Menu

Recenzia a porovnanie Omron RS7 Intelli IT

93,4 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Merače krvného tlaku na zápästie

Klady

  • Kompaktné prevedenie
  • Pamäť pre dvoch užívateľov
  • Prepojenie s telefónom

Zápory

  • Vyššia cena
  • Bez napájacieho adaptéra
  • Nemá režim Hosť
90 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Omron RS7 Intelli IT je kompaktný tlakomer s umiestnením na zápästí. Umožňuje uloženie až 100 nameraných výsledkov pre dvoch rôznych užívateľov. Takáto pamäť patrí medzi hodnotenými tlakomermi v novembri 2022 medzi tie lepšie. Napájanie zaisťujú tužkové batérie typu AAA, ktoré vydržia cca 300 meraní, čo je tiež veľmi prívetivá hodnota.

Presnosť merania 5 % v prípade srdcových pulzov a 3 mmHg pri krvnom tlaku je úplne bežná a je porovnateľná aj s prístrojmi merajúcimi na paži.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Omron

Pamäť (počet výsledkov)

2 x 100

Počet používateľov

2

Batéria (typ)

AAA

Výdrž batérie (počet meraní)

300

Presnosť merania pulzu (%)

5

Presnosť merania tlaku (mmHg)

3

Hodnotenie funkcií a manipulácie

Hmotnosť 91 g (bez batérií) je v porovnaní s inými meračmi na zápästí nízka. Vďaka tomu je manipulácia s prístrojom aj samotné meranie veľmi komfortné. Samotný merač je veľmi malý a najmä tenký. Jeho rozmery sú bez manžety iba 9,1 x 6,3 x 1,3 cm.

Manžeta, ktorá je súčasťou balenia, je vhodná na obvod zápästia od 13,5 do 21,5 cm. Najmä maximálna hodnota presahuje bežné možnosti kompaktných tlakomerov, hodí sa preto aj na širšie zápästie. Oproti konkurencií prístroj Omron dominuje aj v prípade funkcií. Nechýba mu bežná detekcia hypertenzie, ale ani indikácia správne utiahnutej manžety. S touto funkciou sa obvykle stretávame skôr u meračov na pažu.

Pre dlhodobé sledovanie zdravotného stavu príde vhod funkcia ranných priemerov, avšak niektoré iné modely zobrazujú aj priemery večerné. Štatistiky môžete pohodlne sledovať aj v aplikácii v mobilnom telefóne.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

0,091

Rozmery (cm)

9,1 x 6,3 x 1,3

Manžeta pre max. obvod (cm)

21,5

Manžeta pre min. obvod (cm)

13,5

Prepojenie s PC

S telefónom

Indikácia hypertenzie

Áno

Indikácia utiahnutej manžety

Áno

Ranné a večerné týždenné priemery

Iba ranné

Režim Hosť

Nie

Hlavné klady a zápory

Výhodou tlakomeru Omron RS7 Intelli IT sú bezpochyby jeho kompaktné rozmery. Prístroj je malý, ľahký a tiež tichý. Vďaka tomu je jeho používanie veľmi diskrétne. Oceňujeme tiež dobrú výbavu funkciami a tiež päťročnú záruku poskytovanú výrobcom. Nevýhodou je naopak vyššia obstarávacia cena a tiež absencia režimu „Hosť“.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte kompaktný merač na zápästie v nižšej cenovej kategórii, mohol by vás zaujať model Beurer BC 32. Má o niečo väčšie rozmery, menej funkcií, ale stojí približne tretinu. Alternatívou je určite aj tlakomer v podobnej cenovej kategórii Omron M6 Comfort Intelli, ktorý meria na paži. Má dobrú výbavu funkciami, kombinované napájanie batériami alebo zo siete.

Naše hodnotenie a záver

Omron RS7 Intelli IT je merač krvného tlaku určený na zápästie. Má veľmi nízku hmotnosť a kompaktné rozmery. Umožňuje uloženie 100 nameraných výsledkov pre dvoch užívateľov. Disponuje indikátorom hypertenzie a upozorňuje aj na zle utiahnutú manžetu. Automaticky vedie priemery ranných hodnôt a je kompatibilný s aplikáciou, v ktorej môžete dlhodobo sledovať podrobné štatistiky. Má však pomerne vysokú cenu. Ak hľadáte skôr základný merač, prečítajte si recenziu modelu Sencor SBD 1470.

90 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Omron RS7 Intelli IT | Hodnotenie: 93,4 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana sa vďaka pôvodnej profesii zdravotnej laborantky dobre orientuje v medicínskej problematike a dokáže poradiť, ako pristúpiť k výberu merača krvného tlaku. Na účely tohto článku dôkladne zmapovala aktuálnu ponuku na trhu a hľadala informácie v odborných zdrojoch. Na našom webe má na starosti aj ďalšie témy súvisiace so zdravím, ako sú glukomery, oxymetre, tehotenské testy, naslúchadlá alebo DNA testy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Omron RS7 Intelli IT

Omron RS7 Intelli IT

90 € Orientačná cena