibilne upraviteľný pomocou vyberateľných políc, konštantnú teplotu mraznička drží vďaka systému senzorov. S veľkým objemom sa však spája vyššia spotreba, a to aj keď mraznička patrí do viac-menej priemernej energetickej triedy E.

Poteší vysokým výkonom a dobrou ponukou funkcií, vrátane automatického odmrazovania alebo funkcie rýchleho zmrazenia. Chýba naopak napríklad osvetlenie alebo antibakteriálna úprava. Pokiaľ sa pre ňu rozhodnete, pripravte sa na náročnú manipuláciu, váži totiž cez 90 kg.

Ak hľadáte mrazničku skôr pre menšiu domácnosť a dbáte na úsporu energií, odporúčame vám na preštudovanie recenziu modelu Liebherr GP 1486.

750 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Bosch GSN58VWEV XXL | Hodnotenie: 90,8 %
Eliška Srncová
Eliška má v našej redakcii na starosti hlavne témy veľkých domácich spotrebičov, mrazničkám sa venuje už viac ako tri roky. Vďaka tomu sa skvele orientuje v energetických štítkoch, funkciách a všetkých dôležitých parametroch. Vysvetlí vám napríklad rozdiel medzi mraziacim výkonom a triedou mrazenia, alebo či je pre vás vhodnejšia skriňová či pultová mraznička. Vo svojom zábere má okrem mrazničky aj práčky, sušičky a ďalšiu bielu techniku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Bosch GSN58VWEV XXL

Bosch GSN58VWEV XXL

750 € Orientačná cena