Menu

Recenzia a porovnanie Niceboy Vega X Play

73,9 % Celkové hodnotenie

Na vyskúšanie v kategorii Outdoorové kamery

Klady

  • Nízka hmotnosť
  • Široké spektrum príslušenstva v balení
  • Nadštandardná kvalita obrazu s ohľadom na cenu

Zápory

  • Vysoké rozlíšenie je interpolované
  • Malá kapacita batérie
  • Kamera nie je bez puzdra vodotesná
60 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Niceboy Vega X Play je prostredným modelom radu Vega X. Očakávať môžete s ohľadom na nízku obstarávaciu cenu aj úplne základné parametre. Vo svojej cenovej relácii ale pôsobí tento model kvalitnejšie ako väčšina konkurenčných modelov (január 2022), o čom napokon svedčí aj podpora vyššieho rozlíšenia.

Hodnotenie základných parametrov

Papierovo zaujme kamera hneď na prvý pohľad rozlíšením 4K/30 FPS (snímok za sekundu). Rovnakú snímkovú frekvenciu zvláda aj pri rozlíšení 2,7K. Zariadenie ale tieto hodnoty nepodporuje natívne a využíva na ich získanie tzv. interpoláciu. Inými slovami tvorí záznam s vyšším rozlíšením iba pomocou programových výpočtov. Interpolované rozlíšenie sa tomu klasickému nevyrovná svojou kvalitou, na druhú stranu ale poskytne viac detailov ako klasické FullHD.

Ak sa zameriate na režim FullHD, dostanete k dispozícii 60 FPS. V HD režime dokáže zariadenie generovať snímok až 120. Ani jedna z týchto hodnôt nie je nijako uchvacujúca, na druhú stranu pre bežný záznam určený pre zábavu určite postačí. Fotky dosahujú maximálne rozlíšenie 12 megapixelov. Záber zviera uhol 170°, kamera zachytí široké okolie.

Kapacitu batérie výrobca uvádza a vopred hovoríme, že nejde o žiadnu hitparádu. Akumulátor má totiž kapacitu iba 750 mAh, žiadnu extrémnu výdrž teda nemožno očakávať. Telo nie je vodotesné, na tieto účely dostala kamera ako súčasť vybavenia špeciálne puzdro. To umožní potápanie až do hĺbky 30 metrov. V príslušenstve nechýba diaľkový ovládač, sada držiakov a popruhy.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Niceboy

Maximálna kvalita videa (rozlíšenie/fps)

4K/30

Snímková frekvencia pri 4K videu (FPS)

30

Snímková frekvencia pri 2,7K videu (FPS)

30

Snímková frekvencia pri FullHD videu (FPS)

60

Snímková frekvencia pri HD videu (FPS)

120

Stabilizátor

Nie

Fotoaparát

Áno

Maximálne rozlíšenie fotografií (Mpx)

12

Diaľkový ovládač

Nie

G-senzor

Nie

Hodnotenie rozmerov a konektivity

Čím nás Niceboy Vega X Play zaujala je veľmi nízka hmotnosť. Podľa prospektov výrobcu váži iba 47 gramov vrátane batérie, stáva sa tak jednou z najľahších na trhu. Na druhú stranu nie je bez puzdra nijako vodeodolná a s puzdrom už hmotnosť narastá. Za nízku hmotnosť môže vďačiť aj malej kapacite batérie a to za pozitívum neoznačíme.

Na chrbte je osadený klasický 2 palcový displej, na prednej strane ho dopĺňa čiernobiely displej stavový. Ten vám napovie stav batérie, dĺžku záznamu a aktuálne využívaný mód. Z nášho pohľadu toto nie je úplne prínosné vybavenie a pokiaľ by jeho absencia mala znamenať väčšiu batériu alebo napríklad vyššiu snímkovú frekvenciu, túto zmenu by sme uvítali.

V zmysle možností pripojenia nie je kamera nijako zvlášť limitovaná a disponuje klasickými portami, ako je USB a HDMI. Navyše osadil výrobca aj modul Wi-Fi, ktorý umožní bezdrôtové pripojenie.

Parameter Tento produkt
Uhlopriečka hlavného displeja (")

2

Blesk

Nie

Diaľkový ovládač

Nie

Hmotnosť (g)

47

Puzdro

Áno

Wi-Fi

Áno

HDMI

Áno

USB

Áno

Kapacita batérie (mAh)

750

Hodnotenie používateľov

Užívateľské recenzie pôsobia kladne a tomu niet divu. Niceboy Vega X Play je vo svojej cenovej hladine jednoducho zaujímavé zariadenie. Užívatelia si pochvaľujú hlavne solídnu kvalitu spracovania, široké spektrum vybavenia v balení a taktiež FullHD video. Negatívne komentáre sme v čase písania recenzie (január 2022) nedohľadali. Na videu nižšie je možné vidieť kvalitu záznamu z tejto kamery.

Hlavné klady a zápory

Pokiaľ pominieme nízku obstarávaciu cenu, najväčšou prednosťou bude vyššia kvalita obrazu v porovnaní s konkurenčnými modelmi. Zaujímavá je ale aj široká sada príslušenstva v balení, ku ktorému nebudete musieť nič dokupovať. Nízka hmotnosť síce zaujme, má na svedomí ale aj menšiu batériu. Vysoké rozlíšenie je tiež interpolované, nemožno očakávať rovnakú kvalitu, ako keby bolo natívne. Kamera nie je bez puzdra vodotesná.

Naše hodnotenie a záver

Akčná kamera, alebo ak chcete outdoorová, Niceboy Vega X Play je jedným z lacnejších, ale už dostatočne kvalitných produktov na trhu. Ponúka na svoju cenovú hladinu pomerne zaujímavé parametre, a to ako s ohľadom na kvalitu záznamu, tak aj na priložené príslušenstvo. Ide o kameru určenú pre radosť, neočakávajte preto zariadenie určené na natáčanie reklamných spotov alebo iných kinematografických počinov. Ak hľadáte kvalitnejší záznam, pozrite sa napríklad na model Lamax W7.1.

60 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Niceboy Vega X Play | Hodnotenie: 73,9 %
Jakub Gulec
Jakub pracuje v našom tíme na pozícii technického redaktora. Outdoorové kamery patria medzi jeho najnovšie témy, zďaleka však nejde o novú problematiku. Okrem akčných kamier sa venuje už dlhšiu dobu aj fotoaparátom a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčal na najrôznejších projektoch. Ľahko vám tak vysvetlí, napríklad ako výrazne sa môže líšiť 4K záznam pri dvoch cenovo rozdielnych zariadeniach. Okrem videotechniky sa venuje aj notebookom, mobilom a inej elektronike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Niceboy Vega X Play

Niceboy Vega X Play

60 € Orientačná cena