Menu

Recenzia a test Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4500 Matte Black

89,1 % Celkové hodnotenie

Pre zdravšie ďasná v kategorii Sonické zubné kefky

Klady

  • Zdravšie ďasná za 4 týždne
  • Nabíjací stojan
  • Cestovné puzdro
  • Atraktívny dizajn
  • Kefka obľúbenej značky

Zápory

  • Menší výber hlavíc
  • Nemá tlakový senzor
  • Bez UV sterilizátora
100 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4500 Matte Black je jednou z prvých sonických zubných kefiek tejto značky, ktorá sa inak špecializuje na produkciu rotačno-oscilačných modelov. Disponuje veľkokapacitnou batériou, vďaka ktorej na jedno nabitie vydrží zhruba 14 dní každodenného používania kefky, čo je v rámci nášho porovnania priemerná hodnota. Na druhú stranu ale hlavica vykonáva až 62 000 vibrácií za minútu, s čím kefka naopak v našom porovnaní vyniká. Vďaka tomuto výkonu jemne odstraňuje zafarbenie na povrchu zubov a zároveň je šetrná k zubom aj ďasnám. Výrobca preto vyzdvihuje, že vďaka tejto technológii a niekoľkým režimom čistenia budú vaše ďasná po 4 týždňoch zdravšie.

Oproti konkurencii má tento model veľmi ľahkú a skladnú konštrukciu, ktorá sa dobre drží v ruke a s ktorou sa ľahko manipuluje. Spolu s cestovným puzdrom, ktoré je súčasťou balenia, je tak vhodná na použitie doma aj na cestách. Kefka disponuje aj profesionálnym časovačom na 2 minúty, ktorý zaistí správnu dobu čistenia. Bohužiaľ tu ale chýba tlakový senzor, ktorý inak stráži nadmerný tlak vytváraný na zuby a ďasná, a v porovnaní s konkurenciou sa v tomto prípade dočkáte len obmedzeného výberu hlavíc.

Parameter Tento produkt
Počet kmitov (za 1 min)

62 000

Typ napájania

Akumulátor

Výdrž batérie/akumulátora (dni)

14

Časovač

Nie

Režimy čistenia

3

Počet čistiacich hlavíc v balení

2

Cena jednej čistiacej hlavice (€)

5

Tlakový senzor

Nie

Bluetooth

Áno

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V čase písania tejto recenzie (júl 2023) kefka získava len menšie množstvo užívateľských ohlasov. Väčšina užívateľov je s kefkou spokojná a chvália jej čistiace režimy aj účinnosť v odstraňovaní zubného povlaku. Nájde sa ale aj negatívne hodnotenie – v jednej recenzii je kefka porovnaná s lacnejšou alternatívou od konkurenčnej značky Nevadent, ktorá údajne ponúkala jemnejšie čistenie a tiež ďaleko lacnejšie a mäkšie hlavice. Niektorí používatelia potom negatívne hodnotia fakt, že kefka nemá tlakový senzor.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi najväčšie prednosti tejto sonickej zubnej kefky patrí vysoký výkon – hlavica spolu s ultrazvukovou technológiou vykonáva až 62 000 kmitov za minútu, čo je najlepšia hodnota v rámci nášho porovnania. Kefka ponúka 3 režimy čistenia, čo je s ohľadom na konkurenciu pomerne bežné a dostačujúce na prispôsobenie potrebám vašej ústnej dutiny.

Výhodu tu predstavuje tenká a ľahká konštrukcia, s ktorou sa dobre manipuluje, a taktiež cestovné puzdro, ktoré nájdete v balení. Súčasťou balenia sú aj 2 výmenné hlavice, ktorých špeciálne vlákna postupne blednú – zhruba po 3 mesiacoch uvidíte výrazne bledšiu farbu vlákien a ich rozstrapkané končeky, čo signalizuje potrebu ich výmeny. Na popularite tohto modelu sa potom určite podieľa aj meno značky, ktorá sonickú kefku ponúka. Nevýhodou je ale chýbajúci tlakový senzor, ktorý pomáha predchádzať vzniku ochorení v dôsledku nadmerného tlaku pri čistení, a taktiež menší výber náhradných hlavíc.

Porovnanie s alternatívami

Ako vhodnú alternatívu k sonickej kefke Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4500 Matte Black vám môžeme odporučiť napríklad Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6859/29, ktorú možno zohnať za približne rovnakú cenu. Taktiež sa pýši hneď 3 režimami čistenia, rovnakou výdržou na jedno nabitie a tiež stojanom aj cestovným puzdrom. Nechýba jej však tlakový senzor a špeciálna hlavica s účinkom na odstránenie pigmentácie, ktorá sľubuje belšie zuby už za jeden týždeň.

Záverečné zhrnutie

Sonická kefka Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4500 Matte Black bude vhodnou voľbou pre všetkých, ktorí túžia po zdravších ďasnách a vsádzajú pritom na slávnu značku Oral-B. Ide o jeden z prvých sonických modelov tejto značky, ktorá patrí dlhodobo k tým najobľúbenejším na trhu, čo do istej miery svedčí o kvalite jej produktov. V prevádzke na jedno nabitie vydrží až 2 týždne, čo je s ohľadom na konkurenciu priemerná hodnota. Kefka ponúkne 3 režimy čistenia, medzi ktorými nechýba šetrné čistenie s redukciou vibrácií pre citlivé zuby a ďasná, ktoré spolu so zaoblenými vláknami zabraňuje podráždeniu. Bohužiaľ sa tu ale nedočkáte tlakového senzora, ktorý je pre zdravie zubov a ďasien taktiež veľmi dôležitý.

100 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4500 Matte Black | Hodnotenie: 89,1 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má s výberom elektrickej zubnej kefky vlastné skúsenosti, o ktoré sa s vami prostredníctvom nášho porovnania rada podelí. Dobre sa vyzná v používaných technológiách aj technických parametroch a navyše si v tejto oblasti udržiava aktuálny prehľad. Vďaka tomu vám dokáže odporučiť vhodný produkt bez ohľadu na to, či patríte medzi nenáročných užívateľov, alebo si potrpíte na prémiových funkciách a bohatej výbave.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4500 Matte Black

Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4500 Matte Black

100 € Orientačná cena