Menu

Recenzia a porovnanie Orava VY-224 B

73,9 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Ručné vysávače nad 40 €

Klady

  • Bohaté príslušenstvo
  • Slušná výdrž
  • Suché aj mokré vysávanie

Zápory

  • Nemá HEPA filter
  • Výrobca neudáva objem nádoby na prach
50 € Orientačná cena

Súhrnné údaje a vybavenie

Orava VY-224 B je ručný vysávač s hmotnosťou 0,93 kg, upratovanie s ním teda nebude príliš namáhavé. Okrem suchých nečistôt dokáže tento model povysávať aj tekutiny. Bez obáv ho teda môžete použiť ako na rozsypanú múku, tak aj na rozliate nápoje. Objem nádržky na nečistoty výrobca bohužiaľ neudáva, väčšinou sa ale jedná o hodnoty okolo 500 ml a pri tomto zariadení to pravdepodobne nebude inak. Dôležitým parametrom je aj filtrácia – filter tohto vysávača je umývateľný, čo predlžuje jeho životnosť, nebudete ho teda musieť vymieňať, stačí ho iba umyť a nechať dôkladne vyschnúť. Bohužiaľ ale nemá HEPA filter, ktorý vyhľadávajú najmä alergici a astmatici. Z pohľadu rozmerov sa jedná o bežný ručný vysávač, ktorý nijako nepresahuje obvyklé hodnoty.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Orava

Hmotnosť (kg)

0,93

Typ vysávania

Suché a mokré

Umývateľné filtre

Áno

Šírka (cm)

11

Výška (cm)

13

Hĺbka (cm)

41,5

HEPA filter

Nie

Hlučnosť (dB)

72

Typ batérie

Li-Ion

Výdrž batérie (min)

20

Hodnotenie energetických údajov a hlučnosti

Vysávač je napájaný akumulátorom typu Li-Ion. Jedná sa o modernejší typ ako Ni-Mh a spája sa s ním dlhšia životnosť. Akumulátor je plne nabitý za 4 až 5 hodín, v prevádzke potom vydrží až 20 minút. To je v tejto cenovej kategórii veľmi dobrý výsledok. Výhodou je tiež možnosť pripevnenia nabíjacej základne na stenu – vysávač budete mať vždy po ruke. Súčasťou vybavenia je aj niekoľko špeciálnych nadstavcov na vysávanie špeciálnych plôch, napr. čalúnenia či škár. Hlučnosť vysávača 72 dB zhruba zodpovedá hlučnosti frekventovanej cesty.

Hodnotenie ďalších používateľov

Užívatelia, ktorí si vysávač Orava VY-224 B už zakúpili, hodnotia kladne jeho sací výkon, bohaté príslušenstvo a tiež výdrž batérie. Niektorí uvádzajú, že je tento vysávač vhodný na upratovanie vozidla.

Naše hodnotenie a záver

Kompaktný ručný vysávač Orava VY-224 B je dobrou voľbou pre tých, ktorí hľadajú vysávač s dobrými parametrami za rozumnú cenu. Výhodou tohto modelu je relatívne krátka doba nabíjania 4 až 5 hodín a zároveň slušná výdrž až 20 minút. Pozitívna je tiež možnosť suchého a mokrého vysávania, čo rozširuje možnosti jeho použitia – vysávať môžete ako suché nečistoty, tak aj tekutiny. Súčasťou je okrem nabíjacieho držiaka na stenu aj príslušenstvo na vysávanie čalúnenia či škár. Filtrácia je umývateľná, tento vysávač ale bohužiaľ nedisponuje HEPA filtrom.

Pokiaľ máte v domácnosti astmatika či alergika a HEPA filter je pre vás dôležitý, mohol by vás zaujať vysávač Eta Verto 2442 90000.

50 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Orava VY-224 B | Hodnotenie: 73,9 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii už niekoľko rokov venuje porovnávaniu a hodnoteniu kuchynských a domácich pomocníkov. Prístroje na upratovanie preto tvoria veľkú časť jej práce. Na tejto stránke porovnávala ručné vysávače, o ktorých sa viac dozviete v jej článku. Poradí vám, čo všetko môžete ručným vysávačom upratovať a kedy využijete špeciálne nadstavce. Ako autorku ju nájdete napríklad aj pri čističoch kobercov, tyčových aku vysávačoch a parných mopoch.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Orava VY-224 B

Orava VY-224 B

50 € Orientačná cena