Menu

Recenzia a test Philips GC810/20

92,4 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Ručné naparovače

Klady

  • Vysoký parný výkon
  • Veľká nádrž na vodu
  • Dlhý kábel
  • Príslušenstvo
  • De-Calc systém

Zápory

  • Priemerná hmotnosť
  • Dlhšia doba nahrievania
100 € Orientačná cena

Philips GC810/20 je ručný naparovač, ktorý svoje využitie nájde prevažne v domácnosti. Spadá do vyššej cenovej kategórie a s ohľadom na niektoré hodnoty dôležitých parametrov je vhodný najmä pre náročnejších užívateľov.

Základná charakteristika

Ručný naparovač Philips GC810/20 je výrobkom z vyššej cenovej relácie, ktorý však ponúka množstvo predností. V kategórii ručných naparovačov napríklad ponúka najvyšší parný výkon, takže s týmto zariadením docielite rýchle a efektívne žehlenie. Nádržka na vodu síce nepatrí k najobjemnejším, zato však zaisťuje, že ani po jej naplnení nebude zariadenie príliš ťažké. Na jedno naplnenie nádržky zvládne naparovač až 12 minút súvislého naparovania, čo bohato postačí na vyžehlenie až piatich kusov oblečenia alebo dvoch celých outfitov.

Za nevýhodu tu ale považujeme o niečo dlhšiu dobu nahrievania – zariadenie je pripravené na prevádzku do jednej minúty. Niektoré naparovače sú však nahriate už za 20 sekúnd. Plusové body však tento model získava za možnosť vertikálneho aj horizontálneho naparovania, pričom ani pri jednom zo spôsobov nehrozí, že by zo zariadenia vytekala voda a poškodila tak odev, pretože disponuje systémom proti odkvapkávaniu.

Z pohľadu užívateľského komfortu vás určite poteší, že je naparovač bezpečný na použitie na všetkých tkaninách, a to vrátane citlivých materiálov (kašmír, hodváb). Pre lepšie výsledky môžete naparovač k textílii dokonca úplne pritlačiť bez toho, aby sa odev poškodil. Na rozdiel od iných modelov tu navyše v balení nájdete praktickú podložku na naparovanie, ktorá poskytne žehlenému odevu oporu v ležiacom aj visiacom stave. O životnosť naparovača sa potom stará odvápňovací systém, ktorý už dnes ale nechýba ani lacnejším zariadením.

Parameter Tento produkt
Výrobce

Philips

Typ

Ručný

Príkon (W)

1 600

Parný ráz/výkon (g/min)

32

Materiál žehliacej plochy

Keramika

Kapacita nádoby (ml)

230

Doba nahrievania prístroja (s)

60

Hmotnosť (kg)

2,4

Dĺžka prívodného káblu (m)

3

Hodnotenie ďalších odborníkov a používateľov

Ručný naparovač Philips GC810/20 je v čase písania tejto recenzie (november 2023) hodnotený veľmi pozitívne. Na vybranom e-shope napríklad získava hodnotenie 4,1 hviezdičiek z 5, čo je veľmi dobrý výsledok. Užívatelia sa zhodujú na tom, že zariadenie spĺňa svoj účel a oceňujú pritom solídny parný výkon, vďaka ktorému je oblečenie rýchlo vyžehlené. Niektorí chvália aj bezpečnosť a potvrdzujú použitie na jemných materiáloch, s ktorými si naparovač poradil veľmi dobre.

O veľkej miere spokojnosti svedčí okrem pozitívnych užívateľských recenzií aj veľmi nízka miera reklamovanosti. Na druhú stranu sa ale nájdu aj negatívne ohlasy, a to najmä ohľadom doby nahrievania prístroja v porovnaní s konkurenčnými modelmi a tiež v súvislosti s jeho rozmermi, keďže niektorým používateľom nepripadá dostatočne kompaktný.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

K najväčším prednostiam tohto naparovača odevov patrí bezpochyby jeho vysoký parný výkon, s ktorým sa aktuálne (november 2023) radí k najvýkonnejším modelom na trhu. Poteší tiež dobrým užívateľským komfortom – ponúka optimálne veľkú nádržku na vodu, s ktorou zvládne na jedno naplnenie vyžehliť až päť kusov odevov alebo dva celé outfity. V porovnaní s konkurenčnými modelmi síce nádobka nie je najväčšia, na druhej strane jej naplnenie zbytočne nezvyšuje celkovú váhu prístroja, čo by mohlo komplikovať manipuláciu.

K dispozícii máte 3-metrový prívodný kábel, čo je dostačujúce na bežné domáce použitie. Na rozdiel od mnohých konkurenčných modelov je možné využiť vertikálne aj horizontálne naparovanie, takže nie je nutné zakaždým odev zavesiť na ramienko. Za výhodu považujeme aj pribalenú podložku, ktorá slúži ako opora na odev a uľahčuje tak použitie. Súčasťou príslušenstva je aj kefa, s ktorou dosiahnete dokonale čistý odev. Nevýhodou je tu ale dlhšia doba nahrievania prístroja, ktorá je s ohľadom na konkurenciu skôr podpriemerná.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte alternatívu k modelu Philips GC810/20 a cielite pritom na nižšie obstarávacie náklady, potom si prezrite napríklad Tefal Access Steam Care DT9100E0. Jedná sa o veľmi obľúbený ručný naparovač od overeného výrobcu, ktorý vás poteší obsahom balenia a porovnateľným parným výkonom.

Môžete si ho zaobstarať o niečo lacnejšie, na druhú stranu ale musíte počítať s vyššou hmotnosťou, čo môže byť pri dlhšom používaní na obtiaž. Navyše naparovač Tefal nie je možné použiť na horizontálne naparovanie, všetky odevy sa musia naparovať vo zvislom stave. Niet teda divu, že v balení nájdete aj závesnú naparovaciu podložku

Záverečné zhrnutie

Ručný naparovač Philips GC810/20 je vhodným riešením prevažne pre náročnejších užívateľov, ktorí hľadajú výkonný model na domáce použitie a neriešia obstarávacie náklady. V kategórii ručných naparovačov sa jedná o jeden z najvýkonnejších modelov, môžete teda očakávať dobrú efektivitu a rýchle vyžehlenie. Na jedno naplnenie nádobky na vodu zariadenie vydrží nepretržite v prevádzke až 12 minút, čo je optimálna doba na vyžehlenie až 5 kusov oblečenia.

Výhodou je, že na rozdiel od iných výrobkov je ho možné používať vertikálne aj horizontálne bez toho, aby z neho vytekala voda, ktorá by mohla poškodiť odev. Naparovač totiž disponuje systémom proti odkvapkávaniu. Za výhodu považujeme aj podložku na zvislé aj vodorovné použitie, ktorá poskytne oporu a uľahčí tak žehlenie. Nechýba tu samozrejme odvápňovací systém predlžujúci životnosť zariadenia. Za nevýhodu považujeme dlhšiu dobu nahrievania, ktorá je s ohľadom na konkurenčné výrobky skôr podpriemerná.

100 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Philips GC810/20 | Hodnotenie: 92,4 %
Iva Koňaříková
Iva už niekoľko rokov testuje spotrebiče do domácnosti a v jej hľadáčiku tak nechýbajú ani naparovače odevov. Vďaka nazbieraným skúsenostiam vám preto dokáže poradiť, ako sa vyznať v množstve parametrov a ktoré z nich sú tie najdôležitejšie pre správny výber.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Philips GC810/20

Philips GC810/20

100 € Orientačná cena