Menu

Recenzia a porovnanie MSR Elixir 3

87,4 % Celkové hodnotenie

Taktiež nás zaujalo v kategorii Turistické stany

Klady

  • Nízka hmotnosť a kompaktnosť
  • Kvalitné materiály

Zápory

  • Vyššia cena
  • Nižšia nepremokavosť
400 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Stan MSR Elixir 3 je stanom strednej cenovej kategórie. Spadá do kategórie turistických stanov, pre ktoré sú typické dobré možnosti manipulácie. Na druhú stranu to so sebou prináša aj menší komfort vo vnútri stanu a menšie rozmery. Stan je vybavený dvoma vchodmi, čo prináša lepšiu dostupnosť z viacerých strán. Tyče sú vyrobené zo špeciálnej zliatiny hliníka, ktorá zaisťuje vysokú odolnosť proti poškodeniu.

Nepremokavosť je pri tropiku (jedna z dvoch častí plášťa) zaistená hodnotou 1500 mm. To je dostačujúce číslo, ale v extrémnych podmienkach môže stan premokať. Nepremokavosť podlahy je potom zaistená hodnotou 3000 mm a tu by už v bežnej prevádzke k problémom dochádzať nemalo.

Parameter Tento produkt
Výrobca

MSR

Počet vchodov

2

Materiál tyčí

Aluminium 7000

Nepremokavosť tropika (mm)

1 500

Nepremokavosť podlahy (mm)

3 000

Dva plášte

Áno

Moskytiéra

Áno

Rozmery a hmotnosť

Stan je určený pre 3 osoby, čomu plne zodpovedajú jeho rozmery. Dĺžka 213 cm, šírka 172 cm a výška 104 cm sú hodnoty, ktoré by mali byť pri dodržaní kapacity úplne dostačujúce. Priaznivá je aj hmotnosť, ktorá dosahuje hodnotu 3,1 kg. Vďaka tomu by manipulácia so stanom nemala robiť problémy ani menej fyzicky zdatným jedincom.

Parameter Tento produkt
Počet osôb

3

Dĺžka (cm)

213

Šírka (cm)

172

Výška (cm)

104

Hmotnosť (kg)

3,1

Hodnotenie ďalších používateľov

Majitelia stanu hodnotia pozitívne predovšetkým všeobecnú kvalitu spracovania a použitých materiálov. Vďaka tomu je stan veľmi odolný a využiteľný aj v extrémnych podmienkach. Za nevýhodu naopak považujú absenciu vreciek vo vnútri stanu.

Naše hodnotenie a záver

Stan MSR Elixir 3 je dobre vybavený model, ktorý poskytne dostatočný komfort pre všetkých nadšencov do kempovania. Jeho hlavnou výhodou je zachovanie kompaktnosti aj napriek vyššej kapacite a celkovo kvalitné materiály použité na výrobu konštrukcie. Vhodný je predovšetkým na turistické účely, pri ktorých ho budete potrebovať často presúvať.

400 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: MSR Elixir 3 | Hodnotenie: 87,4 %
Eliška Srncová
Eliška sa v našej redakcii zaoberá výberom a hodnotením produktov už viac ako päť rokov. Odborné informácie čerpá z českých aj zahraničných zdrojov a vďaka vodáckym výletom a hudobným festivalom už si nejeden stan aj sama vyskúšala. Vďaka tomu vám poradí, či dať prednosť skladnosti alebo komfortu, či na aké materiály sa pri výbere stanu zamerať. Medzi jej "letné" témy patria aj elektrobicykle, mobilné vírivky alebo grily.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia MSR Elixir 3

MSR Elixir 3

400 € Orientačná cena