Menu

Recenzia a test Oral-B Genius X 20100S

88,9 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Oscilačné zubné kefky

Klady

  • Vysoký počet kmitov
  • Režim pre citlivé zuby
  • Prepojenie s telefónom
  • Zabudovaný časovač
  • Vrátane puzdra

Zápory

  • 1 hlavica v balení
  • Bez UV sterilizátora
  • Vyššia cena
190 € Orientačná cena

Elektrická zubná kefka Oral-B Genius X 20100S  patrí medzi moderné oscilačno-rotačné varianty a vyznačuje sa tým, že je vybavená umelou inteligenciou. Vďaka tomu dosiahnete pri čistení zubov ešte lepšie výsledky.

Základná charakteristika

Elektrická zubná kefka Oral-B Genius X 20100S pochádza z dielne výrobcu Braun a ponúka skutočne slušný počet oscilácií 10 500 za minútu, vďaka čomu vykoná až 48 000 pulzácií za minútu. S touto hodnotou sa pritom radí medzi tie najlepšie elektrické rotačné kefky na trhu. Tento variant sa vyznačuje guľatou kefkovou hlavou a od ostatných modelov sa líši dokonale skosenými vláknami, vďaka ktorým je čistenie ešte účinnejšie.

Najväčšou zaujímavosťou je tu však umelá inteligencia, ktorá rozpoznáva váš štýl čistenia a každý deň vás bude viesť k čo najlepším výsledkom – v spojení s konektivitou Bluetooth vám totiž dáva spätnú väzbu v reálnom čase. Zubnú kefku totiž môžete prepojiť s mobilnou aplikáciou, kde je možné sledovať presnú polohu a kontrolovať vynechané miesta.

Veľkou prednosťou je tu aj vizuálny senzor tlaku, ktorý pomáha chrániť vaše ďasná. Senzor sa totiž rozsvieti na červeno vo chvíli, keď pri čistení príliš tlačíte a k tomu sa navyše rýchlosť zubnej kefky okamžite zníži. Tlakový senzor je pritom funkciou, ktorá mnohým konkurentom stále chýba. S ohľadom na výbavu zubnej kefky sa tak investícia určite vyplatí.

Parameter Tento produkt
Počet kmitov (za 1 min)

10 500

Typ napájania

Akumulátor

Výdrž batérie/akumulátora (dni)

14

Časovač

Áno

Režimy čistenia

6

Počet čistiacich hlavíc v balení

1

Cena jednej čistiacej hlavice (€)

4

Tlakový senzor

Áno

Bluetooth

Áno

Režimy čistenia

V rámci čistiacich režimov tento model v porovnaní rotačných zubných kefiek vyniká a čo sa týka počtu režimov ju môžeme označiť za jednu z najvybavenejších. Ponúkne hneď 6 rôznych módov, pomocou ktorých sa prispôsobí najrôznejším potrebám používateľov. Ako hlavný je tu režim s označením Denný, ktorý meria dvojminútové čistenie (30 sekúnd pre každý kvadrant v ústach) a je vhodný na každodenné použitie.

Alternatívou je Hĺbkový režim ponúkajúci predĺžené trojminútové čistenie. Šetrný režim je potom vhodný v prípade, ak máte citlivé ďasná alebo ešte nie ste na použitie elektrickej kefky zvyknutí. Samozrejme tu ale nechýba režim na bielenie zubov alebo režim priamo na starostlivosť o ďasná. Za výhodu považujeme aj špeciálny režim na čistenie jazyka, ktorý u konkurencie často chýba.

Výbava a príslušenstvo

Za nadštandardnú výbavu kefky môžeme považovať indikátor SmartRing, pomocou ktorého môžete farebne odlíšiť svoju kefku v prípade, že v rodine používa viacero členov rovnaký model. V balení okrem elektrickej kefky nájdete aj jednu čistiacu kefkovú hlavu Sensi Ultrathin, ktorá má mimoriadne tenké vlákna šetrné k ďasnám, a zároveň bežné tvrdé vlákna proti zubnému povlaku.

Bohužiaľ je ale hlavica v balení skutočne iba jedna, dá sa teda predpokladať, že budete čoskoro musieť vynaložiť ďalšiu investíciu do obstarania ďalšej. Konkurencia pritom často ponúka až 4 rôzne hlavice v balení, v tomto ohľade teda tento model nepatrí medzi to najlepšie.

Výhodou je však nabíjací stojan, do ktorého môžete kefku po použití vždy odložiť a nechať nabiť. Stojan je navyše vybavený dvoma držiakmi na náhradné kefkové hlavy, čo uľahčuje ich skladovanie. Zaujímavosťou je tu aj cestovné puzdro, ktoré má na rozdiel od konkurencie duálnu USB nabíjačku – na cestách v ňom teda môžete nabíjať nielen elektrickú kefku, ale aj svoj mobilný telefón.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi najväčšie prednosti tohto modelu patrí bezpochyby výbava umelou inteligenciou, ktorá rozpoznáva váš vlastný štýl čistenia a každý deň vás dovedie k tým najlepším výsledkom. Táto funkcia funguje spoločne s konektivitou Bluetooth a prepojením s aplikáciou v mobilnom telefóne, čo ani pri drahšej konkurencii nie je vždy samozrejmosťou.

Výhodou je tu pokročilý tlakový senzor, ktorý taktiež mnohým modelom chýba a ktorý vás upozorní v prípade, ak na zuby či ďasná vyvíjate prílišný tlak a pomáha tak predchádzať podráždeniu. Oproti ďalším modelom v našom porovnaní táto kefka vyniká aj 6 režimami čistenia, čo je jedna z najlepších hodnôt. K dispozícii vďaka tomu máte nielen klasický či predĺžený režim čistenia, ale aj špeciálne režimy pre starostlivosť o ďasná, bielenie zubov alebo čistenie jazyka.

Kladne tu hodnotíme aj nabíjacie cestovné puzdro, v ktorom je možné pomocou duálnej USB nabíjačky na cestách nabíjať nielen samotnú zubnú kefku, ale aj telefón. Cestovné nabíjacie puzdro mnohým konkurenčným modelom chýba. Ako nevýhodu tu vnímame fakt, že je v balení iba 1 kefková hlavica a bude tak čoskoro nutné dokúpiť ďalšie. Nevýhodou je aj absencia UV sterilizátora, čo je v rámci tejto cenovej relácie bežné.

Porovnanie s alternatívami

Ak chcete elektrickú zubnú kefku Oral-B Genius X 20100S  porovnať s alternatívami, potom za zmienku určite stojí napríklad drahšia Oral-B iO Series 9 Black Onyx, ktorá ponúka magnetické mikrovibrácie, s ktorými možno dosiahnuť ešte lepšie výsledky pri čistení. Okrem toho disponuje displejom a hneď 7 čistiacimi režimami a samozrejme jej nechýba tlakový senzor ani nabíjací stojan či cestovné puzdro.

Ako lacnejšiu alternatívu potom môžeme odporučiť napríklad Oral-B Pro 3 3500 Sensitive Clean White, ktorá dosahuje až 8 800 kmitov za minútu a ponúkne 3 základné režimy čistenia. Jedná sa síce o menej vybavený model, avšak zoženiete ho pomerne podstatne lacnejšie.

Záverečné zhrnutie

Elektrická zubná kefka Oral-B Genius X 20100S ponúka skvelý pomer ceny a výkonu a má prakticky všetko, čo by mala kvalitná a spoľahlivá elektrická kefka mať. Ako jedna z mála na trhu disponuje umelou inteligenciou, drží teda krok s dobou. Ponúkne samozrejme aj funkciu Bluetooth a pripojenie k mobilnej aplikácii, kde môžete sledovať rôzne štatistiky vášho čistenia a vylepšovať techniku.

Nadštandardný je tu aj senzor tlaku, ktorý sa väčšinou objavuje pri drahších kefkách a ktorý pomáha predchádzať podráždeniu ďasien. Výhodu tu predstavuje aj nabíjací stojan a cestovné nabíjacie puzdro, v ktorom môžete vďaka duálnej nabíjačke nabíjať nielen kefku, ale aj váš mobilný telefón. Nevýhodou je tu iba 1 kefková hlavica v balení a absencia UV sterilizátora, čo je ale v tejto cenovej relácii bežné.

190 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Oral-B Genius X 20100S | Hodnotenie: 88,9 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má s výberom elektrickej zubnej kefky vlastné skúsenosti, o ktoré sa s vami prostredníctvom nášho porovnania rada podelí. Dobre sa vyzná v používaných technológiách aj technických parametroch a navyše si v tejto oblasti udržiava aktuálny prehľad. Vďaka tomu vám dokáže odporučiť vhodný produkt bez ohľadu na to, či patríte medzi nenáročných užívateľov, alebo si potrpíte na prémiových funkciách a bohatej výbave.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Oral-B Genius X 20100S

Oral-B Genius X 20100S

190 € Orientačná cena