Menu

Whirlpool UW4 F2Y WB F – Recenzie, testy a porovnania

88,0 % Celkové hodnotenie

Víťaz cena/výkon v kategorii Skriňové mrazničky

Jednotlivá hodnocení

 • 8,0/10
  Hodnotenie spotreby a hlučnosti
 • 10/10
  Hodnotenie klimatickej triedy a triedy mrazenia
 • 9,0/10
  Hodnotenie mraziaceho výkonu a akumulačnej doby
 • 6,5/10
  Hodnotenie vybavenia a funkcií

Klady

 • Vysoký mraziaci výkon
 • Dlhá akumulačná doba
 • Nenámrazový systém

Zápory

 • Chýba antibakteriálna úprava
 • Niektoré parametre sú priemerné
440 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Hoci sa mraznička Whirlpool držala v kategórii základných parametrov napospol štandardných hodnôt, v jednom ohľade predsa len vyniká. Tým je mraziaci výkon, s ktorým zvládne tento model zamraziť až 26 kg potravín za deň. S takými hodnotami sa stretnete skôr pri pultových modeloch, pri ktorých sa predpokladá mrazenie väčšieho objemu potravín. Jej kapacita 175 l bola pritom v čase písania recenzie (jún 2021) viac-menej priemerná. Stále ale vystačí aj početnejšej rodine, väčšinou sa odporúča počítať cca 25 l na osobu.

Nadštandardná je potom aj akumulačná doba mrazničky Whirlpool, teda doba, po ktorú zostanú potraviny mrazené aj bez prúdu. Tá je v tomto prípade 24 hodín, priemer bol cca o 7 hodín nižší. Hlučnosť 41 dB zodpovedala vtedajšiemu priemeru, to isté platí pre klimatickú triedu SN-T. Tá signalizuje, že mraznička zvládne umiestnenie do chladnejších priestorov od 10 °C aj do horúcich miestností s teplotou do 43 °C. Energetická trieda E bola v čase hodnotenia viac-menej priemerná, čomu zodpovedá aj spotreba 213 kWh ročne, ktorá sa od vtedajšieho priemeru takmer nelíšila. Rovnako ako pri rade ďalších modelov, aj pri tejto mrazničke tak počítajte s približnými ročnými nákladmi na prevádzku okolo 40 €.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Whirlpool

27 % Whirlpool, 27 % Bosch, 18 % Amica, 9 % Beko, 9 % Gorenje, 9 % Candy
Objem (l)

175

219,27
Klimatická trieda

SN–T (10–43 °C)

64 % SN–T (10–43 °C), 36 % N–ST (16–38 °C)
Energetická trieda

E

45 % F, 36 % E, 9 % D, 9 % C
Ročná spotreba (kWh)

213

226,94
Ročné náklady (0,19 €/1 kWh)

40,80

43,43
Hlučnosť (dB)

41

39,82
Trieda hlučnosti

C

100 % C
Trieda mrazenia

**** (-24 °C/dlhodobé skladovanie)

100 % **** (-24 °C/dlhodobé skladovanie)
Mraziaci výkon (kg/24h)

26

14,75
Mraziaci výkon v pomere k objemu

0,15

0,07
Akumulačná doba (hod)

24

17,44

Funkcie a rozmery

Z výbavy mrazničky Whirlpool musíme v prvom rade vyzdvihnúť nenámrazový systém. Táto šikovná technológia nie je ani v dnešnej dobe úplnou samozrejmosťou, pritom fyzicky aj časovo najnáročnejšou časťou údržby mrazničky je jej odmrazovanie. Toho ale zostanete u modelu UW4 F2Y WB F ušetrení. Ďalej u neho nájdete funkciu rýchleho zmrazenia, opäť teda užitočnú pomôcku pri zmrazovaní väčšieho objemu potravín, nechýba ani vizuálna a akustická signalizácia, ktorá vás upozorní napríklad na nedovreté dvere. Vo výbave mrazničky nenájdete antibakteriálnu úpravu, tá ale nie je príliš bežná a pri pravidelnej údržbe mrazničky sa bez nej mnoho užívateľov zaobíde. Chýba aj ventilátor, tým ale opäť disponoval len malý počet modelov. Rozmery mrazničky Whirlpool sú štandardné, pre informáciu ich uvádzame nižšie v tabuľke.

Vyobrazení vnitřního uspořádání mrazáku Whirlpool UW4 F2Y WB F

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Typ odmrazovania

Automatické

55 % Automatické, 45 % Manuálne
Rýchle zmrazenie

Áno

64 % Áno, 36 % Nie
Vnútorné osvetlenie

Nie

73 % Nie, 18 % Áno, 9 % Neuvedené
Signalizácia

Vizuálna a akustická

45 % Vizuálna a akustická, 36 % Nie, 9 % Vizuálna, 9 % Akustická
Ventilátor

Nie

45 % Áno, 45 % Nie, 9 % Neuvedené
Antibakteriálna úprava

Nie

91 % Nie, 9 % Áno
Výška (cm)

142

149,20
Šírka (cm)

59,5

60,23
Hĺbka (cm)

64,5

64,63
Hmotnosť (kg)

56

61,78

Naše hodnotenie a záver

Zásuvková mraznička Whirlpool UW4 F2Y WB F má celkom iste čo ponúknuť, ako v kategórii základných parametrov, tak v prípade výbavy a funkcií. V prvom rade zaujme vysokým výkonom mrazenia, ktorý ho v kombinácii s funkciou rýchleho zmrazenia predurčuje na efektívne zamrazovanie väčších nákupov. Jeho spotreba, hlučnosť aj klimatická trieda zodpovedali bežným štandardom.

Trochu nadštandardná je potom výbava spotrebiča, respektíve prítomnosť nenámrazového systému. Z výbavy tento model postráda iba antibakteriálnu úpravu, ktorá nemusí byť pre všetkých užívateľov nepostrádateľná. Pokiaľ však patríte k tým, ktorí na antibakteriálnej úprave trvajú, ponúkne vám ju napríklad mraznička Beko RFNE 312 E33W, ktorá už sa však radí k naozaj objemným modelom.

440 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Whirlpool UW4 F2Y WB F | Hodnotenie: 88,0 %
Eliška Srncová
Eliška má v našej redakcii na starosti hlavne témy veľkých domácich spotrebičov, mrazničkám sa venuje už viac ako tri roky. Vďaka tomu sa skvele orientuje v energetických štítkoch, funkciách a všetkých dôležitých parametroch. Vysvetlí vám napríklad rozdiel medzi mraziacim výkonom a triedou mrazenia, alebo či je pre vás vhodnejšia skriňová či pultová mraznička. Vo svojom zábere má okrem mrazničky aj práčky, sušičky a ďalšiu bielu techniku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Whirlpool UW4 F2Y WB F

Whirlpool UW4 F2Y WB F

440 € Orientačná cena