Menu

Recenzia a porovnanie zoznamky Tinder

Odporúčanie redakcie v kategorii Pre vzťah aj flirt

Klady

  • Z veľkej časti zadarmo
  • Rozšírená po celom svete
  • Pohodlné ovládanie aplikácie

Zápory

  • Falošné profily
  • Rozdielne ceny pre vekové skupiny
  • Nemá vedeckú metódu zoznámenia
65 € Orientačná cena

Základné informácie a cena

Jednou zo svetovo najznámejších zoznamovacích sietí je Tinder. Ide o sociálnu sieť, ktorá umožňuje zoznamovanie ľuďom na základe ich geografickej polohy a vzájomného lajku. Užívateľovi sú ponúkané profily, ktoré buď olajkuje, alebo zahodíte. Pokiaľ dôjde k vzájomnej zhode, aplikácia umožní kontakt a používatelia môžu začať chatovať. Týmto spôsobom je možné nadviazať priateľstvo, flirt ale aj vážny vzťah.

Základná verzia je zadarmo, má ale isté limity – denne môžete udeliť iba obmedzený počet lajkov. Pokiaľ chcete udeľovať neobmedzený počet lajkov, super lajky, mať topovaný profil a môcť si lepšie nastaviť svoj profil, môžete si priplatiť prémiové členstvo. Tinder ponúka hneď tri režimy – Plus, Gold a Platinum. Výhody jednotlivých druhov v členstve nájdete v nasledujúcej tabuľke.

Cenová politika tohto členstva nie je ale úplne férová a mnohokrát bola napadnutá žalobou. Zvýhodňuje totiž používateľov pod 30 rokov. Ak máte nad 30, zaplatíte aj dvojnásobok. Ceny sa navyše menia v závislosti od kurzu ale aj podľa zariadenia, z ktorého ste Tinder navštívili. Na počítači predplatné zaobstaráte o dosť lacnejšie ako v aplikácii. Všetky čiastky sú konkrétne uvedené v nasledujúcej tabuľke. Uvádzame ceny pre mužského užívateľa do 30 rokov pri zaobstaraní v aplikácii. Dĺžku predplatného si môžete zvoliť na 1, 6 alebo 12 mesiacov.

(Obrázky zobrazujú českú verziu zoznamky)

Keďže ide o sociálnu sieť, kde sa ľudia zoznamujú na základe vzájomných sympatií, nemožno očakávať akúkoľvek vedeckú metódu zoznamovania. Profily tiež nie sú manuálne kontrolované, môže teda ľahko dochádzať k vytváraniu falošných účtov a zobrazovaniu nevhodného obsahu.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Platené členstvo

na 1, 6 alebo 12 mesiacov

Čiastka poplatku za členstvo alebo služby

Plus: 11 € na 1 mesiac, 32 € na 6 mesiacov, 45 € na 12 mesiacov; Gold: 16 € na 1 mesiac, 49 € na 6 mesiacov, 65 € na 12 mesiacov ; Platinum: 22 € na 1 mesiac, 65 € na 6 mesiacov, 89 € na 12 mesiacov

Platené služby

Plus: neobmedzený počet lajkov, raz mesačne boost = TOP profil v okolí na 30 minút, nastavenie viditeľnosti rôznych informácií, hodnotenie po celom svete, skrytie reklám, možnosť zrušiť predchádzajúcu akciu a urobiť voľbu znova, 5 superlajkov denne; Gold: zlatý lajk,+ výhody členstva Plus; Platinum: správa aj bez prepojenia, uprednostňovanie lajkovaného profilu, je vidieť, kto dal zlatý lajk + výhody členstva Gold

Vedecká metóda zoznámenia

Nie

Manuálne schvaľovanie profilu

Nie

Typ vzťahu

Flirt, priateľstvo, vážny vzťah

Užívateľská základňa a prívetivosť

Po celom svete Tinder využíva 57 miliónov užívateľov, mesačný počet návštev ale neuvádza. Profily nie sú verejné, môžu ich vidieť iba registrovaní užívatelia. V rámci prémiového členstva si môžete navyše nastaviť, aké informácie o vás budú v profile zobrazené. Predplatné platených služieb sa automaticky predlžuje, čo môže mať za následok nepotvrdené platby strhnuté z vášho účtu. Ak sa rozhodnete ich už nevyužívať, zrušte toto predĺženie v nastavení profilu.

(Obrázky zobrazujú českú verziu zoznamky)

Veľkou nevýhodou je slabá užívateľská podpora. Tá má podobu predvyplnených odpovedí na často kladené otázky. Musíme ale uznať, že je pomerne podrobná. Primárne slúži na používanie zoznamky aplikácie do smartfónu, môžete ju ale navštíviť aj z webového rozhrania na počítači. Tam tiež nájdete malú vychytávku – pracovný mód. Ten môžete zapnúť vo chvíli, keď sa na Tinder pozeráte v práci a nechcete aby to kolegovia videli.

(Obrázky zobrazujú českú verziu zoznamky)

Parameter Tento produkt
Počet užívateľov

57 miliónov (svetovo)

Počet mesačných návštev

Neuvádza

Verejné profily

Nie

Automatické predĺženie členstva

Áno

Spôsob zrušenia plateného členstva

V nastavení profilu

Mobilné aplikácie

Áno

Zákaznícka podpora

Predvyplnené odpovede

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným zoznamkám

Tinder je pomerne zvláštna zoznamka, funguje iba ako aplikácia v telefóne, nie ako webová stránka. Výhodou je široká členská základňa, najmä medzi mladšími ľuďmi. Základné funkcie sú zadarmo. Výhodou môže byť aj to, že vás nekontaktuje nikto, o koho tiež neprejavíte záujem (výnimkou sú majitelia platinového predplatného). Na druhú stranu je aplikácií často vyčítané, že je veľmi povrchná a mnoho ľudí ju vníma len ako hru. Za nevýhodu označujeme aj cenovú politiku, ceny predplatného sa totiž menia v závislosti od veku užívateľa a ďalších aspektov.

Porovnanie s alternatívami

Zoznámenie zadarmo je pomerne lákavé. Ak by vám ale nevyhovovala podoba aplikácie a radšej by ste si prezerali profily na klasickej webovej stránke, mohla by vás zaujať zoznamka Štěstí.cz. Tá má verejné profily a veľmi nízku cenu predplatného. Pokojne sa bez neho ale zaobídete, budete iba limitovaní množstvom správ, ktoré môžete denne poslať novým užívateľom.

Ak to so zoznamovaním myslíte vážne, skúste zoznamku Elite date. Tá ponúka vedeckú metódu zoznámenia, musíte si za ňu ale zaplatiť. Aj táto zoznamka má vlastnú aplikáciu, vďaka ktorej môžete byť s ostatnými užívateľmi neustále v kontakte.

Naše zhodnotenie a záver

Tinder je jednou zo svetovo rozšírených zoznamovacích sociálnych sietí. Funguje najmä prostredníctvom aplikácie, má ale aj webovú podobu. Výhodou je možnosť využívať ju kdekoľvek, a zoznámiť sa tak aj s ľuďmi v zahraničí. Princípom sú vzájomné sympatie dvoch užívateľov, ak sa prejaví zhoda, sú spojení a môžu chatovať. Z veľkej časti funguje zadarmo, má ale aj dve verzie prémiového členstva. Práve to je častým predmetom sporu, pretože má dve cenové sadzby podľa veku používateľa. Nevýhodou je aj možnosť podvodných profilov. Na podobnom princípe funguje aj Badoo, to má však lacnejšie prémiové členstvo.

65 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Tinder
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa porovnaniu zoznamiek venuje už tretím rokom, dokáže sa teda na poli zoznamovacích stránok aj aplikácií dobre orientovať. Vysvetlí vám preto, na čo si dať pri dojednávaní členstva pozor a tiež prečo sú ceny premium Tinder závislé na veku užívateľa. Venovala sa aj porovnaniu ďalších služieb ako je poistenie domácností alebo cashback portálov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Tinder

Tinder

65 € Orientačná cena