Menu

Recenzia a porovnanie MTD LE 180/92 H

94,8 % Celkové hodnotenie

Top produkt v kategorii Traktory pre plochu do 5000 m2

Klady

  • Vysoký výkon
  • Dvojvalcový motor
  • Dobrý rozsah výšky kosenia

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vysoká hmotnosť
  • Neuvedený počet stupňov výšky kosenia
3 500 € Orientačná cena

Základné údaje

Traktor MTD LE 180/92 H osloví užívateľov, ktorí hľadajú strednú cestu, čo sa týka rozsahu kosenia. Jeho výhodou je silný motor a tiež veľký rozsah nastavenia výšky kosenej trávy.

Hodnotenie parametrov kosenia

Tento model disponuje dvojvalcovým motorom s objemom 656 cm3, čo je vysoko nadpriemerná hodnota, ktorá prináša veľmi slušnú silu stroja. Tá sa prejavuje aj vo výkone až 18 konských síl, ktorý by mal znamenať bezproblémové zdolávanie aj náročnejších terénov a hustého porastu. Pozitívom je aj hydrostatická prevodovka.

Traktor ponúka tiež slušnú kapacitu zberného koša 240 l a zodpovedajúci objem palivovej nádrže 3,8 l. Oba tieto parametre možno považovať za úplne dostačujúce na kosenie bežných záhradných plôch. Spoločne so šírkou záberu 92 cm predurčujú vyššie zmienené parametre traktor za vhodný pre plochy s rozlohou nad 3 000 m2, takže pre záhradkárov, ktorých záhrada nemá zásadne väčšie rozmery, bez problémov postačí.

Parameter Tento produkt
Výrobca

MTD

Počet valcov

2

Výkon (HP)

18

Objem motora (ccm)

656

Typ prevodovky

Hydrostatická

Objem nádrže (l)

3,8

Šírka záberu (cm)

92

Výška kosenia (mm)

30-95

Počet nožov

2

Objem zberného koša (l)

240

Mulčovanie

Áno

Hmotnosť (kg)

249

Hodnotenie funkcií

Štandardom je mulčovanie, teda hnojenie za pomoci nadrobno nasekanej trávy, aj zadné vyhadzovanie. Užívateľ si môže voliť výšku kosenia od 30 do 95 cm, bohužiaľ ale výrobca neuvádza informáciu o tom, koľko výškových stupňov daný stroj ponúka.

Hodnotenie užívateľov

Podľa užívateľov, ktorí traktor vyskúšali, ide o naozaj podarený kúsok a spievajú o ňom chválu. Podľa nich je traktor silný a zvládne aj veľmi svahovitý terén. Oceňujú tiež dobrú ovládateľnosť a kvalitu spracovania. Občas sa objavujú komentáre, ktoré spomínajú trochu vyššiu spotrebu benzínu.

Hlavné klady a zápory

V danej kategórii strojov pre stredne rozľahlé pozemky ide o veľmi dobrý traktor so silnou dvojvalcovou pohonnou jednotkou, čo nie je úplne bežná motorizácia. Poteší tiež väčší rozsah nastavenia výšky kosenia. Naopak je potrebné dodať, že v danej skupine strojov nájdete aj lacnejšie kusy. Občas môže byť považovaná za nevýhodu aj vyššia hmotnosť.

Naše hodnotenie a záver

Celkovo si traktor vedie veľmi dobre predovšetkým v ohľade sily motora a výkonu, v ostatných parametroch ponúka ľahko nadpriemerné výsledky, čo v súčte sľubuje veľmi kvalitný produkt. Pokiaľ pre vás nie je prekážkou vyššia cena, je tento traktor značky MTD dobrou voľbou pre stredne veľké záhrady do 5 000 m2. Hlavným dôvodom obsiahnutia MTD LE 180/92 H do nášho rebríčka je jeho vysoký výkon, hydrostatická prevodovka a dobrá kvalita komponentov.

Ak máte záujem o záhradný traktor pre podobnú kosenú plochu, ale chcete niečo ušetriť, skúste sa pozrieť na recenziu traktora CUB CADET LT2 NR92.

3 500 € Orientačná cena
Autor: Daniel Černý | Dátum: | Produkt: MTD LE 180/92 H | Hodnotenie: 94,8 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia MTD LE 180/92 H

MTD LE 180/92 H

3 500 € Orientačná cena