Menu

Recenzia a test Philips Series 1000 S1231/41

80,1 % Celkové hodnotenie

Obľubený u užívateľov v kategorii Frézkové holiace strojčeky

Klady

  • Zastrihávač stačí vyklopiť
  • Dá sa umyť pod vodou
  • Nízka cena

Zápory

  • Dlho sa nabíja
  • Iba na suché holenie
  • Chýba čistiaca kefka
45 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Philips Series 1000 S1231/41 je frézkový holiaci strojček. Tento typ strojčeka je vhodný najmä pre mužov, ktorí majú o niečo dlhšiu bradu a holia sa menej často. Má celkom 3 holiace hlavy, rovnako ako všetky ostatné frézkové strojčeky v našom porovnaní (august 2021). Je určený na suché holenie, a teda je vhodnejší pre tých, ktorí majú menej citlivú pokožku. Výhodou suchého holenia je bezpochyby to, že ho môžete praktizovať v podstate kdekoľvek a nemusíte byť pri zdroji vody.

Tento strojček ponúka dve možnosti napájania. Jednou z nich je napájanie zo siete v priebehu holenia, pri ktorom je ale potrebné mať počas holenia po ruke zásuvku. Pokiaľ ju nemáte, môžete využiť napájanie pomocou akumulátora.

Na jedno nabitie, ktoré trvá nadpriemerných 8 hodín, môžete strojček využívať asi 40 minút. Pre predstavu, v čase písania tejto recenzie bola väčšina strojčekov plne nabitá za jednu hodinu a vydržala v prevádzke okolo 50 minút. Vzhľadom na obstarávaciu cenu je ale tento slabší výkon pochopiteľný.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Philips

Spôsob holenia

Suché

Napájanie

Akumulátor/sieťové

Doba nabíjania (min)

480

Výdrž batérie (min)

40

Počet holiacich hláv/planžiet

3

Hmotnosť (g)

280

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Philips Series 1000 S1231/41 má síce určitú odolnosť voči vode a je možné ho pri čistení pokojne opláchnuť, vodotesný však nie je a do sprchy si ho vziať nemôžete. Dôležitou funkciou je aj zastrihávač. V tomto prípade je súčasťou strojčeka a pred používaním ho jednoducho vyklopíte, pri iných modeloch musíte často meniť celú hlavu, čo môže byť zbytočne zdĺhavé.

Ukážka použitia zastrihávača strojčeku

Ďalším hodnoteným parametrom bola podpora rýchlonabíjania. To ale tento strojček od značky Philips bohužiaľ neponúka. Ako už bolo spomenuté vyššie, nabíjacia doba tohto produktu je naozaj dlhá. Pokiaľ ale máte strojček vybitý a potrebujete sa rýchlo oholiť, môžete využiť napájanie zo siete.

Zaujímalo nás aj príslušenstvo. Ku tomuto produktu dostanete aj ochranný kryt, ktorý chráni strojček pred poškodením a vniknutím nečistôt. Súčasťou však nie je cestovný obal, ten by cestovanie so strojčekom spríjemnil ešte viac.

Parameter Tento produkt
Vodotesnosť

Nie

Samočistiaca stanica

Nie

Čistiaca kefka v balení

Nie

Umývateľnosť vodou

Áno

Cestovný zámok

Áno

Zastrihávač

Áno

Rýchlonabíjanie

Nie

Cestovné puzdro v balení

Nie

Hodnotenie ostatných užívateľov

Majitelia holiaceho strojčeka Philips Series 1000 S1231/41 tento výrobok celkovo chvália a majú s ním pozitívnu skúsenosť. Medzi jeho pozitíva často zaraďujú obstarávaciu cenu, jednoduchú manipuláciu alebo možnosť výmeny jednotlivých hlavíc. Niektorí sa ale sťažujú na to, že ide o strojček vhodný skôr na jemnejšie chlpy a s hrubším porastom už môže mať problémy.

Hlavné klady a zápory

Na výhody a nevýhody tohto modelu musíte pozerať trochu individuálne. Muži s citlivou pokožkou zvyknutí na mokré holenie zrejme nebudú veľmi nadšení tým, že strojček nie je kompletne vodotesný, ponúka len suché holenie a nie je možné zobrať si ho do sprchy. To na druhú stranu ponúka výhodu v podobe možnosti používať toto zariadenie aj pri zapojení do elektrickej siete, vodotesné strojčeky toto z bezpečnostných dôvodov neumožňujú. Nie ste teda odkázaní iba na akumulátor a nemusíte sa stresovať vybitou batériou.

Naše hodnotenie a záver

Za málo peňazí veľa muziky – tak používatelia hodnotia tento holiaci strojček značky Philips a my s tým musíme iba súhlasiť. Za slušnú obstarávaciu cenu dostanete frézkový strojček s dostatočnou výdržou batérie a možnosťou používať ho napojený aj do elektrickej zásuvky. To vám vodotesné strojčeky určené na používanie v sprche neumožnia. Možno by mohol mať lepšiu výbavu a okrem cestovného krytu ponúknuť aj pevné puzdro, vzhľadom na nízku cenu mu to ale môžeme odpustiť.

Pokiaľ patríte medzi mužov s veľmi citlivou pokožkou a preferujete radšej mokré holenie, potom vám odporúčame siahnuť radšej po inom strojčeku, vyhovovať by vám mohol napríklad planžetový model Braun Series 3-3045s.

45 € Orientačná cena
Autor: Kamila Lorenzová | Dátum: | Produkt: Philips Series 1000 S1231/41 | Hodnotenie: 80,1 %
Kamila Lorenzová
Redaktorka
Kamila sa problematike holenia a zbavovania chĺpkov venuje na našej stránke hneď pri niekoľkých témach. Veľmi dobre chápe, aké zložité môže byť vybrať ten správny produkt, keď si ho nemôžete dopredu vyskúšať. Pred odporúčaním nejakého produktu preto vždy starostlivo zvažuje všetky alternatívy a snaží sa získať maximum informácií. Poradí vám teda napríklad, pre koho je vhodnejší planžetový strojček a kto by mal siahnuť skôr po frézkovom variante. Okrem holiacich strojčekov ju nájdete podpísanú aj pod článkom o zastrihávačoch.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Philips Series 1000 S1231/41

Philips Series 1000 S1231/41

45 € Orientačná cena