Menu

Recenzia a porovnanie Philips HR 1832

80,4 % Celkové hodnotenie

Kompaktné rozmery v kategorii Odstredivé odšťavovače

Klady

  • Ideálny do malej kuchyne
  • Kompaktná veľkosť
  • Nízka hmotnosť
  • Dobre sa čistí

Zápory

  • Malý plniaci otvor
  • Menšia kapacita nádobiek
  • Nižší príkon
85 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Odšťavovač značky Philips zaujme na prvý pohľad elegantným dizajnom a špecifickou konštrukciou, jeho zásobník na drvinu je totiž ukrytý v tele prístroja. Vďaka tomu ho odporúčame hlavne do malých kuchýň a všade tam, kde treba šetriť s miestom. Odšťavovač bohužiaľ disponuje aj podpriemerným príkonom (vo februári 2022), takže ho neodporúčame pre častú a intenzívnu záťaž (napríklad po veľkej žatve), na bežné potreby jednotlivca či páru by však mal v pohode stačiť.

S menšími rozmermi súvisí aj menšia kapacita. Do nádobky na šťavu sa zmestí len 0,5 l nápoja, zásobník na drvinu pojme 1 l odpadu. Šikovným detailom je jeho materiál – priehľadný plast, vďaka tomu totiž vidíte, koľko drviny sa do neho ešte zmestí. Trochu netypicky tu nenájdete dve rôzne rýchlosti, ale len jednu, podľa výrobcu univerzálnu pre všetky druhy odšťavovaných potravín.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Philips

Typ

Odstredivý

Uloženie slimáka

Nerelevantné

Príkon (W)

500

Počet rýchlostí

1

Veľkosť plniaceho otvoru (mm)

55

Objem nádoby (l)

0,5

Objem zásobníka na zvyšky (l)

1

Výška (cm)

33,6

Šírka (cm)

18,6

Hĺbka (cm)

18

Hmotnosť (kg)

2,18

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Vďaka jednej rýchlosti je ovládanie odšťavovača snáď najjednoduchšie, aké môže byť. Pozostáva z jediného otočného prepínača. Tento model musíme pochváliť za údržbu, všetky odnímateľné časti totiž možno vložiť do umývačky riadu. Čistiacu kefku tu bohužiaľ nenájdete, výrobca však sľubuje použitie technológie QuickClean – hladký povrch sitka, vyčistiteľný aj obyčajnou hubkou. Celý odšťavovač je hladký a oblý, bez rôznych zákutí, z ktorých by sa mohla horšie dostávať špina alebo zvyšky potravín.

Z hľadiska bezpečnosti potešia protišmykové nožičky, vďaka ktorým sa stroj pri práci nebude posúvať. Užívateľský komfort zvýši okrem jednoduchej údržby aj uzáver antidrip zabraňujúci šťave, aby vytekala v momente, keď práve meníte nádobku alebo prístroj prenášate.

Parameter Tento produkt
Ovládanie

Manuálne

Umývanie v umývačke

Áno

Čistiaca kefka

Nie

Protišmykové nožičky

Áno

Nerezové sitko

Áno

Uzáver antidrip

Áno

Hodnotenie ostatných užívateľov

Súčasní majitelia vidia svoj prístroj ako spoľahlivý a výkonný. V užívateľských recenziách najčastejšie spomínajú ľahkú údržbu, kompaktné rozmery a kvalitu odšťavenia. Objavili sa dokonca pochvalné zmienky ohľadom elegantného dizajnu a relatívne tichého chodu, pritom odstredivé odšťavovače obvykle patria k tým hlasným.

Nevýhod tu používatelia veľa nevidia. Pokiaľ sa im však niečo nepáči, ide najmä o menší plniaci otvor a nízku nádobku na šťavu, z ktorej môže tekutina trochu striekať.

Klady a zápory

Ako hlavný prínos odšťavovača vidíme jeho kompaktné rozmery, ktoré ho predurčujú do priestorov, v ktorých treba šetriť s miestom. Tiež jeho prenášanie bude ľahké vďaka nízkej hmotnosti. Ďalej sa nám páči jednoduchá údržba a priehľadný zásobník na zvyšky, pri ktorom môžete pohľadom overiť, koľko miesta v ňom ešte zostáva.

Nevýhody prístroja súvisia s jeho menšími rozmermi, za najzávažnejší považujeme menší plniaci otvor. Ovocie a zeleninu tak bude treba nakrájať na drobnejšie kúsky. Náročnejšiemu využitiu odporuje aj malá kapacita nádobiek a nižší príkon.

Naše hodnotenie a záver

Ak zháňate elegantný odšťavovač do malej kuchyne alebo jednoduchý prístroj pre jednotlivcov či pár, pripíšte Philips HR 1832 na zoznam kandidátov. Vďaka neobvyklej konštrukcii, keď je zásobník na odpad skrytý v tele prístroja, zaberá skutočne minimum miesta. Je však nutné zmieriť sa aj s menším plniacim otvorom a menšou kapacitou nádobiek. Aj napriek nižšiemu príkonu hodnotia súčasní používatelia výkon odšťavovača ako dobrý. Sklamaní nebudete ani ohľadom údržby, súčiastky môžete umývať v umývačke.

Ak je vaším cieľom zohnať finančne čo najdostupnejší variant, môžeme odporučiť na prečítanie aj recenziu modelu Sencor SJE 1055SS.

85 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Philips HR 1832 | Hodnotenie: 80,4 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má ako redaktorka veľa skúseností s testovaním produktov, pričom niektorých pomocníkov do kuchyne pravidelne používa doma v kuchyni. Ujala sa preto aj témy odšťavovačov, s ktorými vás bližšie zoznámi a poradí, do ktorých modelov sa oplatí investovať. Sleduje pritom aktuálne trendy a odborné aj užívateľské recenzie, aby mohla odporučiť vhodný produkt rôznym cieľovým skupinám.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Philips HR 1832

Philips HR 1832

85 € Orientačná cena