Menu

Recenzia a test Noco GB70

Výborné Celkové hodnotenie

Optimálna pre cestovateľov v kategorii Autonabíjačky

Klady

  • Široké využitie
  • 40 štartov na jedno nabitie
  • Vynikajúci štartovací prúd
  • Aj na horšie prístupné póly
  • Prítomnosť LED svietidla

Zápory

  • Vysoká cena
  • Dlhšie prvé nabíjanie boxu
270 € Orientačná cena

Štartovacie boxy sú vhodným riešením aj na dlhšie cesty mimo civilizáciu, pretože na rozdiel od klasických autonabíjačiek dokážu elektrickú energiu aj uchovávať. V tomto ohľade patrí k najlepším zariadeniam na trhu vysokokapacitný štartovací box Noco GB70.

Základná charakteristika

Noco GB70 dokáže pomôcť prakticky okamžite naštartovať aj s vybitou batériou. Uplatnenie pritom môže nájsť pri dieselových motoroch až 6.0 l a benzínových motoroch až 8.0 l. Podľa výrobcu ho je možné využiť pri štartovaní automobilov, motocyklov, štvorkoliek, záhradných traktorov či lodných motorov, pričom používatelia ho úspešne využívajú aj pri karavanoch. Štartovací box je navyše vybavený klasickým USB-A portom, dokáže teda nabiť aj mobilné telefóny či tablety.

Noco GB70 disponuje vysoko kvalitným štartovacím prúdom 2 000 A a za pozornosť stojí aj možnosť až 40 štartov na jedno nabitie. Na druhú stranu prvé nabitie samotného boxu môže byť trochu zdĺhavé. V každom prípade umožňuje pripojenie aj k ťažko prístupným pólom a upozorniť musíme aj na prítomnosť LED svietidla. Tento štartovací box je teda vynikajúcim riešením pri vybití (nielen) autobatérie, musíte však počítať s trochu vyššou cenou.

Parameter Tento produkt
Napätie (V)

5 alebo 12

Rozmery (mm)

222 × 99 × 70

Hmotnosť (kg)

2,27

Ochrana proti skratu

Áno

LCD displej

Nie

USB port

Áno

Stupeň krytia

IP65

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Štartovací box Noco GB70 je takmer všetkými užívateľmi hodnotený veľmi kladne. Vyzdvihovaná je predovšetkým jeho sila či možnosť naštartovať aj dodávku, ale aj jednoduché ovládanie, kompaktné rozmery a prítomnosť LED svietidla, ktoré sa hodí za zhoršených svetelných podmienok. Podľa niektorých užívateľov je však prvé nabíjanie dosť zdĺhavé a za negatívum býva považovaná aj vyššia obstarávacia cena, ktorá sa pohybuje okolo 200 €.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Noco GB70 disponuje vynikajúcim štartovacím prúdom a umožňuje široké využitie, ktoré sa vďaka prítomnosti USB portu neobmedzuje iba na dopravné prostriedky. Navyše zaistí na jedno nabitie až 40 štartov, pripojenie aj k ťažko prístupným pólom a poteší aj prítomnosť LED svietidla. Samozrejmosťou sú aj bezpečnostné prvky (ochrana proti iskreniu a prepólovaniu, stupeň krytia IP65). Za zápor možno naopak považovať vysokú cenu a zdĺhavejšie prvé nabitie.

Porovnanie s alternatívami

Spoločnosť Noco, ktorá existuje už viac ako 100 rokov, sa preslávila práve svojimi nabíjačkami, medzi ktorými sú veľmi kladne hodnotené aj štartovacie boxy. Za zaujímavú alternatívu k recenzovanému produktu môžeme považovať zariadenie Noco GB40, ktoré síce nie je tak výkonné, ale zoženiete ho za takmer polovičnú cenu. Za zmienku stojí aj Banner Booster P3 Professional Evo MAX, ktorý je naopak (o dosť) drahší, má ale skutočne široké uplatnenie.

Záverečné zhrnutie

Štartovací box Noco GB70 je ideálny zdroj elektrickej energie na dlhšie cesty do divočiny. Zaistí nabitie vybitej autobatérie pri rôznych typoch vozidiel, ale aj pri ďalších zariadeniach. Využiť ho navyše môžete opakovane, a to až 40×. Prítomnosť LED svietidla zároveň uľahčuje prácu za tmy. Noco GB70 je teda vhodným riešením pre náruživých cestovateľov, ktorí však pri jeho kúpe budú musieť počítať s vysokou cenou, hoci existujú aj (výrazne) drahšie zariadenia.

270 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Noco GB70 | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je skúsený redaktor, ktorý sa v priebehu rokov zaoberal najrôznejšími témami. Svoje skúsenosti zúročil aj pri porovnaní aktuálne najlepších nabíjačiek autobatérií. Môže vám teda poradiť, čo konkrétne by ste mali pri výbere zohľadniť. Nezameriaval sa pritom iba na samotnú funkčnosť, rovnakú pozornosť venoval aj aspektom, ako je zrozumiteľnosť návodu. Aj tá by totiž mala potenciálnych užívateľov zaujímať.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Noco GB70

Noco GB70

270 € Orientačná cena