Menu

Recenzia a porovnanie MTD Minirider 60 RDE

84,3 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Traktory pre plochu do 2500 m2

Klady

  • Nízka cena
  • Nízka hmotnosť
  • Dobrá manévrovateľnosť

Zápory

  • Malý objem motora a nádrže, malá šírka záberu
  • Manuálna prevodovka
  • Vysoká minimálna výška kosenia
1 800 € Orientačná cena

Základné údaje

Záhradný traktor MTD Minirider 60 RDE je skôr prechodom medzi traktorom a riderom, čo je vidieť aj na jeho špecifikácii. Motor má jeden valec a objem 190 kubických centimetrov. Výkon je iba 6,5 ​​konských síl, čo je v našom porovnaní skôr podpriemerná hodnota. Nevýhodou je aj mechanická manuálna prevodovka s označením transmatic.

Vyššie spomínaným okolnostiam zodpovedá aj menšia šírka záberu 60 cm a malý objem palivovej nádrže iba 1,2 l. Ten by síce mohol zapríčiniť nutnosť nepríjemného doplňovania paliva počas kosenia, ale ak sa budete držať využívania iba pre malé plochy kosenia okolo 1 000 m2, pravdepodobne sa s týmto problémom nestretnete.

Parameter Tento produkt
Výrobca

MTD

Počet valcov

1

Výkon (HP)

6,5

Objem motora (ccm)

190

Typ prevodovky

Mechanická

Objem nádrže (l)

1,2

Šírka záberu (cm)

60

Výška kosenia (mm)

38-95

Počet stupňov výšky kosenia

5

Počet nožov

1

Objem zberného koša (l)

150

Mulčovanie

Áno

Hmotnosť (kg)

140

Funkcie

Traktoru nechýba možnosť zadného vyhadzovania a mulčovania, ktoré umožňuje rozhodenie pokosenej trávy späť na trávnik, čím dochádza k jeho hnojeniu. Minimálna výška pokosenej trávy je takmer 40 mm, čo je pomerne vysoké číslo a niekto si rád dopraje ešte nižšiu výšku svojho trávnika. Maximálna veľkosť je naopak slušná, až 95 mm. Vybrať si však môžete iba z piatich výškových stupňov.

Naše hodnotenie a záver

Výhodou traktora MTD Minirider 60 RDE je hlavne nízka cena. Je určený pre veľmi malé plochy kosenia okolo 1000 m2. Má totiž pomerne slabý motor a úzky záber iba 60 cm. Nevýhodou je aj mechanická prevodovka, ktorá je v našom výbere ojedinelá a môže mať kratšiu životnosť. Dimenziám tohto výrobku zodpovedá aj pomerne malý objem zberného koša, ktorý má iba 150 litrov. Výhodou je naopak nízka váha stroja.

Ak hľadáte stroj na kosenie väčšej záhrady s plochou nad 5 000 m2, mali by ste preskúmať príslušnú kategóriu záhradných traktorov, ktorým v našom výbere kraľuje model Karsit K 22/102 HX.

1 800 € Orientačná cena
Autor: Daniel Černý | Dátum: | Produkt: MTD Minirider 60 RDE | Hodnotenie: 84,3 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia MTD Minirider 60 RDE

MTD Minirider 60 RDE

1 800 € Orientačná cena