Menu

Recenzia a porovnanie zoznamky Seznamka.cz

Odporúčanie redakcie v kategorii Univerzálne

Klady

  • Z veľkej časti zdarma
  • Nepredlžuje automaticky členstvo
  • Inzeráty je možné vkladať bez registrácie

Zápory

  • Verejné profily
  • Profily nie sú schvaľované
  • Neuvádza počet užívateľov
24 € Orientačná cena

Základné informácie a cena

Zvláštnosťou českého portálu Seznamka.cz je jeho univerzálnosť. Hľadať tu môžete nielen vážny vzťah, flirt a kamarátov, ale napríklad partnerov na tancovanie, doprovod na ples či spolujazdu, cestovanie alebo dopisovanie. Zoznamovať sa môžete buď jednoducho registráciou a vyplnením profilu, alebo zadávaním inzerátov v rôznych kategóriách. Inzeráty môžete vyvesiť aj bez nutnosti registrácie. Seznamka.cz je prepojená s Rande.cz. Pokiaľ si založíte profil na jednej z týchto zoznamiek, automaticky sa zapíšete aj do druhej.

Výhodou je široká ponuka funkcií zadarmo. Môžete prezerať profily, kontaktovať ostatných, vkladať inzeráty a fotografie. Platené členstvo prináša možnosť topovania odpovedí, archivovania správ na 5 mesiacov, neobmedzený počet fotografií, vrátane erotických, informácie o tom, kto videl váš profil a ďalšie funkcie uvedené v tabuľke nižšie. VIP členstvo je ponúkané v troch obvyklých dĺžkach trvania 1, 3 a 6 mesiacov. Čiastka patrí skôr k tým nižším, zaplatíte zaň cca 3 € za 1 mesiac, 7 € za 3 mesiace a 12 € za 6 mesiacov.

Za tieto peniaze nemožno očakávať vedeckú metódu zoznámenia ani manuálne schvaľovanie profilov. Možno predpokladať, že na zoznamke narazíte aj na falošné či podvodné profily. Čiastočnou ochranou pred podvodníkmi je manuálne schvaľovanie fotografií administrátorom.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Platené členstvo

1, 3 a 6 mesiacov

Čiastka poplatku za členstvo alebo služby

3 € za 1 mesiac, 7 € za 3 mesiace, 12 € za 6 mesiacov

Platené služby

Neobmedzený počet fotiek, aj erotické fotky, archivovanie správ 5 mesiacov, informácie kto prezeral môj profil, topované odpovede, fotografie k odkazom, viac priateľov, dlhšie správy

Vedecká metóda zoznámenia

Nie

Manuálne schvaľovanie profilu

Nie

Typ vzťahu

Flirt, priateľstvo, vážny vzťah

Užívateľská základňa a prívetivosť

Česká zoznamka fungujúca od roku 1998 neuvádza počet užívateľov ani mesačnú návštevnosť. Dozviete sa iba, že za dobu fungovania prispela k zoznámeniu státisícov ľudí. Profily sú úplne verejné, môže ich teda prezerať každý, kto web navštívi. Platené členstvo, ktoré si predplatíte na určitú dobu, po jej uplynutí zaniká, nie je automaticky predlžované. Nestane sa teda, že by vám boli z účtu strhávané peniaze bez vášho vedomia. Pre pohodlné používanie aj na mobilných zariadeniach je pripravená aplikácia pre Android aj iOS. Užívateľská podpora je k dispozícii prostredníctvom kontaktného formulára.

Parameter Tento produkt
Počet užívateľov

Neuvádza

Počet mesačných návštev

Neuvádza

Verejné profily

Áno

Automatické predĺženie členstva

Nie

Spôsob zrušenia plateného členstva

Automaticky po skončení dohodnutej doby

Mobilné aplikácie

Áno

Zákaznícka podpora

Kontaktný formulár

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným zoznamkám

Zvláštnosťou portálu Seznamka.cz je jej zameranie. Nešpecializuje sa totiž len na vyhľadávanie náprotivku pre romantický vzťah, ale umožňuje aj hľadanie kamarátov, doprovodu na ples alebo niekoho so spoločným záujmom. Výhodou je takmer bezplatné fungovanie, za nízku čiastku si ale môžete tiež priplatiť VIP členstvo. Nevýhodou je ale riziko falošných profilov alebo inzerátov. Profily sú zároveň úplne verejné, môže si ich teda prezerať ktokoľvek.

Porovnanie s alternatívami

Vzhľadom k univerzálnosti zoznamky ju nejde so žiadnou inou úplne porovnať. Pokiaľ ale zostaneme pri hľadaní romantických a milostných vzťahov, ponúka sa zoznamka Štěstí. Tá je tiež verejná a jej profily sú dostupné všetkým návštevníkom. Jej platené členstvo je ale o niečo lacnejšie.

Ak to so zoznamovaním myslíte vážne a nevadí vám trochu investovať, odporúčame vám zoznamku Elite date. Má vedeckú metódu zoznámenia a drahšie členstvo, ktoré môže odradiť podvodníkov. Oceníte aj aplikáciu pre smartfón, vďaka ktorej môžete byť v kontakte neustále.

Naše zhodnotenie a záver

Seznamka.cz je univerzálny portál nielen na hľadanie vzťahu či flirtu, ale aj priateľov. Spája ľudí podľa ich záujmov. Zoznamovať sa môžete buď jednoduchým vyplnením profilu, ale aj vyvesením inzerátu do niektorej z mnohých kategórií. Väčšina funkcií je poskytovaná zadarmo, pre rozšírenie si ale môžete priplatiť VIP členstvo. To nie je automaticky predlžované, nemusíte sa teda báť nečakaných platieb.

Nevýhodou je riziko falošných profilov a taktiež kompletne verejne prístupné profily. Ak túžite po vážnom vzťahu a nechcete márniť čas nezáväzným zoznamovaním, mohla by vás zaujať zoznamka Spoznajmesa.sk. Počítajte ale s vyššími poplatkami za VIP členstvo.

24 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Seznamka.cz
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa porovnaniu zoznamiek venuje už tretím rokom, dokáže sa teda na poli zoznamovacích stránok aj aplikácií dobre orientovať. Vysvetlí vám preto, na čo si dať pri dojednávaní členstva pozor a tiež prečo sú ceny premium Tinder závislé na veku užívateľa. Venovala sa aj porovnaniu ďalších služieb ako je poistenie domácností alebo cashback portálov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Seznamka.cz

Seznamka.cz

24 € Orientačná cena