Menu

Recenzia a porovnanie Niceboy Vega X Pro

79,4 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Outdoorové kamery

Klady

  • Kvalitný 4K záznam a 20Mpix fotografie
  • Dva displeje a slušné príslušenstvo
  • Dobrá kapacita batérie

Zápory

  • Vyššia cena v rámci kategórie
  • Mierne vyššia hmotnosť
135 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Outdoorovú kameru Niceboy Vega X Pro považujeme za nadštandardný kúsok v rámci kategórie lacnejších modelov (október 2020). Aj napriek všeobecne nižšej cene v porovnaní s prémiovými modelmi ponúka nadštandardnú výbavu a kvalitu záznamu.

Hodnotenie základných parametrov

Jej devízou je slušné 4K rozlíšenie, záznam má teda 3 840 x 2 160 pixelov. Nadštandardné sú aj fotografie, ktoré môžu mať až 20Mpix. Čo sa týka snímkovej frekvencie, zariadenie zvládne až 240 fps pri rozlíšení 720p. Pri kvalitnejšom zázname toto číslo zákonite klesá, takže v 4K dosiahnete maximálne 60 snímok za sekundu. Stabilizácia obrazu je pri týchto akčných kamerách štandard, slušný je tiež 170° uhol záberu. Medzi pozitíva je možné zaradiť aj pomerne veľkú kapacitu batérie 1 350 mAh.

Kamera je vodotesná do hĺbky 12 metrov, pokiaľ ale použijete ochranné puzdro, ktoré je dostupné v základnom balení, môžete sa ponoriť až do 30 m hĺbky. Zaujímavá je aj funkcia webkamery. Diaľkový ovládač si musíte v prípade záujmu dokúpiť.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Niceboy

Maximálna kvalita videa (rozlíšenie/fps)

4K/60

Snímková frekvencia pri 4K videu (FPS)

60

Snímková frekvencia pri 2,7K videu (FPS)

30

Snímková frekvencia pri FullHD videu (FPS)

120

Snímková frekvencia pri HD videu (FPS)

240

Stabilizátor

Áno

Fotoaparát

Áno

Maximálne rozlíšenie fotografií (Mpx)

20

Diaľkový ovládač

Nie

G-senzor

Nie

Hodnotenie rozmerov a konektivity

Pozitívom kamery Niceboy Vega X Pro je systém dvoch displejov. Zadný je s dotykovým ovládaním a jeho uhlopriečka dosahuje 2 palce. Predný má potom 1,4 palca a je vhodný na robenie selfie.

V rámci konektivity táto kamera nezaostáva, disponuje totiž už v základe USB a HDMI konektorom. Samozrejme je možné pripojiť sa aj bezdrôtovo cez Wi-Fi.

Hmotnosť kamery sa zastavila na 127 gramoch, takže sa radí skôr k ťažším modelom.

Parameter Tento produkt
Uhlopriečka hlavného displeja (")

2

Blesk

Nie

Diaľkový ovládač

Nie

Hmotnosť (g)

127

Puzdro

Áno

Wi-Fi

Áno

HDMI

Áno

USB

Áno

Kapacita batérie (mAh)

1 350

Hodnotenie používateľov

Ľudia, ktorí si už túto kameru vyskúšali, hodnotia kladne hlavne jej dva displeje, jednoduché ovládanie a tiež veľmi dobré výsledné zábery vzhľadom na cenu. Negatív hodnotitelia veľmi nespomínajú, radi by videli diaľkové ovládanie priamo v cene alebo by chceli dlhšiu výdrž batérie, avšak tá sa odvíja od nastavenia kamery.

Hlavné klady a zápory

Ako už bolo spomenuté, medzi hlavné klady radíme veľmi kvalitný 4K záznam s dobrou stabilizáciou obrazu a až 20 Mpix fotografie. Dobrou vychytávkou sú dva displeje, predný je orientačný a zadný je využívaný na ovládanie. Výhodou je nižšia cena celkovo v rámci kamier, avšak pokiaľ sa zameriame na nižšiu cenovú hladinu, potom ide skôr o cenový nadpriemer. Výhodou je, že v cene dostanete aj solídne príslušenstvo, poteší aj dobrá výdrž akumulátora pri bežnom nastavení. Negatív príliš nevidíme, v porovnaní s konkurenciou v lacnejšej skupine kamier sme zaznamenali iba trochu vyššiu hmotnosť.

Naše hodnotenie a záver

Kameru Niceboy Vega X Pro považujeme za veľmi kvalitnú možnosť pri výbere akčnej kamery v nižšej cenovej kategórii. Natáča v maximálnom rozlíšení 4K a zvládne dokonca 20Mpix fotografie. Maximálna snímková frekvencia je 240 fps pri rozlíšení 720p, pri 4K zvládne 60 snímok za sekundu. Samozrejmosťou je stabilizácia obrazu a medzi užitočné vychytávky patrí režim webkamery. Pozitívne je, že spoločne s kamerou získate v základe celkom bohaté príslušenstvo, v ktorom nechýba ani ochranné puzdro, ktoré dokáže zlepšiť vodotesnosť až do 30m hĺbky. Kamera sama o sebe zvládne maximálne 12 metrov pod hladinou. Diaľkové ovládanie si bohužiaľ musí zákazník v prípade záujmu dokúpiť.

Dobré parametre ponúka kamera aj čo sa týka kapacity batérie (1 350 mAh), uhla záberu 170° alebo v konektivite, kedy na kamere nájdete konektory USB aj HDMI a samozrejme nechýba možnosť bezdrôtového spojenia cez Wi-Fi. Na pohodlné natáčanie sa hodia dva displeje, zadný dotykový má štandardné 2 palce. Predný slúži na orientáciu pri robení selfie záberov. Hmotnosť 127 gramov považujeme skôr za nadpriemernú medzi akčnými kamerami.

Ak máte vždy zálusk na novinky na trhu v najvyššej kvalite, možno vás zaujme aj kamera GoPro HERO9 Black, ktorá je síce drahšia, ale ponúka dokonca rozlíšenie 5K.

135 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Niceboy Vega X Pro | Hodnotenie: 79,4 %
Jakub Gulec
Jakub pracuje v našom tíme na pozícii technického redaktora. Outdoorové kamery patria medzi jeho najnovšie témy, zďaleka však nejde o novú problematiku. Okrem akčných kamier sa venuje už dlhšiu dobu aj fotoaparátom a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčal na najrôznejších projektoch. Ľahko vám tak vysvetlí, napríklad ako výrazne sa môže líšiť 4K záznam pri dvoch cenovo rozdielnych zariadeniach. Okrem videotechniky sa venuje aj notebookom, mobilom a inej elektronike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Niceboy Vega X Pro

Niceboy Vega X Pro

135 € Orientačná cena