Menu

Orava EC-322 – Recenzie, testy a porovnania

80,7 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii S platničkami

Klady

  • Dostupná cena
  • Otočný ražeň
  • Platničky s reguláciou teploty

Zápory

  • Chýba časovač
  • Chýba vnútorné osvetlenie
  • Chýba ventilátor
125 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Stolová rúra Orava EC-322 sa radí k cenovo dostupnejším modelom na trhu, a hoci jej príkon 3 200 W patrí k nižším na trhu, za drahšou konkurenciou v tomto smere nezaostáva až tak razantne. Rúre nechýbajú ani dve varné platničky, ktoré môžete používať súčasne s časťou pečenia.

Naopak postráda vnútorné osvetlenie a časovač, prvky, s ktorými sa pri drahších modeloch bežne stretávame. Nezvláda ani pečenie s ventilátorom, nechýba mu však funkcia grilu. Kapacita 28 l patrí k menším na trhu a môžeme ju odporučiť cca pre 2 osoby. Maximálna teplota 230 °C je veľmi bežná.

Parameter Tento produkt
Objem (l)

28

Príkon rúry (W)

1 600

Maximálny príkon (W)

3 200

Maximálna teplota (°C)

230

Varná doska

2 platničky

Horný ohrev

Áno

Spodný ohrev

Áno

Pečenie s ventilátorom

Nie

Gril

Áno

Vnútorné osvetlenie

Nie

Časovač

Nie

Výška (cm)

33

Šírka (cm)

49

Hĺbka (cm)

33

Hmotnosť (kg)

8,9

Príslušenstvo

Grilovací rošt, plech na pečenie, otočný ražeň, rukoväť na plech na pečenie, rukoväť na otočný ražeň

Hlavné klady a zápory

Silnou stránkou rúry Orava je bezpochyby jej cena. Pochváliť môžeme aj prítomnosť otočného ražňa, alebo fakt, že je možné variť na platničkách aj so zapnutou rúrou. Nevýhodou je najmä absencia časovača, ventilátora či vnútorného osvetlenia, pre niektorých užívateľov bude pravdepodobne prekážkou aj malá kapacita.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte väčší a vybavenejší model, za zváženie stojí napríklad Vigan EO45L-2P. Táto rúra má vnútorné osvetlenie, ventilátor aj časovač. Kompromisom medzi kapacitou a rozmermi je potom rúra Tefal OF463830, ani tej nechýba časovač a vnútorné osvetlenie. Ventilátor ale u nej nenájdete a má dokonca slabší príkon ako rúra Orava, pritom je drahšia ako oba skôr spomínané modely.

Záver

Rúru Orava EC-322 môžeme odporučiť nenáročným užívateľom, ktorí ocenia predovšetkým kompaktné rozmery a zaobídu sa bez časovača, vnútorného osvetlenia či ventilátora. Kapacitou 28 l bude vhodná cca pre dve osoby, jej príkon je dostačujúci a poteší prítomnosťou otočného ražňa. Ak si iba trochu priplatíte, môžete získať rúru Vigan EO45L-2P s väčšou kapacitou, ventilátorom, časovačom a ďalšími vychytávkami.

125 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Orava EC-322 | Hodnotenie: 80,7 %
Eliška Srncová
Eliška má ako redaktorka dlhoročné skúsenosti s výberom a porovnávaním malých aj veľkých domácich spotrebičov. Stolné rúry sú obľúbené hlavne v zahraničí, informácie k tomuto výberu preto získavala predovšetkým z cudzojazyčných zdrojov a pravidelne ich aktualizuje. Vďaka tomu môže čitateľom sprostredkovať napríklad informácie o špecifických funkciách stolných rúr alebo o ich údržbe. Okrem stolných rúr nájdete medzi jej témami aj klasické rúry, spolu s ďalšími domácimi spotrebičmi.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Orava EC-322

Orava EC-322

125 € Orientačná cena