Menu

Recenzia a test Panasonic NNCD575MEPG

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Multifunkčné mikrovlnky

Klady

  • Inteligentné spracovanie
  • Menšie rozmery
  • 11 automatických programov
  • Ovládanie našepkávaním
  • O 40% rýchlejšia príprava

Zápory

  • Vysoká obstarávacia cena
  • Nemá funkciu crisp
  • Vyššia hmotnosť
380 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Mikrovlnná rúra Panasonic NNCD575MEPG je ideálnou voľbou pre náročné domácnosti a veľké rodiny. Možno vás na prvý pohľad zaskočí menšia veľkosť a priemerný objem, to je však zámer výrobcu – táto rúra je totiž spracovaná tak, aby v kuchyni zaberala čo najmenej miesta a zaistila vám viac pracovného a manipulačného priestoru. Aj napriek nadštandardne veľkému priemeru taniera vám v porovnaní s konkurenčnými modelmi ušetrí až o 20% viac miesta.

Hodnotenie základných parametrov

Okrem spomínanej dômyselne spracovanej veľkosti si dal Panasonic pri tomto modeli záležať aj na výkone, a to ako pre samotné mikrovlny, tak aj pre gril a horúci vzduch. Všetky tieto hodnoty patria v porovnaní s konkurenciou k nadpriemerným a spolu s technológiou Panasonic Microwave Inverter tak možno usudzovať, že bude príprava jedla v tejto rúre oveľa rýchlejšia.

Vydarené je aj intuitívne ovládanie – cez prednastavené funkcie si môžete pohodlne navoliť základnú automatickú ponuku. Zaujímavosťou je potom možnosť ovládať rúru našepkávaním, alebo možnosť zobraziť si sprievodcu obsluhou, čo sa pri takom množstve funkcií určite hodí. Nechýbajú tu ale ani klasické otočné gombíky, ktorými nastavujete ďalšie funkcie (napríklad časovač) a ani prehľadný digitálny displej, ktorý je však už v tejto cenovej relácii samozrejmosťou.

 

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Panasonic

Spôsob umiestnenia

Voľne stojaca

Objem (l)

27

Priemer taniera (cm)

34

Otváranie dvierok

Na stranu (doľava)

Mikrovlnný výkon (W)

1 000

Maximálny výkon (W)

1 450

Ovládanie

Dotykové, otočný ovládač, našepkávanie

Šírka (cm)

52

Výška (cm)

31

Hĺbka (cm)

39,5

Hmotnosť (kg)

17,1

Farba

Strieborná

Vybavenie a funkcie

Čo sa týka vybavenia a funkcií, mikrovlnka Panasonic NNCD575MEPG si vedie veľmi dobre. Nielenže v nej môžete využívať funkciu klasického ohrevu, ale ponúkne aj výkonný gril, prostredníctvom ktorého môžete pri takejto veľkosti vo vnútri grilovať aj celé kurčatá.

Vďaka 11 prednastaveným programom je možné pripravovať aj zložitejšie pokrmy, pričom sa vám pri varení môže hodiť integrovaný sprievodca obsluhou, ktorý pri väčšine konkurenčných modelov chýba. K dispozícii sú hneď 3 programy určené na rozmrazovanie, 4 na automatické varenie a ďalšie 4 na grilovanie a pečenie. Bonusom je potom možnosť nastavenia odloženého štartu s oneskorením až 9 hodín, čím mikrovlnka konkuruje aj inteligentnejším domácim spotrebičom.

Plusové body od nás tento model získava aj za sadu príslušenstva, ktoré nájdete v balení. Okrem skleneného taniera zahŕňa aj smaltovaný tanier, mriežku a špeciálnu panvicu Panacrunch s odnímateľnou rukoväťou, na ktorej je možné pripraviť množstvo rôznych druhov pokrmov.

Parameter Tento produkt
Gril

Áno

Crisp

Nie

Rozmrazovanie

Áno

Teplovzduch

Áno

Parné varenie

Nie

Displej

Áno

Hodiny

Áno

Detský zámok

Áno

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V čase písania tejto recenzie (december 2022) žne mikrovlnná rúra Panasonic celkovo pozitívne hodnotenia, na portáli Heureka si vyslúžila dokonca 100%, čo svedčí o veľkej spokojnosti užívateľov. Najčastejšie sa spomína vysoký mikrovlnný výkon a výkon grilu, spolu s čím užívatelia chvália aj nízku hlučnosť v porovnaní s inými modelmi.

Za veľkú prednosť považujú niektorí aj pestrú sadu príslušenstva a pozitívnych ohlasov sa dočkali aj programy pracujúce s gramážou vložených potravín / pokrmov. Za nevýhodu ale časť používateľov považuje fakt, že nerez tvorí iba vnútro rúry – vonkajší plášť je totiž plechový, pokrytý strieborným zrnitým lakom, čo sa pravdepodobne nemusí páčiť každému. V komentároch je potom negatívne hodnotené aj rozsvietenie pri otváraní dvierok a vyššia hmotnosť, avšak v tomto prípade je to podľa nás vec názoru.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Táto mikrovlnná rúra má hneď niekoľko výrazných výhod. Na prvý pohľad ide o kompaktný spotrebič, ktorý má priemerný objem, avšak vďaka inteligentnému internému spracovaniu ponúka veľký úžitkový priestor a možnosť vložiť tanier až s priemerom 34 cm, čím konkuruje oveľa väčším spotrebičom. Aj napriek maximalizácii vnútorného priestoru je táto mikrovlnka o 20% menšia ako bežné konkurenčné modely, čím vám ušetrí veľa manipulačného priestoru na linke.

Veľkou prednosťou je tu aj invertorová technológia, ktorú Panasonic využíva na inteligentnú reguláciu výkonu, ktorý počas ohrevu udržiava na optimálnej úrovni. Ohrev je vďaka tomu dokonale rovnomerný a navyše výrazne šetrnejší k potravinám, ktoré sú potom zdravšie a chutnejšie. Tento model je tak vhodnou investíciou pre všetkých, ktorí ohľadom kúpy mikrovlnnej rúry stále váhajú kvôli obavám o svoje zdravie.

Za nevýhodu možno označiť to, že tu musíte počítať s vyššou obstarávacou cenou. Za tú však dostanete kvalitný a robustný model, od ktorého môžete očakávať dlhú životnosť. Negatívne je možné vnímať aj vyššiu hmotnosť, avšak pokiaľ nebudete s mikrovlnkou často manipulovať, nemala by vás jej hodnota nijako obmedzovať.

Porovnanie s alternatívami

Ako alternatívu k mikrovlnnej rúre Panasonic NNCD575MEPG by sme vám mohli odporučiť napríklad o niečo drahší model Samsung CM 1099/A. Ponúka sa však v celonerezovom prevedení a tak je vhodnejšou voľbou v prípade, ak vám pri Panasonicu vadí plechové spracovanie. Na druhú stranu je ale pri modeli od firmy Samsung potrebné počítať s väčšími rozmermi – pokiaľ teda uprednostňujete viac priestoru na linke, nebude pre vás vhodnou voľbou.

Vhodnou alternatívou pre náročnejších užívateľov potom môže byť aj rúra Hendi 281444, ktorá však cieli skôr na gastro prevádzky. Cenovo vychádza zhruba rovnako, avšak je pripravená na intenzívne používanie a dokonca je pri nej možné aj programovať vlastné programy varenia. Treba však počítať s náročnejším ovládaním, ktoré bude vyžadovať viac trpezlivosti.

Záverečné zhrnutie

Mikrovlnná rúra Panasonic NNCD575MEPG je ideálnou voľbou do náročnejšej domácnosti, kde používatelia ocenia pestrú ponuku funkcií a veľa priestoru vďaka veľkému priemeru taniera, napriek ktorému táto rúra na linke zaberá až o 20 % menej miesta ako bežné konkurenčné modely. Ponúka funkciu grilu aj horúceho vzduchu s výkonom v nadpriemerných hodnotách a zaujímavá je tu aj možnosť ovládania našepkávaním či zobrazenie sprievodcu obsluhou. Bohužiaľ tu však chýba funkcia crisp.

380 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Panasonic NNCD575MEPG | Hodnotenie: Výborné
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má ako redaktorka bohaté skúsenosti s porovnávaním produktov do domácnosti. Zamerala sa aj na mikrovlnné rúry a vďaka tomu, že si v tejto oblasti udržiava neustály prehľad, dokáže porovnať hodnoty s priemerom i aktuálnymi trendmi na trhu a poradí, ktoré modely stoja za zváženie a investíciu. Okrem mikrovlniek má Iva na starosť aj témy z oblasti športu a starostlivosti o zdravie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Panasonic NNCD575MEPG

Panasonic NNCD575MEPG

380 € Orientačná cena