Menu

Recenzia a porovnanie Pacific Energy Alderlea T6

Klady a zápory

Klady

  • Vysoký výkon
  • Účinný systém kanadských kachlí
  • Vysoká účinnosť spaľovania

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vysoká hmotnosť
  • Bez výmenníka
5 000 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Krbové kachle Alderlea T6 od firmy Pacific Energy sú jeden z najkvalitnejších produktov na trhu, čo sa týka krbových kachlí na drevo a drevené brikety. Jedná sa o takzvané kanadské kachle, ktoré sa vyznačujú veľmi účinným spaľovaním paliva. Vysoká prvotná investícia okolo 3 600 € sa vám tak postupne bude vracať za nižšiu spotrebu paliva.

Hodnotenie základných parametrov

Kachle Alderlea T6 disponujú vysokým výkonom. S dvadsaťdva kilowattmi za hodinu dokážu vykúriť veľké priestory aj v tuhej zime. V nízkoenergetických a dobre zateplených domoch zvládnu priestory s výmerou až tristopäťdesiat metrov štvorcových, v starších budovách približne polovicu.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Pacific Energy

Výkon (kW/hod)

22

Typ paliva

Drevo a brikety

Hmotnosť (kg)

254

Účinnosť (%)

80,4

Materiál

Liatina

Výška (cm)

76

Šírka (cm)

75

Hĺbka (cm)

73

Farba

Čierna

Vykurovaná plocha v nízkoenergetických priestoroch so stropom 2,5 metra (m2)

350

Vykurovaná plocha v starších nezateplených budovách so stropom 2,5 metra (m2)

176

Maximálna dĺžka polien (cm)

50

Výmenník

Nie

Priemer dymovodu (mm)

150

Hodnotenie účinnosti spaľovania

Účinnosť presahuje osemdesiat percent, čoho sa dosahuje vďaka špeciálnemu opätovnému spaľovaniu plynov a častíc, ktoré vznikajú pri horení dreva. Výhrevnosť polena je tak vyššia, horí dlhšie a za vyššej teploty, preto nemusíte tak často prikladať. Kachle sú vytvorené pre nadpriemerný výkon s rozšírenou technológiou EBT (extended burn technology) pre celonočné horenie.

Veľká výhoda kanadských kachlí je, že produkujú iba desatinu odpadu v porovnaní s bežnými krbovými kachľami na drevo. Sú teda tiež výrazne ekologickejšie a užívateľsky príjemnejšie, pretože popol stačí vyniesť raz za tri týždne až mesiac. Do kachlí sa zmestia až päťdesiatcentimetrové polená, čo je nadpriemerná dĺžka. Zaistia vám dlhšie horenie bez prikladania.

Hodnotenie designu a funkcií

Alderlea T6 sú najväčšie kachle z dielne Pacific Energy, vážia cez dvestopäťdesiat kilogramov, preto iste musíte pri ich kúpe uvažovať aj o stavebnej pripravenosti v príbytku. Pokiaľ kachle umiestnite na poschodie, je potrebné dať pozor na nosnosť podlahy. Navyše počítajte aj s nadpriemernými rozmermi (76 x 75 x 73 centimetrov) a priemerom dymovodu stopäťdesiat centimetrov, ktorý zaistí dostatočný ťah komína.

Liatinové telo kachlí má schopnosť akumulovať teplo a odovzdávať ho do miestnosti ešte dlho potom, čo dohorí drevo. Dodávajú sa iba v čiernej farbe.

Kachle Alderlea T6 majú veľké sklenené okno, takže poskytujú aj výrazný romantický efekt horiaceho krbu. Majú veľkú skrytú varnú dosku pod odklopnými liatinovými krytmi, ktoré bez problémov môžete využiť na ohrev potravín.

Ako ďalšie príslušenstvo si môžete ku kachliam zaobstarať aj automatický elektrický ventilátor, ktorý zaistí správnu cirkuláciu vzduchu vo vykurovanom priestore.

Hlavné klady a zápory

Tieto kachle používateľom prinášajú naozaj veľmi dobrú účinnosť vďaka sekundárnemu spaľovaniu a s tým spojený aj vysoký výkon a úsporu celkových nákladov na kúrenie. Samozrejme je ale potrebné počítať s vyššou obstarávacou cenou. Navyše sú kachle pomerne ťažké, takže je potrebná určitá stavebná pripravenosť budovy.

Záver

Krbové kachle Alderlea T6 od Pacific Energy sú kvalitatívne nadštandardný výrobok, za kvalitu si však dosť priplatíte. Za takmer 3 600 € ale získate veľmi výkonný výrobok, ktorým vykúrite aj veľký rodinný dom.

Tieto kachle kanadského typu sú veľmi ekologické, pracujú tiež so znovuspálením plynov a častíc vznikajúcich pri horení dreva. Účinnosť spaľovania presahuje osemdesiat percent. Vytvára iba desatinu popola v porovnaní s bežnými kachľami na drevo.

Ak však hľadáte výrazne lacnejší variant s vysokým vykurovacím výkonom, pozrite sa na produkt Prity WD W24 TV.

5 000 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Pacific Energy Alderlea T6
Jakub Gulec sa v našej redakcii venuje predovšetkým technicky zameraným témam. Sám pochádza z rodinného domu a študuje stavebné inžinierstvo, v problematike krbových kachlí sa preto dobre orientuje. V tomto článku vám napríklad vysvetlí, akým spôsobom voliť výkon kachlí. Okrem iného narazíte na jeho recenzie aj v kategóriách zameraných na náradie, ako sú aku vŕtačky, či napríklad štiepačky dreva, ale aj u spotrebiteľskej elektroniky.
Technický redaktor

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Pacific Energy Alderlea T6

Pacific Energy Alderlea T6

5 000 € Orientačná cena