Menu

Philips 5000 HC5612/15 – Recenzie, testy a porovnania

89,4 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Strojčeky do 40 €

Klady

  • 100% umývateľný
  • 28 nastavení dĺžok
  • Samoostriace čepele
  • Brity s dvojitým ostrím
  • Ocenenie Produkt roka

Zápory

  • Nemá obal
  • Iba 3 nadstavce
  • Dlhá doba nabíjania
40 € Orientačná cena

Strojček na vlasy Philips 5000 HC5612/15 v rámci svojej cenovej kategórie zaujme veľmi dobrými parametrami, ktorými sa obvykle vyznačujú skôr drahšie produkty.

Základná charakteristika

Strojček na vlasy Philips 5000 HC5612/15 zaujme najmä tých užívateľov, ktorí nechcú minúť viac ako 40 €, ale očakávajú od prístroja dobré hodnoty parametrov a praktické vlastnosti. Vaše vlasy zvládne skrátiť od 0,5 do 28 milimetrov pri 28 nastaveniach dĺžky, čo je jedno z najväčších rozpätí dĺžok strihov v našom porovnaní. Presnosť strihu tu pritom dosahuje 1 mm, čo je medzi lacnejšími strojčekmi na vlasy veľmi dobrá hodnota.

Od častokrát aj drahšej konkurencie sa líši tým, že je 100% umývateľný, čím umožňuje ľahké čistenie pod tečúcou vodou. Výhodu tu predstavujú samoostriace čepele, ktoré sa vyznačujú dlhou životnosťou až 5 rokov, pričom zaujímavosťou je ich pokročilá technológia DualCut a dvojité ostrie, vďaka ktorému zvládnete vlasy zastrihávať až 2-krát rýchlejšie ako s jednostrannou čepeľou. Navyše v rámci tejto kategórie strojček vyniká dĺžkou prevádzky na batériu dosahujúcou 75 minút, čo je tu aktuálne najlepšia hodnota (september 2023). Počítať však musíte s dlhou 8-hodinovou dobou nabíjania a absenciou obalu na skladovanie či cestovanie.

Parameter Tento produkt
Minimálna dĺžka strihu (mm)

0,5

Maximálna dĺžka strihu (mm)

28

Počet nastavení dĺžky strihu

28

Presnosť (mm)

1

Materiál britov

Nerezová oceľ

Samoostriace čepele

Áno

Umývateľné hlavice

Áno

Napájanie

Akumulátor, sieť

Doba nabíjania (h)

8

Doba prevádzky (min)

75

Ovládanie

Tlačidlo, koliesko

Počet nadstavcov

3

Hmotnosť (g)

415

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Strojček na vlasy Philips 5000 HC5612/15 sme do nášho porovnania zaradili nielen vďaka jeho výborným vlastnostiam, ale aj pre množstvo kladných užívateľských recenzií. Len na portáli Heureka totiž tento model v čase písania recenzie (september 2023) dosahuje vynikajúci priemer všetkých užívateľských hodnotení, čo svedčí o veľkej miere spokojnosti. Tú okrem iného dokazuje aj ocenenie Produkt roku 2021.

Užívatelia najviac chvália výborný pomer ceny a výkonu, kombinovanú prevádzku na akumulátor či pri napájaní zo siete a taktiež vodeodolnosť, ktorá uľahčuje čistenie. Strojček má ale aj pár negatívnych ohlasov, a to za neprepracovaný indikátor stavu nabitia batérie.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Za zaujímavosť môžeme pri tomto strojčeku na vlasy označiť čepele s dvojitým ostrím, s ktorým docielite až dvakrát rýchlejšie strihanie oproti klasickej jednostrannej čepeli. Navyše má tento model aj inovatívny dizajn hrebeňa, ktorý zaisťuje odlietavanie vlasov z ostria počas použitia, a zabraňuje tým zachytávaniu dlhých vlasov v hrebeni. Vďaka tomu môžete úpravu účesu dokončiť bez prerušenia.

V rámci tejto cenovej kategórie navyše strojček vyniká tým, že je 100% umývateľný, takže ho môžete po použití jednoducho celý umyť pod vodou. Negatívne tu hodnotíme najmä dlhú dobu nabíjania, ktorá dosahuje 8 hodín. Čiastočne ju však vyvažuje fakt, že je možné strojček používať aj pri napájaní zo siete, čo však využijete iba v dosahu elektrickej zásuvky. Ďalej má oproti niektorým modelom menej nadstavcov a nevýhodou môže byť aj absencia ochranného puzdra.

Porovnanie s alternatívami

Ak chcete strojček na vlasy Philips 5000 HC5612/15 porovnať s alternatívami, potom si prezrite napríklad o rad nižší model Philips 3000 HC3510/15. Zoženiete ho o niečo lacnejšie a taktiež sa dočkáte inovatívneho dizajnu pre strihanie bez prerušenia. Má ale o niečo menší počet nastavení strihov a nie je vodeodolný, navyše je možné ho používať iba pri napájaní zo siete.

Alternatívne potom môžete zvážiť aj strojček na vlasy Remington HC 5035, ku ktorému obdržíte hneď 9 nadstavcov, takže je jeho použitie pomerne variabilné. Taktiež ale nie je umývateľný a ponúka iba prevádzku pri napájaní zo siete.

Záverečné zhrnutie

Strojček na vlasy Philips 5000 HC5612/15 sa vyznačuje praktickými vlastnosťami a parametrami na veľmi dobrej úrovni a pritom patrí medzi tie lacnejšie produkty. Zaujme tak najmä tých užívateľov, ktorí očakávajú komfort pri použití, avšak nemajú tak pružný rozpočet. Vyniká svojím konštrukčným dizajnom, vďaka ktorému môžete strihať bez prerušenia, a tiež dvojitými čepieľkami, s ktorými je zastrihávanie v porovnaní s klasickými čepieľkami až 2-krát rýchlejšie. Strojček je umývateľný a ponúka 28 rôznych dĺžok strihov. Bohužiaľ ale nemá puzdro, obdržíte k nemu len 3 výmenné hrebene a pomerne dlho sa nabíja.

40 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Philips 5000 HC5612/15 | Hodnotenie: 89,4 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka rada zaujíma o témy z oblasti starostlivosti o telo. Na tejto stránke sa venuje strojčekom na vlasy, kde sa podrobne zamerala na jednotlivé modely a vybrala tie najlepšie produkty na trhu. Poradí vám tiež, čo všetko pri výbere strojčeka na vlasy sledovať alebo ako tento prístroj správne a bezpečne používať.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Recenzia Philips 5000 HC5612/15

Philips 5000 HC5612/15

40 € Orientačná cena