Menu

Recenzia a test Onyx Boox Note Air 2

93,4 % Celkové hodnotenie

Pre náročných v kategorii S uhlopriečkou displeja 7 a viac palcov

Klady

  • Kapacita úložiska 64 GB
  • Wi-Fi aj Bluetooth
  • Reproduktor aj mikrofón
  • Odolné hliníkové telo

Zápory

  • Vysoká cena
  • Nie je vodeodolná
  • Pamäť nemožno rozšíriť
  • Vyššia hmotnosť
450 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Ak hľadáte pokročilú čítačku, ktorá ponúkne nadštandardné vlastnosti a vyhovie aj náročnejším užívateľom, môžeme vám Onyx Boox Note Air 2 len odporučiť. Ide o pomerne nový model (august 2023), ktorý má ako jeden z mála modelov na trhu kovové, konkrétne hliníkové telo. To je nielen dizajnovým, ale aj ochranným prvkom. Čítačku môžete zohnať v dvoch farbách, tmavo zelenej a tmavo modrej.

Najdôležitejšou časťou čítačky je vždy jej displej. Ten pri modeli Note Air 2 je so svojimi 10,3 palcami skutočne priestranný, navyše pokročilejšieho typu E-ink Carta a vysokého rozlíšenia 1 872 x 1 404 pixelov, čo by malo ponúknuť kvalitný obraz. Displej je možné nasvietiť. Je dotykový, ako je to pri novších modeloch bežné, navyše k čítačke v balení dostanete aj vysoko citlivé pero, ktoré rozširuje možnosti ovládania aj používania čítačky. K zariadeniu je navyše možné dokúpiť aj klávesnicu a používať ju ako vreckový notebook.

Čítačka Onyx Boox poteší svojou veľkou kapacitou, ponúkne až 64 GB vnútorného úložiska. Operačná pamäť má potom aj pre čítačky nadštandardnú kapacitu 4 GB a batéria s vysokou kapacitou 3 000 mAh vydrží dlho, výrobca sľubuje až 4 týždne (pre úsporný režim). K zariadeniu môžete pripojiť príslušenstvo alebo ho nabíjať cez vstavaný USB-C port, okrem toho ale bude kompatibilný aj s bezdrôtovými doplnkami, pretože disponuje Bluetooth pripojením.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Onyx Boox

Veľkosť displeja (")

10,3

Kapacita (GB)

64

Rozšíriteľná pamäť

Nie

Typ displeja

E-ink Carta

Dotykový displej

Áno

Rozlíšenie (px)

1 872 x 1 404

Nasvietenie displeja

Áno

Výdrž/kapacita batérie

3 000 mAh (až 4 týždne)

Vodotesnosť

Nie

Pripojenie

USB-C

Wi-Fi

Áno

Bluetooth

Áno

Audio výstup

Áno

Materiál

Hliník

Farebné varianty

Modrá, zelená

Hmotnosť (g)

420

Rozmery v*š*h (mm)

229,4 x 195,4 x 5,8

Hlavné klady a zápory

Pri tomto modeli veľmi kladne hodnotíme najmä parametre týkajúce sa displeja, ako je jeho vyššie rozlíšenie a taktiež aj celkovú priestornosť. Pokiaľ hľadáte čítačku kníh s naozaj veľkým displejom, táto by vás mohla potešiť. Je posadená do hliníkového tela, ktoré ponúkne vysokú odolnosť, spolu s veľkosťou čítačky ale zapríčiňuje aj jej vysokú hmotnosť. 420 gramov už môžete pocítiť.

Benefitom čítačky Onyx Boox Note Air 2 je prítomnosť Wi-Fi aj Bluetooth pripojenie a rovnako aj mikrofónu a reproduktora. Po pripojení klávesnice ju môžete používať ako malý notebook, jej možnosti využitia sa rozširujú aj vďaka peru v balení. Čítačka však nie je vodeodolná a záporom môže pre niekoho byť aj jej vysoká cena.

Porovnanie s alternatívami

Čítačku Onyx Boox Note Air 2 na účely porovnania porovnáme s jej podobným modelom v našom výbere, a to Onyx Boox Nova Air od rovnakého výrobcu. Model Nova Air je o niečo menší, jeho displej má uhlopriečku 7,8″. Mohol by vyhovovať tým z vás, ktorí požadujete čítačku s pokročilými funkciami, ale Note Air 2 by pre vás bola zbytočne veľká.

Pripravte sa ale na to, že Nova Air má o polovicu menšiu kapacitu úložiska (32 GB) a nemá audio výstup. Na druhú stranu je takmer o polovicu ľahšia, jej telo je okrem kovu vyrobené tiež z ľahkého plastu. Kapacitu batérie majú obe čítačky podobnú, recenzovaný model Note Air 2 ju má vyššiu, na druhú stranu je jeho väčší displej energeticky náročnejší.

Záver

Onyx Boox Note Air 2 je čítačka vhodná aj pre náročnejších užívateľov. Disponuje kvalitným displejom a množstvom nadštandardných funkcií, v balení k nej nájdete pero, alebo si ju vďaka klávesnici môžete premeniť na malý notebook. Vyniká medzi čítačkami priestranným displejom, vysokou kapacitou úložiska alebo hliníkovým telom, na druhú stranu ale aj vyššou hmotnosťou. Ak hľadáte podobný model, ktorý je ale o niečo ľahší a kompaktnejší, mohla by sa vám páčiť čítačka Onyx Boox Nova Air.

450 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Onyx Boox Note Air 2 | Hodnotenie: 93,4 %
Karolína Šerá
Karolína sa dokáže rýchlo zorientovať v základných parametroch a vďaka naštudovaniu informácií z preverených zdrojov rozumie aj tým najmenším detailom, a to nielen u čítačiek kníh. Poradí vám, aký typ displeja je kvalitnejší a aké možnosti pripojenia čítačky môžu mať. Navyše pravidelne stráži trh a kontroluje dostupnosť porovnávaných produktov. Autorsky stojí aj za témami školských batohov, domových alarmov alebo online jazykových kurzov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Onyx Boox Note Air 2

Onyx Boox Note Air 2

450 € Orientačná cena