Menu

Nokta Makro Midi Hoard – Recenzie, testy a porovnania

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pre deti v kategorii Detektory kovov pre začiatočníkov

Klady

  • Veľmi presný
  • Jednoduché ovládanie
  • Nízka hmotnosť
  • Zaujímavé funkcie
  • Úplná vodotesnosť

Zápory

  • Vyššia cena
  • Menšie pokrytie priestoru
150 € Orientačná cena

Ak hľadáte detektor kovov, ktorý je určený primárne pre deti, najlepšie možné riešenie aktuálne predstavuje Nokta Makro Midi Hoard. Ide napríklad o vôbec prvý úplne vodotesný detský detektor, a to až do hĺbky 1 m, takže ho juniorskí hľadači pokladov môžu používať prakticky všade, teda aj na plážach.

Základná charakteristika

Nokta Makro Midi Hoard je ideálnym zariadením pre deti od 8 do 12 rokov. Hmotnosť tohto detektora kovu je iba 880 g, čo je ideálne práve pre menších chlapcov a dievčatá (tieto zariadenia môžu napokon vážiť až 3 kg). Konštrukcia je navyše teleskopická a umožňuje nastaviť dĺžku od 83 do 109 cm, takže prístroj môže rásť spoločne s deťmi. Okrem toho má jednoduché ovládanie, ktoré skutočne zvládnu už aj deti vo veku 6 rokov.

Detektor kovov Nokta Makro Midi Hoard má LCD displej a je možné ho nastaviť pomocou troch tlačidiel. Tie umožňujú zapnúť diskrimináciu (pomáha odrušiť nechcené predmety, pričom je možné hľadať železo aj neželezné kovy), režim Pinpoint (pomáha presne určiť polohu predmetu) a nastaviť citlivosť a hlasitosť. Zariadenie má 18 cm cievku a pracuje na frekvencii 15 kHz. Z toho vyplýva, že dokáže detekovať aj menšie predmety, na druhej strane môže mať menšie pokrytie pri pohybe.

Hodnotenie ďalších odborníkov a používateľov

Dané zariadenie je rodičmi malých hľadačov pokladov hodnotené veľmi kladne. Oceňovaná je jeho presnosť, a to aj vďaka dohľadávaciemu režimu Pinpoint, ako aj solídny hĺbkový dosah. Kladná mienka sa potom samozrejme týka aj jednoduchého ovládania pre deti, rovnako ako úplnej vodotesnosti. Menšia cievka na druhú stranu nemá podľa niektorých názorov také veľké pokrytie priestoru, ale pri zariadení, ktoré je primárne určené pre deti, nejde o zásadný problém.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Detektor kovov Nokta Makro Midi Hoard je síce určený deťom, na čom sa podieľa nízka hmotnosť, teleskopická konštrukcia aj jednoduché ovládanie, na druhú stranu sa aj tak jedná o dosť zaujímavé zariadenie. Svojou kvalitou aj funkciami sa teda môže vyrovnať aj mnohým produktom určeným pre dospelých hľadačov pokladov. Musíme však doplniť, že tento detektor pre deti je pomerne drahý, pretože takéto zariadenia obvykle zoženiete za nižšiu cenu.

Porovnanie s alternatívami

Detektorov kovov určených primárne pre malých hľadačov pokladov na trhu až toľko nenájdete. Aj preto je Nokta Makro Midi Hoard naozaj vynikajúce zariadenie. V určitých ohľadoch sa mu môže vyrovnať Bounty Hunter Junior, ktorý je takmer o tretinu lacnejší, má však výrazne nižšiu prevádzkovú frekvenciu (5 až 6 kHz) a menej funkcií (chýba mu napr. Pinpoint). Ešte výrazne lacnejší je inSPORTline Goldino, ten však kvalít recenzovaného produktu nedosahuje.

Záverečné zhrnutie

Nokta Makro Midi Hoard je aktuálne najlepší detský detektor kovov na trhu. Iste, cenou prekoná aj niektoré zariadenia určené pre dospelých, na druhú stranu sa im v mnohých ohľadoch vyrovnáva svojou kvalitou. Umožňuje presné hľadanie predmetov z konkrétnych materiálov, navyše sa jednoducho ovláda a je úplne vodotesný. Deti s ním teda môžu vyraziť nielen do lesa alebo na pole, ale aj na pláž. Je teda iba otázkou času, kedy nájdu pirátsky poklad…

Parameter Tento produkt
Typ

Digitálny

Dĺžka (cm)

83 až 109

Priemer cievky (cm)

18

Frekvencia (kHz)

15

Hmotnosť (kg)

0,88

Napájanie

2 × AA batérie

Nastavenie citlivosti

Áno

Nastavenie hlasitosti

Áno

Diskriminácia

Áno

Pinpoint

Áno

150 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Nokta Makro Midi Hoard | Hodnotenie: Veľmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlhoročný redaktor, ktorý sa sústredí na oblasť e-marketingu, teda na obchod prebiehajúci v elektronickom prostredí. Svoje dlhoročné skúsenosti zohľadnil aj pri výbere aktuálne najlepších detektorov kovov, ktoré slúžia na hľadanie objektov pod zemou. Túto aktivitu si navyše sám niekoľkokrát vyskúšal, a to s rôznymi prístrojmi, takže vám dokáže zrozumiteľne vysvetliť, aký je rozdiel medzi analógovým a digitálnym zariadením, alebo akú úlohu zohráva diskriminácia, frekvencia, ale aj ďalšie dôležité parametre.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Nokta Makro Midi Hoard

Nokta Makro Midi Hoard

150 € Orientačná cena