Menu

Recenzia a porovnanie MTD Optima LG 200 H

80,2 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Traktory pre plochu nad 5000 m2

Klady

  • Nižšia cena
  • Široký záber
  • Nízka hmotnosť

Zápory

  • Malá nádrž na benzín
  • Kôš nie je v základnej výbave
  • Menej nastaviteľných stupňov výšky kosenia
2 900 € Orientačná cena

Základné údaje

Hlavnou prednosťou záhradného traktora MTD Optima LG 200 H je najmä široký záber. Pri pohybe vpred totiž kosíte až 107 centimetrov široký pás trávnika. Benzínový motor je dvojvalcový s objemom 656 centimetrov kubických. Práve tieto charakteristiky ho zaraďujú do kategórie traktorov pre veľké plochy. Prevodovka je hydrostatická, podobne ako pri drvivej väčšine produktov zaradených do nášho porovnania (február 2020). Zarážajúca je však pomerne malá nádrž na benzín, do ktorej sa zmestí iba 3,8 litra paliva. V danej kategórii je štandardná hodnota okolo 6 až 8 litrov, dá sa teda predpokladať, že používateľ pri práci musí o dosť častejšie dopĺňať pohonné látky.

Za ďalšie negatívum považujeme fakt, že v základnej výbave nie je zberný kôš, ten si musíte zaobstarať v dodatočnom príslušenstve, pokiaľ oň máte záujem. To vám na druhú stranu dáva možnosť vybrať si ideálny objem, existuje viac variantov. Hmotnosť tohto traktora je pomerne nízka, 175 kilogramov v danej skupine strojov nie je veľa. Počítať ale musíte s kilogramami navyše v prípade pripojenia spomínaného koša.

Parameter Tento produkt
Výrobca

MTD

Počet valcov

2

Výkon (HP)

17,5

Objem motora (ccm)

656

Typ prevodovky

Hydrostatická

Objem nádrže (l)

3,8

Šírka záberu (cm)

107

Výška kosenia (mm)

30-95

Počet stupňov výšky kosenia

5

Počet nožov

2

Mulčovanie

Áno

Hmotnosť (kg)

175

Funkcie

S týmto záhradným traktorom môžete mulčovať, čo znamená, že sa jemne nasekaná tráva rozhadzuje späť na trávnik, kde pôsobí ako hnojivo. Samozrejmosťou je možnosť nastavenia výšky kosenia, ktorá sa pohybuje od 3 do 9,5 centimetra. Malý hendikep potom spočíva v nižšom počte nastaviteľných stupňov, ktorých je päť. Väčšinou narazíte na číslo 7, niekedy aj viac. Podobne ako u konkurencie sa o kosenie stará hneď dvojica žacích nožov.

Naše hodnotenie a záver

Záhradný traktor MTD Optima LG 200 H je v rámci kategórie strojov na obhospodarovanie veľkej plochy k dostaniu za pomerne nízku cenu. Na kosenie rozsiahlych plôch sa hodí najmä vďaka pomerne výkonnému dvojvalcovému motoru a hlavne širokému záberu 107 centimetrov. Hydrostatická prevodovka napomáha jednoduchej a plynulej prevádzke. Zápornú stránku objavíme pri pohľade do špecifikácie benzínovej nádrže, kam sa zmestí len 3,8 litra paliva. Ide o nízke číslo, ktoré indikuje budúcu nutnosť častého doplňovania. Pamätajte, že tento traktor nedisponuje zberným košom v základnej výbave, musíte si ho dokúpiť (môžete voliť rôzne objemy). O kosenie sa stará dvojnožové žacie ústrojenstvo, je možné nastaviť aj výšku kosenia od 3 do 9,5 centimetra. Bohužiaľ však traktor disponuje iba piatimi stupňami nastavenia, často sa u konkurencie objavuje vyššie číslo. S týmto prístrojom môžete tiež mulčovať. Pozitívne je, že traktor je v porovnaní v danej kategórii skôr ľahším zariadením. Váži iba 175 kilogramov.

Pokiaľ hľadáte stroj s podobnou šírkou záberu, ale trváte na prítomnosti zberného koša a radi by ste si dopriali silnejší motor, musíte si priplatiť. Jedným z variant je napríklad záhradný traktor Stiga Estate 6102 HW.

2 900 € Orientačná cena
Autor: Daniel Černý | Dátum: | Produkt: MTD Optima LG 200 H | Hodnotenie: 80,2 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia MTD Optima LG 200 H

MTD Optima LG 200 H

2 900 € Orientačná cena