Menu

Parkside PHD 170 B2 – Recenzie, testy a porovnania

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Vysokotlakové čističe (Vapky)

Klady

  • Nasávanie vody
  • Energeticky úsporný
  • Hadica s dĺžkou 10 m
  • Vozidlá, terasy, fasády
  • Ľahká konštrukcia

Zápory

  • Bez ohrevu vody
  • Nižší tlak
  • Iba v sieti Lidl
170 € Orientačná cena

Parkside PHD 170 B2 je vysokotlakový čistič, ktorý medzi užívateľmi patrí k najobľúbenejším. Láka ako svojou priaznivou cenou, tak aj širokou výbavou a dobrými hodnotami parametrov.

Základná charakteristika

Vysokotlakový čistič Parkside PHD 170 B2 sa vyznačuje svojou cenovou dostupnosťou, ktorá zaujme menej náročných užívateľov. Jedná sa o hobby model určený na použitie v domácnosti, ktorý však mnohými parametrami dorovnáva drahších poloprofesionálnych konkurentov. Disponuje príkonom 2 400 W, čo je v rámci nášho porovnania priemerná hodnota.

Ak prihliadneme na parametre ovplyvňujúce celkové využitie, potom musíme vyzdvihnúť prietok vody dosahujúci 500 litrov za hodinu, čo je jedna z najlepších hodnôt v rámci hobby variantov. Rovnako tak kladne hodnotíme maximálny tlak dosahujúci 170 barov, pričom pracovný/menovitý tlak je 115 barov. Táto hodnota je pritom medzi prístrojmi na bežné domáce použitie štandardná. Nejde síce o vapku so samostatným ohrevom vody, ponúka však možnosť použitia horúcej vody s teplotou do 40 °C.

Vďaka tomu si ľahšie poradí s odolnejšími nečistotami, ktoré by šli studenou vodou vyčistiť len ťažko alebo vôbec. V rámci hmotnosti síce nepatrí medzi najľahšie zariadenia na trhu, avšak manipuláciu tu výrazne uľahčujú kolieska, ktorými je konštrukcia vybavená. Za výhodu tiež považujeme prítomnosť hliníkových komponentov, ktoré sú výrazne odolnejšie ako plast, ktorý je pri lacnejších zariadeniach bežný.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Parkside

Použitie

Hobby / do domácnosti

Príkon (W)

2 400

Maximálny prietok (l/hod)

500

Maximálny tlak (bar)

170

Max. teplota vody (°C)

40

Umývanie so saponátom

Áno

Hmotnosť (kg; bez príslušenstva)

11,4

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Tento vysokotlakový čistič od značky Parkside patrí v čase písania tejto recenzie (január 2024) k najobľúbenejším modelom na trhu. O tom svedčí rad kladných užívateľských hodnotení, ktorých priemer na portáli Heureka dosahuje úctyhodných 89%, čo je slušná hodnota. Priemer pritom tvorí viac ako 200 rôznych užívateľských recenzií, čo súčasne svedčí o tom, že sa jedná o dobre predávaný výrobok.

Treba tiež spomenúť, že vapka na portáli Heureka súčasne získala aj ocenenie TOP Produkt kategórie v súťaži Produkt Roku 2021, ktorá vyhlasuje najpopulárnejšie produkty podľa preferencií spotrebiteľov. Vďaka tomu máte istotu, že ide o používateľmi overený výrobok, pri ktorom je miera spokojnosti pomerne vysoká.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

K najväčším prednostiam tohto vysokotlakového čističa patrí priaznivá cena v porovnaní s dobrými hodnotami vybraných parametrov. Oproti radu konkurenčných výrobkov ponúka dobrý užívateľský komfort a energeticky úspornú prevádzku vďaka automatickému systému spustenia a zastavenia. Na rozdiel od podobných modelov z nízkej cenovej relácie ponúka Parkside hliníkové vysokotlakové čerpadlo, ktoré sa na rozdiel od plastového pýši dlhou životnosťou a okrem toho je tiež odolné proti korózii.

Za nevýhodu považujeme fakt, že nejde o model so samostatným ohrevom. Možnosťou však je používať už ohriatu vodu, a to s teplotou maximálne 40 °C. V porovnaní s konkurenčnými modelmi z vyšších cenových relácií má tento variant pochopiteľne nižší menovitý tlak 115 barov, čo je ale pre modely určené na domáce použitie štandardná hodnota. Nevýhodou môže pre niekoho byť to, že je vapka v predaji najmä v sieti predajní Lidl, respektíve na e-shope, čo neumožňuje si prístroj pred nákupom prezrieť.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte vhodnú alternatívu k vysokotlakovému čističu Parkside PHD 170 B2, potom za prezretie stojí napríklad Riwall PRO REPW 120 SET. Ide o jeden z najlacnejších produktov na trhu, čomu však zodpovedá rad parametrov so základnými hodnotami, v rámci nášho porovnania má napríklad najnižší príkon (iba 1 500 W).

Za nevýhodu tu považujeme len základný prietok vody, a to 432 litrov za hodinu, čo je skôr nadpriemerná hodnota. Ako pozitívum môžeme uviesť priemernú hodnotu menovitého tlaku, ktorý činí 120 barov, a tiež relatívne nízku hmotnosť, vďaka ktorej sa vám bude so zariadením ľahko manipulovať. Výrobca však k nemu ponúka iba vybrané príslušenstvo.

Záverečné zhrnutie

Parkside PHD 170 B2 je vysokotlakový čistič z nízkej cenovej relácie, ktorý však mnohými svojimi parametrami doháňa drahších konkurentov. Ide o hobby model určený na domáce použitie, ktorý je ideálny na čistenie vozidla, terasy, fasády a pod. Prednosťou je tu veľmi dobrý prietok vody 500 litrov za hodinu, čo je hodnota, ktorou vapka konkuruje aj poloprofesionálnym modelom. Za výhodu považujeme prítomnosť hliníkových komponentov, vďaka ktorým má prístroj dlhú životnosť a vysokú odolnosť proti korózii.

Okrem rady príslušenstva hodnotíme kladne aj ergonomické držadlo, ktoré je vyťahovacie, čo uľahčuje prístup k vzdialenejším plochám. Oproti niektorým produktom síce nemá najľahšiu konštrukciu, avšak manipuláciu vám tu uľahčujú prítomné kolieska. Negatívne hodnotíme fakt, že ide o model bez ohrevu vody, na druhú stranu ale na čistenie môžete používať horúcu vodu s teplotou max. 40 °C. Navyše sa jedná produkt, ktorý je dostupný predovšetkým v sieti predajní Lidl.

170 € Orientačná cena
Autor: Barbora Beňová | Dátum: | Produkt: Parkside PHD 170 B2 | Hodnotenie: Dobré

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Recenzia Parkside PHD 170 B2

Parkside PHD 170 B2

170 € Orientačná cena