Menu

Philips GC 7844/20 – Recenzie, testy a porovnania

92,1 % Celkové hodnotenie

Top produkt v kategorii Parné generátory do 160 €

Klady

  • Výkonný vzhľadom na cenu
  • Automatické nastavenie teploty a pary
  • Umožňuje aj vertikálne žehlenie

Zápory

  • Neumožňuje manuálne nastavenie
  • Nevyberateľný zásobník na vodu
  • Nemá samočistenie
160 € Orientačná cena

Philips GC 7844/20 sa radí skôr k lacnejším parným generátorom, dokáže ale v tejto kategórii priniesť niektoré nadštandardné parametre. Je pomerne silný, čím medzi prístrojmi s nižšou obstarávacou cenou vyniká. Ponúkne trvalý výdaj pary 120 g/min, čo bolo v čase písania recenzie (február 2024) priemerné, ale dostatočne vysoké číslo pre efektívne vyžehlenie aj niekoľkých vrstiev. Parný ráz potom predstavuje 400 g/min a tlak prístroja až nadpriemerných 6,5 bar.

Čo sa týka funkcií, poteší možnosť vertikálneho žehlenia alebo uľahčenia odvápňovania (parný generátor upozorní na nutnosť čistenia a vodný kameň pritom zbiera do zásobníka). Ďalej ponúkne Eco režim, zamykací systém a automatické vypnutie po pár minútach nečinnosti, čo ako bezpečnostný prvok príde rozhodne vhod. Disponuje aj automatickým nastavením teploty a pary. Ohrev vody je vykonávaný nezávisle, čo znamená, že môžete kedykoľvek počas žehlenia dolievať vodu.

Z hľadiska vybavenia poteší parný generátor Philips 1,5-litrovým zásobníkom na vodu a prívodným káblom dlhým 1,8 metra, obe hodnoty pritom považujeme za lepší štandard prospievajúci užívateľskému komfortu. Dĺžka hadičky z nádrže k žehličke potom činí 1,6 metra. Žehliaca plocha nesie názov SteamGlide a kombinuje materiály ako keramika, kremík a oxid.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Philips

Materiál žehliacej plochy

Keramika + kremík + oxid

Tlak (bar)

6,5

Parný výkon (g/min)

120

Parný ráz (g/min)

400

Objem nádrže na vodu (l)

1,5

Dĺžka prívodného kábla (m)

1,8

Vertikálne žehlenie

Áno

Odvápňovanie

Áno

Samočistenie

Nie

Uzamykací systém

Áno

Eko režim

Áno

Automatické vypnutie

Áno

Automatické nastavenie teploty a pary

Áno

Vyberateľná nádrž

Nie

Ohrev vody

Nezávislý

Hodnotenie ostatných užívateľov

Model GC 7844/20 si u užívateľov vedie pomerne dobre a získava skôr kladné hodnotenia. Podľa užívateľských recenzií uľahčuje žehlenie, práca s ním je pohodlná a užitočný je aj systém zberu vodného kameňa. Niektorí používatelia považujú automatické nastavenie teploty a pary za výhodu, iní za komplikáciu, keďže si nemôžu parametre nastaviť sami. Podľa niektorých recenzií môže byť prístroj pri nahrievaní hlučnejší.

Hlavné výhody a nevýhody

Za hlavné prednosti považujeme nadštandardný (medzi lacnejšími prístrojmi) parný výkon, parný ráz aj tlak. Ďalej určite potešia niektoré nie tak bežné funkcie, ako je napríklad možnosť vertikálneho žehlenia a tiež automatické nastavenie teploty a pary. To so sebou prináša výhodu, keďže parný generátor sám zvolí ideálnu teplotu a výdaj pary pre práve žehlený materiál bez rizika poškodenia, ale to predstavuje aj istú nevýhodu.

Pri tomto modeli totiž nie je možné nastaviť hodnoty manuálne podľa vašej vôle. Taktiež počítajte s tým, že zásobník na vodu nie je vyberateľný a že tu nenájdete všetky pokročilé funkcie, napríklad na nutnosť odvápnenia parnej stanice upozorní a vodný kameň pozbiera, stále je ale nutné ho odstrániť manuálne.

Porovnanie s alternatívami

Ak porovnáme tento model s modelom PSG 7140/70 tiež z dielne Philips, všimneme si niekoľko rozdielov, ktoré vychádzajú predovšetkým z obstarávacej ceny. Nami recenzovaný model je lacnejší, a tak pri ňom nenájdete všetky inteligentné funkcie. Pokiaľ si priplatíte za parný generátor Philips PSG 7140/70, dostanete navyše aj funkciu samočistenia či možnosť vybratia nádrže na vodu. Rozdiely sú ale predovšetkým vo výkone; hoci majú oba generátory stály výdaj pary 120 g/min, pri drahšom modeli sa dočkáte vyššieho parného rázu a tiež nadpriemerne vysokého tlaku 8 bar.

Ak hľadáte lacnejšiu parnú stanicu, alternatívou môže byť Sencor SSI 0910RS. Je podobne výkonný, čo je pri jeho nižšej obstarávacej cene prednosť. Budete sa ale musieť zmieriť s tým, že mu chýba automatické nastavenie a má okrem iného menší zásobník na vodu, ktorý bude potrebné častejšie dopĺňať.

Naše hodnotenie a záver

Philips GC 7844/20 predstavuje optimálny parný generátor pre stredne náročných užívateľov, ktorí hľadajú spoľahlivý model za priaznivú cenu a kladú dôraz na užívateľský komfort. Tento model ponúkne dostatočnú silu aj na vyžehlenie niekoľkých vrstiev bielizne naraz a disponuje všeobecne väčším zásobníkom na vodu a tiež dlhším prívodným káblom.

Navyše tu nájdete funkciu automatického nastavenia teploty a pary, takže nemusíte prenastavovať tieto hodnoty s ohľadom na aktuálne žehlený materiál. Pokiaľ hľadáte podobne výkonný model za nižšiu obstarávaciu cenu, odporúčame Sencor SSI 0910RS, pri ktorom sa ale nedočkáte všetkých pokročilých funkcií.

160 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Philips GC 7844/20 | Hodnotenie: 92,1 %
Karolína Šerá
Karolína sa téme parných generátorov venuje viac ako dva roky. Parné stanice boli vôbec prvou témou, ktorú tu vytvorila, nielen preto ich teda považuje za veľmi blízku tému. Od začiatku sa snaží odovzdať informácie čo najviac zrozumiteľne, aby napríklad parametrom ovplyvňujúcim výkon spotrebiča rozumel aj laik. Tiež pravidelne aktualizuje dostupné produkty na trhu. Okrem parných generátorov ju môžete nájsť podpísanú aj pod bežeckými pásmi, rotopedmi, epilátormi či online jazykovými kurzami.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Recenzia Philips GC 7844/20

Philips GC 7844/20

160 € Orientačná cena