Menu

Recenzia a porovnanie zoznamky Elite Date

Odporúčanie redakcie v kategorii Pre vážny vzťah

Klady

  • Vedecká metóda zoznámenia
  • Mobilná aplikácia
  • Ručne overované profily

Zápory

  • Bez plateného členstva nemožno posielať správy
  • Drahé členstvo
  • Neuvádza počet užívateľov
73 € Orientačná cena

Základné informácie a cena

Elite Date je zoznamovacia agentúra pre hľadanie vážneho vzťahu. Zameriava sa na osoby vo veku 25 až 45 rokov. Sám názov zoznamky napovedá, že sa zameriava na elitných klientov, na náročných. Nemusíte sa ale vekom nechať odradiť, nájdete tu aj profily starších či mladších užívateľov, len ich nebude príliš veľa. Zoznamka ponúka možnosť registrácie a vyplnenia osobného dotazníka zadarmo. Dozviete sa aj jeho výsledky a potenciálne zhody. Podľa vašich preferencií vás spojí s osobou rovnakého alebo opačného pohlavia. Ostatné funkcie ako prezeranie profilov a fotografií či možnosť kontaktovať iného používateľa sú za poplatok.

(Obrázky zobrazujú českú verziu zoznamky)

Členstvo je možné predplatiť na 3, 6 alebo 12 mesiacov. Čiastky sú jedny z vyšších v našom teste (v čase písania recenzie v marci 2022) – za 3 mesiace zaplatíte 51 €, za 6 mesiacov 58 € a za rok 73 €. Za svoje peniaze získate možnosť vedeckého zoznámenia na základe vyplnenia osobnostného dotazníka a taktiež manuálnu kontrolu dotazníka. Vďaka tomu sú eliminovaní podvodníci či vtipkári. Pracovníci zoznamky vás môžu tiež kontaktovať, keď narazia na nezrovnalosť vo vašom profile.

(Obrázky zobrazujú českú verziu zoznamky)

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Platené členstvo

3, 6, a 12 mesiacov

Čiastka poplatku za členstvo alebo služby

51 € za 3 mesiace, 58 € za 6 mesiacov, 73 € za 12 mesiacov

Platené služby

Všetko okrem výsledkov osobnostného testu, potenciálnych zhôd, počtu registrovaných a rozmazaných fotografií

Vedecká metóda zoznámenia

Áno

Manuálne schvaľovanie profilu

Áno

Typ vzťahu

Vážny vzťah

Užívateľská základňa a prívetivosť

Elite Date je čisto česká zoznamka, celkový počet užívateľov je teda nižší ako u niektorých medzinárodných konkurentov. Presný počet užívateľov prevádzkovateľ neuvádza, dozviete sa len, že za mesiac sa uskutoční 295 tisíc návštev, čo je stále pomerne vysoké číslo. Profily na tejto zoznamke nie sú verejné, môžu ich teda vidieť iba registrovaní užívatelia so zaplateným členstvom, a nie každý návštevník webu. Na rozdiel od niektorých platených zoznamiek spoločnosť Elite Date automaticky nepredlžuje platené členstvo. Nemusíte sa teda báť opakovaných platieb bez vášho vedomia či schválenia. Pokiaľ máte o platené členstvo aj naďalej záujem, stačí ho predĺžiť a znovu uhradiť vymeranú čiastku.

(Obrázky zobrazujú českú verziu zoznamky)

Istú pohodlnosť pri používaní ponúka mobilná aplikácia pre telefóny s Androidom alebo iOS. Môžete tak mať neustály prehľad o potenciálnych zhodách a byť v dosahu. Ak budete potrebovať vyriešiť problém alebo otázku, je k dispozícii podpora na e-maile či telefóne. Nie ste teda odkázaní iba na kontaktný formulár.

Parameter Tento produkt
Počet užívateľov

Neuvádzajú

Počet mesačných návštev

295 000

Verejné profily

Nie

Automatické predĺženie členstva

Nie

Spôsob zrušenia plateného členstva

Automaticky po skončení dohodnutej doby

Mobilné aplikácie

Áno

Zákaznícka podpora

Telefón a e-mail

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným zoznamkám

Výhodou zoznamky Elite Date je manuálne schvaľovanie profilov, ktoré obmedzuje falošné profily. Osoby spája na základe osobného dotazníka a vedeckej metódy zoznámenia sa. Nevýhodou je veľmi obmedzené fungovanie v režime bez spoplatneného členstva. To navyše patrí medzi tie drahšie.

Porovnanie s alternatívami

Ďalšia obľúbená platená zoznamka Partner na úrovni má v porovnaní s Elite Date výrazne prepracovanejší a komplexnejší dotazník. Zhody s potenciálnymi partnermi sú ešte viac založené na vašich preferenciách a osobných predpokladoch. V režime bez poplatku má ale ešte menej funkcií, členstvo je navyše výrazne drahšie.

Oproti obľúbenej zoznamovacej aplikácii Tinder je výber partnerov založený na viacerých kritériách, než je vzhľad a prehliadnutie profilu. Rovnako ako Tinder je možné obsluhovať zoznamku aj z aplikácie v mobile. Musíte ale počítať s drahším členstvom.

Naše zhodnotenie a záver

Elite Date je zoznamka pre hľadanie vážneho vzťahu medzi ľuďmi na úrovni. Pôsobí v Česku a má mesačnú návštevnosť 295 tisíc prihlásení. Jej výhodou je vedecká metóda zoznámenia, ktorá spája ľudí na základe osobnostného dotazníka. Oceňujeme tiež automatické nepredlžovanie plateného členstva, ktoré eliminuje riziko neschválených platieb. Nevýhodou je veľmi obmedzená funkcia v bezplatnom režime. Nie je možné posielať správy ani prezerať profily. Pokiaľ nechcete do zoznamky príliš investovať a nebude vám vadiť, že váš profil uvidí ktokoľvek, môžete si prečítať recenziu českej zoznamky Štěstí.cz.

73 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Elite Date
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa porovnaniu zoznamiek venuje už tretím rokom, dokáže sa teda na poli zoznamovacích stránok aj aplikácií dobre orientovať. Vysvetlí vám preto, na čo si dať pri dojednávaní členstva pozor a tiež prečo sú ceny premium Tinder závislé na veku užívateľa. Venovala sa aj porovnaniu ďalších služieb ako je poistenie domácností alebo cashback portálov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Elite Date

Elite Date

73 € Orientačná cena