Menu

Recenzia a porovnanie Niceboy WATCH GTR

82,1 % Celkové hodnotenie

Taktiež nás zaujalo v kategorii Klasické inteligentné hodinky

Klady

  • Možnosť volania
  • Meria aj saturáciu krvi a ďalšie
  • Je možné spárovať s Androidom aj iOS

Zápory

  • Nedá sa s nimi platiť
  • Menej užívateľských recenzií
80 € Orientačná cena

Základné parametre

Niceboy WATCH GTR je pomerne nový model na trhu v kategórii smart hodiniek (október 2022). Za svoju pomerne prijateľnú cenu v porovnaní s ostatnými ponúkne aj niektoré nadštandardné funkcie typické pre drahšie modely. Majú farebný dotykový displej typu AMOLED, na ovládanie slúžia aj dve postranné tlačidlá. Dobíjacia batéria sľubuje výdrž až 5 dní, v závislosti na tom, ako a na čo hodinky budete využívať, môže byť v skutočnosti výdrž oveľa kratšia.

Hodinky potešia odolnosťou IP67, sú odolné napríklad umývaniu rúk. Podľa výrobcu odolajú ponoreniu do vody na pol hodiny do hĺbky 1 meter, na plávanie ale určené nie sú. Výrobca uvádza dve hmotnosti – 39 gramov bez remienka, s ním hodinky vážia 53 gramov. Remienok môžete kedykoľvek vymeniť za iný, k dispozícii sú silikónové alebo aj kožené varianty.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Niceboy

Uhlopriečka displeja (")

1,35

Typ displeja

AMOLED

Farebný displej

Áno

Dotykový displej

Áno

Druh batérie

Dobíjacia

Výdrž batérie v bežnom režime s GPS (hod)

120

Odolnosť voči prachu

Áno (IP6x)

Odolnosť voči vode

Áno (IPx7)

Udávaná hmotnosť (g)

53

Vymeniteľný remienok

Áno

Hodnotenie vybavenia a kompatibility

Hodinky sa k telefónu pripájajú pomocou Bluetooth, spárovať ich je možné s telefónmi s OS Android aj iOS. Ovládajú sa cez aplikáciu FitCloudPro, ktorá je dostupná pre Android 10 a novší a iOS 8.2 a novší. Vlastné pripojenie k internetu nemajú, v tomto smere sú vo všetkom závislé od telefónu. S ním si budú rozumieť, iba ak má telefón verziu Bluetooth 5.0. V takom prípade vie model značky Niceboy zobrazovať notifikácie z telefónu a je ním možné aj volať.

K volaniu prispieva prítomnosť mikrofónu a reproduktora, aby ale hodinky nestratili pripojenie, musia byť v blízkosti telefónu. Nie je do nich totiž možné vložiť SIM kartu a v tomto smere ich používať nezávisle na mobile. Navyše s nimi nie je možné platiť, táto funkcia je ale bežná skôr pre smart hodinky vo vyšších cenových kategóriách.

Benefitom je, že si môžete rozhranie hodiniek aj aplikácie prepnúť do slovenčiny, poprípade češtiny a iného jazyka, navyše máte na výber z niekoľkých stoviek ciferníkov a k dispozícii je aj funkcia AlwaysOn. Hodinky potešia aj športovcov, ponúknu monitoring základných športových aktivít (chôdza, beh, cyklistika a ďalšie).

Parameter Tento produkt
Bluetooth

Áno

Wi-Fi pripojenie

Nie

Aplikácia

FitCloudPro

Kompatibilita

Android i iOS

Inteligentné notifikácie

Áno

Možnosť SIM karty

Nie

Možnosť telefonovania

Áno

Možnosť platenia

Nie

Hodnotenie funkcií

Z hľadiska funkcií tu nájdete skôr základnú, v niektorých prípadoch ale aj nadštandardnú výbavu, predovšetkým ak vezmeme do úvahy nižšiu obstarávaciu cenu hodiniek. K bežne rozšíreným funkciám sa radí meranie srdcového tepu, spálených kalórií, ušlých krokov, vzdialenosti a tempa alebo upozornenie na to, že je čas sa hýbať.

Čo ale nie všetky hodinky v porovnaní ponúkajú, je meranie saturácie krvi kyslíkom alebo záznam a vyhodnocovanie spánku. Okrem toho ponúknu Niceboy WATCH GTR aj prehrávanie hudby z telefónu a ďalej sledovanie menštruačného cyklu, prípravy na tehotenstvo či samotného tehotenstva u žien.

Parameter Tento produkt
Meranie srdcového tepu

Áno

Meranie okysličenia krvi

Áno

Výpočet spálených kalórií

Áno

Záznam spánku

Áno

Záznam stresu

Nie

Upozornenie na neaktivitu

Áno

Klady a zápory

V porovnaní s ostatnými smart hodinkami vyniká tento model možnosťou telefonovania, k tomu navyše nepotrebuje SIM kartu (ktorá do neho ani nejde vložiť). Hovory prebiehajú cez Bluetooth pripojenie k telefónu, ktorý musí byť v blízkosti. Stále zapnuté Bluetooth ale môže znižovať výdrž batérie. Avšak je možné hodinky prepojiť s telefónmi rôznych výrobcov, iné konkurenčné modely napríklad spolupracujú iba s telefónmi od rovnakej značky.

Hodinky ponúknu aj niektoré z iných pokročilých funkcií, ako je meranie okysličenia krvi, kvality spánku či sledovanie menštruačného cyklu a tehotenstva u žien. Čo im naopak chýba, je monitoring stresu a tiež možnosť platenia, čo je ale typické pre vyššiu cenovú kategóriu. Istým nedostatkom môže byť aj absencia viacerých užívateľských recenzií, ktoré by prezradili, ako si hodinky Niceboy vedú z hľadiska spoľahlivosti.

Porovnanie s alternatívami

V podobnej cenovej kategórii zoženiete napríklad model Amazfit GTS 2 mini. Ten je o niečo lacnejší ako hodinky Niceboy, chýba mu predovšetkým možnosť uskutočňovať hovory, v tomto smere poslúži preto skôr iba na zobrazovanie notifikácií. Na druhú stranu ponúkne o niečo väčší displej a prekvapivo aj výrazne nižšiu hmotnosť. Pokiaľ zháňate smart hodinky, ktorými je možné telefonovať aj platiť, mohol by sa vám páčiť model Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm SM-R890. Ten ale funguje iba s telefónmi s Androidom. Ak máte iOS, môžete ako alternatívu zvážiť niektoré z hodiniek Apple Watch.

Naše hodnotenie a záver

Niceboy WATCH GTR sú inteligentné hodinky, ktoré cielia na stredne náročných užívateľov, ktorí si chcú vyskúšať benefity smart hodiniek, chcú ale zostať v nižšej cenovej kategórii. Týmito hodinkami je možné telefonovať cez pripojenie cez Bluetooth k telefónu a potešia aj niektorými nadštandardnými funkciami, ako je meranie saturácie krvi, spánku, menštruačného cyklu či ovládania hudby z telefónu. Vzhľadom k nižšej cene ale očakávajte isté nedostatky, ako je napríklad absencia monitoringu stresu alebo možnosti platenia. Na to by mohli lepšie poslúžiť napríklad Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm SM-R890.

80 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Niceboy WATCH GTR | Hodnotenie: 82,1 %
Karolína Šerá
Karolína je redaktorka, ktorá rada skúma podstatu vecí, študuje informácie do hĺbky a potom sa ich snaží odovzdávať ďalej v zrozumiteľnej forme. To platí aj pre tému inteligentných hodiniek, pri ktorých popisuje všetky dôležité parametre. Dokáže vysvetliť rozdiel medzi inteligentnými hodinkami, športtestermi a fitness náramkami a poradí vám, ktorý typ sa hodí práve pre vás z hľadiska funkcií, kompatibility či výdrže batérie. Vybrané modely tiež otestovala v praxi, jeden z nich navyše už dlhšiu dobu sama používa, a preto dokáže povedať, aké detaily zvýšia komfort používania a podobne. Medzi jej ďalšie témy patria rotopedy, bežecké pásy či proteíny.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Niceboy WATCH GTR

Niceboy WATCH GTR

80 € Orientačná cena