Menu

Gorenje F391PW4 – Recenzie, testy a porovnania

66,2 % Celkové hodnotenie

v kategorii Skriňové mrazničky

Jednotlivá hodnocení

 • 7,8/10
  Hodnotenie spotreby a hlučnosti
 • 9,0/10
  Hodnotenie klimatickej triedy a triedy mrazenia
 • 6,3/10
  Hodnotenie mraziaceho výkonu a akumulačnej doby
 • 0,0/10
  Hodnotenie vybavenia a funkcií

Klady

 • Dostupná cena
 • V niektorých ohľadoch priemerná

Zápory

 • Krátka akumulačná doba
 • Žiadne funkcie
 • Obmedzená klimatická trieda
175 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Mrazák Gorenje patrí v našom porovnaní z júna 2021 k naozajstným omrvinkám, s kapacitou 70 l ho môžeme odporučiť pre zhruba dve až tri osoby. Hlavnou charakteristikou tejto mrazničky je jej nízka cena, v ostatných parametroch už nijako nevyniká. Jej výkon mrazenia je s prihliadnutím na kapacitu viac-menej priemerný, za deň si poradí s 3,2 kg potravín. Spotreba 200 kWh ročne síce technicky vzato patrí k nižším (priemer bol 224 kWh), ale pri takto malom modeli by ale mohla byť ešte o niečo menšia. Preto sa mraznička zaradila do slabšej energetickej triedy F. Hlučnosť 40 dB zodpovedala priemeru a do triedy hlučnosti C sa tiež zaradili všetky hodnotené modely.

Štvorhviezdičkovej triede mrazenia nemáme čo vytknúť, je pre dnešné mrazničky obvyklá a znamená, že aj tento model môžete využívať na dlhodobé skladovanie potravín. Klimatická trieda N-ST je na trhu pomerne častá, mrazničky s touto triedou sú určené do prostredia s teplotou medzi 16-38 °C. Nejde ale o najlepší variant, tým by bola trieda SN-T, ktorá má teplotné rozmedzie 10-43 °C. Najväčšou slabinou je nakoniec pravdepodobne akumulačná doba, teda doba, počas ktorej udrží mraznička potraviny zmrazené aj bez prívodu elektriny. Tá je v tomto prípade 7 hodín, priemer bol viac ako dvojnásobok.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Gorenje

27 % Whirlpool, 27 % Bosch, 18 % Amica, 9 % Beko, 9 % Gorenje, 9 % Candy
Objem (l)

70

219,27
Klimatická trieda

N–ST (16–38 °C)

64 % SN–T (10–43 °C), 36 % N–ST (16–38 °C)
Energetická trieda

F

45 % F, 36 % E, 9 % D, 9 % C
Ročná spotreba (kWh)

200

226,94
Ročné náklady (0,19 €/1 kWh)

38,31

43,43
Hlučnosť (dB)

40

39,82
Trieda hlučnosti

C

100 % C
Trieda mrazenia

**** (-24 °C/dlhodobé skladovanie)

100 % **** (-24 °C/dlhodobé skladovanie)
Mraziaci výkon (kg/24h)

3,2

14,75
Mraziaci výkon v pomere k objemu

0,05

0,07
Akumulačná doba (hod)

7

17,44

Funkcie a rozmery

V kategórii vybavenia a funkcií môžeme byť veľmi struční. Rovnako ako pri väčšine veľmi malých mrazničiek, ani pri tomto vlastne žiadne funkcie navyše nenájdete. S jej odmrazovaním si budete musieť poradiť svojpomocne, nie je vybavená signalizáciou, ventilátorom, vnútorným osvetlením ani ďalšími obľúbenými prvkami. Pokiaľ si ale kupujete menšiu mrazničku, možno sú pre vás veľmi dôležité práve jej rozmery. Tie nájdete nižšie v tabuľke a môžete si tak overiť, či vám tento model do domácnosti dobre zapadne.

Vyobrazení vnitřního uspořádání mrazáku Gorenje F391PW4

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Typ odmrazovania

Manuálne

55 % Automatické, 45 % Manuálne
Rýchle zmrazenie

Nie

64 % Áno, 36 % Nie
Vnútorné osvetlenie

Nie

73 % Nie, 18 % Áno, 9 % Neuvedené
Signalizácia

Nie

45 % Vizuálna a akustická, 36 % Nie, 9 % Vizuálna, 9 % Akustická
Ventilátor

Nie

45 % Áno, 45 % Nie, 9 % Neuvedené
Antibakteriálna úprava

Nie

91 % Nie, 9 % Áno
Výška (cm)

84,7

149,20
Šírka (cm)

49,4

60,23
Hĺbka (cm)

49,4

64,63
Hmotnosť (kg)

27

61,78

Názory užívateľov a odborníkov

Mrazák Gorenje predstavuje veľmi jednoduchý model a ako to tak vyzerá, v jednoduchosti je podľa niektorých užívateľov krása, vo svojich recenziách totiž spomínajú iba chválu. Mraznička je podľa nich tichá, jednoduchá na používanie a v peknom kompaktnom prevedení. Oceňujú tiež priehľadné zásuvky, ktoré uľahčujú orientáciu.

Klady a zápory

Hlavnou výhodou mrazničky Gorenje je nepochybne jej cena. Mnohým užívateľom určite príde vhod aj kompaktné prevedenie. Nevýhodou je absencia akýchkoľvek funkcií a všeobecne nejde o nejako zvlášť výkonný model, to je ale pri menších mrazničkách obvyklé.

Naše hodnotenie a záver

Kompaktná mraznička Gorenje F391PW4 zaujme nízkou cenou a bude vyhovovať hlavne nenáročným užívateľom, ktorí hľadajú jednoduché riešenie. V otázke výkonu, spotreby aj hlučnosti sa drží viac-menej priemerných hodnôt, jej akumulačná doba je kratšia a body stráca najmä v kategórii vybavenia a funkcií, kde naozaj nemá čo ponúknuť. To je ale pri týchto malých mrazničkách obvyklé a ak hľadáte malý model za dostupnú cenu, pravdepodobne budete musieť nad nedostatkom funkcií prižmúriť oko. Ak by ste ale ocenili napríklad dlhšiu akumulačnú dobu, možno by vám lepšie vyhovoval model Candy CCTUS 542 XH.

175 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Gorenje F391PW4 | Hodnotenie: 66,2 %
Eliška Srncová
Eliška má v našej redakcii na starosti hlavne témy veľkých domácich spotrebičov, mrazničkám sa venuje už viac ako tri roky. Vďaka tomu sa skvele orientuje v energetických štítkoch, funkciách a všetkých dôležitých parametroch. Vysvetlí vám napríklad rozdiel medzi mraziacim výkonom a triedou mrazenia, alebo či je pre vás vhodnejšia skriňová či pultová mraznička. Vo svojom zábere má okrem mrazničky aj práčky, sušičky a ďalšiu bielu techniku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Gorenje F391PW4

Gorenje F391PW4

175 € Orientačná cena