Menu

Recenzia a test Candy CCTUS 542 XH

68,7 % Celkové hodnotenie

Top 10 v kategorii Skriňové mrazničky

Jednotlivá hodnocení

 • 7,8/10
  Hodnotenie spotreby a hlučnosti
 • 9,0/10
  Hodnotenie klimatickej triedy a triedy mrazenia
 • 7,5/10
  Hodnotenie mraziaceho výkonu a akumulačnej doby
 • 0,0/10
  Hodnotenie vybavenia a funkcií

Klady

 • Dostupná cena
 • Kompaktný
 • V niektorých ohľadoch priemerný

Zápory

 • Neponúka žiadne funkcie
 • Obmedzená klimatická trieda
240 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Menšie mrazničky všeobecne vykazujú skôr slabšie parametre. Preto možno považovať za úspech, že sa mraznička Candy aspoň v niektorých ohľadoch držala viac-menej priemerných hodnôt, aké boli v čase písania recenzie (jún 2021). Objem 91 l predurčuje tento model na použitie v troj až štvorčlennej domácnosti.

Klimatická trieda N-ST zase vyjadruje, že je mraznička schopná efektívne pracovať v miestach s teplotou od 16 do 38 °C. Táto trieda bola pri menších modeloch obvyklá, pri väčších mrazničkách často narazíte na lepšiu triedu SN-T s rozmedzím teplôt 10-43 °C. Štvorhviezdičková trieda mrazenia nakoniec garantuje, že je mraznička vhodná na dlhodobé uchovávanie potravín, rovnako ako prakticky všetky modely na trhu.

Výkon tejto mrazničky je s prihliadnutím na jej kapacitu viac-menej priemerný, za deň zvládne zamraziť 4,4 kg potravín. Akumulačná doba 16 hodín bola tesne pod priemerom, čo je pri menších modeloch celkom úspech. Energetická trieda F potom patrila k najčastejším na trhu, bola ale zároveň aj najslabšia. Spotreba 208 kWh za rok je tak vďaka malej kapacite modelu stále ešte pod priemerom 224 kWh, pri takto malom modeli by ale mohla byť predsa len nižšia.

Hlučnosť 40 dB zodpovedala priemeru a mraznička patrí do triedy C, rovnako ako všetky ďalšie hodnotené modely.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Candy

27 % Whirlpool, 27 % Bosch, 18 % Amica, 9 % Beko, 9 % Gorenje, 9 % Candy
Objem (l)

91

219,27
Klimatická trieda

N–ST (16–38 °C)

64 % SN–T (10–43 °C), 36 % N–ST (16–38 °C)
Energetická trieda

F

45 % F, 36 % E, 9 % D, 9 % C
Ročná spotreba (kWh)

208

226,94
Ročné náklady (0,19 €/1 kWh)

39,85

43,43
Hlučnosť (dB)

40

39,82
Trieda hlučnosti

C

100 % C
Trieda mrazenia

**** (-24 °C/dlhodobé skladovanie)

100 % **** (-24 °C/dlhodobé skladovanie)
Mraziaci výkon (kg/24h)

4,4

14,75
Mraziaci výkon v pomere k objemu

0,05

0,07
Akumulačná doba (hod)

16

17,44

Funkcie a rozmery

Rovnako ako väčšina menších mrazničiek, ani model Candy nemá na poli funkcií čo ponúknuť. To je skrátka pre malé mrazničky bežné a je potrebné s tým pri výbere počítať. Kvôli absencii nenámrazového systému vás tak čaká ručné odmrazovanie, obísť sa musíte aj bez vnútorného osvetlenia, funkcie rýchleho zamrazenia, signalizácie a ďalších funkcií, na ktoré ste možno zvyknutí od veľkých mrazničiek.

Ako si môžete skontrolovať nižšie v tabuľke, rozmerovo ide o pomerne kompaktný model, čo bude pre rad užívateľov určite výhodou.

Vyobrazení vnitřního uspořádání mrazáku Candy CCTUS 542 XH

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Typ odmrazovania

Manuálne

55 % Automatické, 45 % Manuálne
Rýchle zmrazenie

Nie

64 % Áno, 36 % Nie
Vnútorné osvetlenie

Nie

73 % Nie, 18 % Áno, 9 % Neuvedené
Signalizácia

Nie

45 % Vizuálna a akustická, 36 % Nie, 9 % Vizuálna, 9 % Akustická
Ventilátor

Nie

45 % Áno, 45 % Nie, 9 % Neuvedené
Antibakteriálna úprava

Nie

91 % Nie, 9 % Áno
Výška (cm)

85

149,20
Šírka (cm)

55

60,23
Hĺbka (cm)

58

64,63

Názory užívateľov a odborníkov

Hoci parametrovo nejde o nijako výnimočný model, užívatelia sú s mrazničkou Candy spokojní. Popisujú ho ako tichý, designovo pekný, kompaktný model za dostupnú cenu. Vo svojich recenziách nezmieňujú voči tomuto modelu žiadne výhrady.

Klady a zápory

Ako silné stránky mrazničky Candy môžeme označiť jej dostupnú cenu a kompaktné prevedenie, ktoré si pochvaľujú aj používatelia. Vo väčšine ohľadov je potom priemerná, čo ale nie je u menšej mrazničky zlý výsledok. Najväčšou slabinou tak zostáva absencia funkcií, kvôli ktorým vás čaká napríklad manuálne odmrazovanie spotrebiča.

Naše hodnotenie a záver

Mraznička Candy CCTUS 542 XH patrí k objemovo menším modelom a tomu zodpovedajú aj jej parametre. Kapacitou vystačí zhruba trojčlennej až štvorčlennej domácnosti, rad užívateľov určite zaujme kompaktným prevedením. Nejde o vyložene úsporný, tichý alebo nadštandardne výkonný model. Vo väčšine parametrov je priemerný, to je ale pre menšiu mrazničku stále ešte pomerne dobrý výsledok.

V kategórii vybavenia a funkcií nemá čo ponúknuť, to je pri malých mrazničkách opäť bežné. Môžeme ju tak ohodnotiť ako kompaktný model pre nenáročných používateľov, ktorý zaujme okrem iného pomerne nízkou cenou. Pokiaľ požadujete lepšiu výbavu, pravdepodobne sa budete musieť poobzerať po väčšom a tiež drahšom modeli. Medzi relatívne cenovo dostupné sa radí napríklad mraznička Gorenje FN4171CW.

240 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Candy CCTUS 542 XH | Hodnotenie: 68,7 %
Eliška Srncová
Eliška má v našej redakcii na starosti hlavne témy veľkých domácich spotrebičov, mrazničkám sa venuje už viac ako tri roky. Vďaka tomu sa skvele orientuje v energetických štítkoch, funkciách a všetkých dôležitých parametroch. Vysvetlí vám napríklad rozdiel medzi mraziacim výkonom a triedou mrazenia, alebo či je pre vás vhodnejšia skriňová či pultová mraznička. Vo svojom zábere má okrem mrazničky aj práčky, sušičky a ďalšiu bielu techniku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Candy CCTUS 542 XH

Candy CCTUS 542 XH

240 € Orientačná cena