Menu

Siemens GS58NEWDV – Recenzie, testy a porovnania

94,5 % Celkové hodnotenie

v kategorii Skriňové mrazničky

Jednotlivá hodnocení

 • 9,3/10
  Hodnotenie spotreby a hlučnosti
 • 10/10
  Hodnotenie klimatickej triedy a triedy mrazenia
 • 9,3/10
  Hodnotenie mraziaceho výkonu a akumulačnej doby
 • 10,0/10
  Hodnotenie vybavenia a funkcií

Klady

 • Energetická trieda D
 • Dlhá akumulačná doba 25 h
 • Ponuka funkcií

Zápory

 • Vyššia cena
 • Vyššia hmotnosť
760 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Mrazák Siemens patril v čase písania recenzie (jún 2021) k najobjemnejším modelom v našom porovnaní. Jeho kapacita 366 l bez problémov pokryje nároky aj 10 a viac osôb, bude tak vhodný aj na komerčné využitie. Mraziaci výkon 20,8 kg/deň je pre túto kapacitu zodpovedajúci. Mraznička poteší 25-hodinovou akumulačnou dobou, priemer v čase hodnotenia bol len 17 hodín. S energetickou triedou D sa radí aj k úspornejším modelom na trhu, aj s výrazne nadštandartnou kapacitou sa tak jej spotreba udržala na priemernej hodnote 222 kWh, s ktorou sa môžete stretnúť aj pri výrazne menších modeloch.

Hlučnosť 38 dB patrila skôr k nižším, v čase hodnotenia ale neboli v tomto smere medzi mrazničkami nijako zásadné rozdiely a všetky modely v našom porovnaní sa radili do triedy C. Štvorhviezdičková trieda mrazenia je potom na trhu štandardom, s ktorým sa stretnete v podstate u všetkých moderných mrazničiek. Znamená, že je daný model vhodný aj na dlhodobé uchovávanie potravín. Nakoniec ani klimatickej triede SN-T nemáme čo vytknúť, je najširšia na trhu a mrazničky v tejto triede zvládnu efektívne pracovať v miestnostiach s teplotou od 10 do 43 °C.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Siemens

27 % Whirlpool, 27 % Bosch, 18 % Amica, 9 % Beko, 9 % Gorenje, 9 % Candy
Objem (l)

366

219,27
Klimatická trieda

SN–T (10–43 °C)

64 % SN–T (10–43 °C), 36 % N–ST (16–38 °C)
Energetická trieda

D

45 % F, 36 % E, 9 % D, 9 % C
Ročná spotreba (kWh)

222

226,94
Ročné náklady (0,19 €/1 kWh)

42,53

43,43
Hlučnosť (dB)

38

39,82
Trieda hlučnosti

C

100 % C
Trieda mrazenia

**** (-24 °C/dlhodobé skladovanie)

100 % **** (-24 °C/dlhodobé skladovanie)
Mraziaci výkon (kg/24h)

20,8

14,75
Mraziaci výkon v pomere k objemu

0,06

0,07
Akumulačná doba (hod)

25

17,44

Funkcie a rozmery

V kategórii základných parametrov si mraznička Siemens viedla pomerne dobre, na pozitívnej note pokračujeme aj v kategórii vybavenia a funkcií. Medzi mrazničkami je výbava tohto modelu rozhodne nadštandardná. Z funkcií, ktoré ponúka, nebola ani jedna v čase hodnotenia samozrejmosťou. Medzi častejšie funkcie patrilo automatické odmrazovanie, ktoré uľahčuje údržbu, alebo funkcia rýchleho zmrazenia. Tie sú pri tejto mrazničke doplnené tiež menej obvyklým vnútorným osvetlením, ventilátorom na udržiavanie rovnomernej teploty, vizuálnou a akustickou signalizáciou a antibakteriálnou úpravou. Celkovo tak výbave tejto mrazničky naozaj nemáme čo vytknúť.

Vyobrazení vnitřního uspořádání mrazáku Siemens GS58NEWDV

V tabuľke nájdete aj rozmery mrazničky, za pozornosť stojí predovšetkým jej hmotnosť, blížiaca sa 100 kg. Manipulácia s mrazničkou tak môže byť pomerne obtiažna a je na mieste sa na ňu dopredu pripraviť.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Typ odmrazovania

Automatické

55 % Automatické, 45 % Manuálne
Rýchle zmrazenie

Áno

64 % Áno, 36 % Nie
Vnútorné osvetlenie

Áno

73 % Nie, 18 % Áno, 9 % Neuvedené
Signalizácia

Vizuálna a akustická

45 % Vizuálna a akustická, 36 % Nie, 9 % Vizuálna, 9 % Akustická
Ventilátor

Áno

45 % Áno, 45 % Nie, 9 % Neuvedené
Antibakteriálna úprava

Áno

91 % Nie, 9 % Áno
Výška (cm)

191

149,20
Šírka (cm)

70

60,23
Hĺbka (cm)

78

64,63
Hmotnosť (kg)

96

61,78

Názory užívateľov a odborníkov

Užívatelia mrazničky Siemens sú s jej výkonom nadmieru spokojní. Chvália tichý chod, vnútorné usporiadanie aj veľkorysý objem spotrebiča. Ako jediné nevýhody spomínajú vyššiu cenu a ťažšiu manipuláciu, spôsobenú väčšími rozmermi a vysokou hmotnosťou.

Klady a zápory

Silnou stránkou mrazničky Siemens je nepochybne jej ponuka funkcií, tu jej väčšina hodnotených modelov mohla len ťažko konkurovať. Patrí tiež k pomerne úsporným modelom, má relatívne nízku hmotnosť a výkon zodpovedajúci jej kapacite. Nevýhodou tak zostáva iba vyššia cenovka a prípadne väčšie rozmery a hmotnosť, ktoré môžu robiť problémy pri manipulácii.

Naše hodnotenie a záver

Na skriňovej mrazničke Siemens GS58NEWDV sa len ťažko hľadajú nedostatky. Do istej miery obmedzujúca môže byť samozrejme vyššia cena modelu a veľké rozmery taktiež nebudú vyhovovať každému. Ak ale hľadáte naozaj objemný model so slušným výkonom a vyhovuje vám zásuvkový variant, mohlo by ísť o tú pravú mrazničku pre vás. Kapacita pokryje nároky pokojne aj desiatich a viacerých osôb, spotreba mrazničky pritom nie je nijako dramaticky vysoká.

Model je dostatočne výkonný s dlhou akumulačnou dobou a radom užitočných funkcií, ako je napríklad nenámrazový systém alebo antibakteriálna úprava. Ak vás tieto vlastnosti zaujali, ale investícia do mrazničky Siemens je pre vás príliš vysoká, zaujímavou alternatívou by mohol byť napríklad model Beko RFNE 312 E33W s niečo nižšou cenou.

760 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Siemens GS58NEWDV | Hodnotenie: 94,5 %
Eliška Srncová
Eliška má v našej redakcii na starosti hlavne témy veľkých domácich spotrebičov, mrazničkám sa venuje už viac ako tri roky. Vďaka tomu sa skvele orientuje v energetických štítkoch, funkciách a všetkých dôležitých parametroch. Vysvetlí vám napríklad rozdiel medzi mraziacim výkonom a triedou mrazenia, alebo či je pre vás vhodnejšia skriňová či pultová mraznička. Vo svojom zábere má okrem mrazničky aj práčky, sušičky a ďalšiu bielu techniku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Siemens GS58NEWDV

Siemens GS58NEWDV

760 € Orientačná cena