Menu

Omron BF 511 – Recenzie, testy a porovnania

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Osobné váhy

Klady

  • Váha s tukomerom
  • Meria viacero hodnôt
  • Odnímateľný displej
  • Robustná konštrukcia
  • Kladné užívateľské recenzie

Zápory

  • Vyššia cena
  • Ručné zapínanie
  • Bez aplikácie
  • Priemerná nosnosť
100 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Osobná váha Omron BF 511 je pokročilý diagnostický variant, ktorý zmeria nielen vašu hmotnosť, ale aj hodnoty telesného a viscerálneho tuku, množstvo kostrovej svaloviny, Body Mass Index (BMI) či metabolizmus v pokojnom stave. Výhodou je, že na meranie používa hneď 8 senzorov, čo je jedna z najpresnejších metód, ktorú využívajú aj drahšie produkty. Nejde o inteligentnú váhu, takže nepodporuje mobilnú aplikáciu – to môže byť pre niekoho nevýhodou, avšak pozitívum je, že na váženie nepotrebujete mať po ruke mobilný telefón. Tento model tak ocenia aj menej technicky zdatní užívatelia.

Veľkou prednosťou je odnímateľný displej, vďaka ktorému máte výsledky merania hneď pred sebou a pohodlne uvidíte všetky namerané hodnoty – to je v porovnaní s konkurenciou výhodou, pretože pri iných modeloch musíte pre zobrazenie výsledkov zapínať mobilnú aplikáciu. Niekoho by mohla zaraziť len priemerná nosnosť 150 kg, keďže vybraná konkurencia ponúka často až o 30 kg viac. Za nevýhodu potom môžeme považovať nutnosť ručného zapínania na spustenie merania, chýba tu totiž funkcia automatického zapnutia pri nášľape.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Omron

Typ váhy

Diagnostická

Maximálna nosnosť (kg)

150

Presnosť merania

100

LCD displej

Áno

Interná pamäť

4 osoby

Automatické zapnutie

Nie

Konektivita

Nie

BMI

Áno

Materiál dosky

Plast

Hmotnosť (kg)

2,2

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Obrovské množstvo kladných užívateľských recenzií je jedným z dôvodov, prečo sa v našom porovnaní táto osobná váha umiestnila veľmi dobre. V čase písania recenzie (júl 2023) získava na portáli Heureka 93% priemer všetkých hodnotení, čo je dôkazom veľkej miery spokojnosti. Užívatelia najviac chvália jednoduché ovládanie a množstvo meraných hodnôt, ktoré môžete sledovať a uložiť až pre 4 rôznych užívateľov. Relevantné negatívne ohlasy táto osobná váha nezbiera.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi najväčšie prednosti tejto osobnej váhy patrí jej presnosť, pretože na meranie používa hneď 8 senzorov, čo je jedna z najpresnejších meracích metód. Okrem senzorov na nášľapnej ploche sa tu nachádzajú aj ďalšie senzory umiestnené na rukoväti, ktorá zahŕňa aj odnímateľný displej – výhodou teda je, že máte namerané hodnoty ihneď pred očami a najmä staršie osoby sa k displeju nemusia skláňať. Za nevýhodu tu môžeme považovať nutnosť dokupovať hneď 4 AAA batérie a fakt, že váha neponúka žiadnu konektivitu, a teda ani mobilnú aplikáciu či možnosť prepojenia s PC/telefónom.

Porovnanie s alternatívami

Ak chcete diagnostickú váhu Omron BF 511 porovnať s alternatívami, za zváženie stojí napríklad TrueLife FitScale W5 BT. Zakúpiť si ju môžete o pár eur lacnejšie a na rozdiel od váhy značky Omron vás poteší svojím minimalistickým dizajnom a mobilnou aplikáciou. Jej nevýhodou ale je, že pre zobrazenie nameraných hodnôt musíte mať vždy po ruke mobil, pretože displej na váhe zobrazuje iba nameranú hmotnosť.

Záverečné zhrnutie

Omron BF 511 je ideálnou voľbou pre užívateľov, ktorí hľadajú diagnostickú osobnú váhu s vysokou presnosťou, no nepotrebujú inteligentné funkcie a možnosť prepojenia so smartfónom a mobilnou aplikáciou. Oproti väčšine konkurencie tento model disponuje hneď 8 meracími senzormi, čím zatieňuje aj množstvo drahšej konkurencie a ponúka tak vysoko presné výsledky. Tie máte navyše ihneď k dispozícii na prehľadnom odnímateľnom displeji. Váha poteší pamäťou až pre 4 užívateľov, čo je v našom porovnaní základná hodnota, no na domáce rodinné použitie je dostačujúca. Pozor si dajte len na priemernú nosnosť 150 kg a fakt, že váha neponúka automatické zapnutie pri nášľape.

100 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Omron BF 511 | Hodnotenie: Výborné
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka venuje porovnávaniu produktov už niekoľko rokov a niektoré výrobky dokonca sama testuje. Pri príprave témy osobných váh tak čerpala nielen z dostupných informačných zdrojov, ale aj z vlastných skúseností. Vďaka tomu vám podrobne vysvetlí dôležité parametre, predstaví aktuálne trendy na trhu a poradí, do ktorých výrobkov sa oplatí investovať. Porovnanie osobných váh zostavila tak, aby si na svoje prišli nenároční používatelia, ale aj tí, ktorí túžia po presnej a detailnej diagnostike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Omron BF 511

Omron BF 511

100 € Orientačná cena