Menu

Recenzia a porovnanie Philips Series 5000 S5583/38

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Frézkové holiace strojčeky

Klady

  • Dlhá výdrž batérie
  • Ľahký
  • Bohatá výbava

Zápory

  • Vyššia cena
  • Nemá čistiacu stanicu
  • V balení nie je čistiaca kefka
140 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Pánsky holiaci strojček Philips Series 5000 S5583/38 sa radí do kategórie frézkových modelov. Tie sú obľúbené predovšetkým pre svoju efektivitu pri holení chĺpkov, ktoré rastú v rôznych smeroch a pre prispôsobenie sa záhybom tváre. Výkyvná hlavica udrží neustály kontakt s pokožkou a vie sa pekne prispôsobiť. Tento model dokáže navyše automaticky prispôsobiť výkon pre ľahké a zároveň jemné oholenie. Ocenia ho aj muži s citlivejšou pleťou, pretože ho môžete používať na suché aj mokré holenie.

Strojček funguje na akumulátor, na jedno nabitie vydrží v prevádzke až 60 minút, čo vám vystačí hneď na niekoľko oholení. Rovnako dlho sa tiež dobíja. Zariadenie váži 300 gramov, takže ho v ruke takmer neucítite a nemusíte sa báť, že by s ním bolo dlhšie holenie nepohodlné.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Philips

Spôsob holenia

Suché/mokré

Napájanie

Akumulátor

Doba nabíjania (min)

60

Výdrž batérie (min)

60

Počet holiacich hláv/planžiet

3

Spotreba energie (W/h)

9

Hmotnosť (g)

300

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Pri vodeodolných akumulátorových strojčekoch si musíte vždy dávať pozor na dostatočné nabitie batérie. Kvôli bezpečnosti totiž žiadny z nich nie je možné používať pri zapojení do zásuvky. Tento model má však funkciu rýchlonabíjania, takže ak sa náhodou uprostred holenia vybije, stačí ho dať na 5 minút na nabíjačku a potom môžete holenie pokojne dokončiť. V balení navyše dostanete nabíjaciu stanicu, ktorá slúži na pohodlné uloženie strojčeka. Pokiaľ jej teda nájdete v kúpeľni miesto a po každom holení do nej prístroj umiestnite, nemusíte sa o nič viac starať.

Myslieť by ste mali aj na pravidelné čistenie. Je síce trochu škoda, že v základe chýba čistiaca kefka, na druhú stranu je strojček kompletne umývateľný pod vodou, takže by jeho údržba aj tak mala byť rýchla a jednoduchá. Výbava je inak pomerne bohatá, okrem integrovaného zastrihávača dostanete aj nadstavec na úpravu fúzov. Nechýba ani pevné cestovné puzdro, pri prevážaní v kufri bude teda strojček v bezpečí. Nezmestí sa doň ale nabíjačka ani nabíjací stojan, pred dovolenkou si preto nezabudnite strojček dobiť.

Parameter Tento produkt
Vodotesnosť

Áno

Samočistiaca stanica

Nie

Čistiaca kefka v balení

Nie

Umývateľnosť vodou

Áno

Cestovný zámok

Áno

Zastrihávač

Áno

Rýchlonabíjanie

Áno

Cestovné puzdro v balení

Áno

Hodnotenie ostatných užívateľov

Konkrétne na tento model síce nenájdete príliš veľa užívateľských recenzií, všeobecne sa však rad strojčekov Philips Series 5000 teší veľkej popularite. Pozitívne recenzie vyzdvihujú hlavne dlhú výdrž batérie, ktorú aj my považujeme za nadštandardnú. Užívatelia chvália aj kvalitné spracovanie strojčeka a ergonomickú rukoväť. Frézky podľa skúseností často vydržia aj dlhšie ako udávané dva roky. Potreba výmeny je však veľmi individuálna a závisí od frekvencie používania aj od tvrdosti vašich fúzov.

Hlavné klady a zápory

Ako už sme v tejto recenzii niekoľkokrát naznačili, medzi nesporné výhody tohto modelu patrí hlavne dlhá výdrž batérie. Za zmienku však stojí aj funkcia rýchlonabíjania, ktorá určite nebýva štandardom. Chválime tiež celkovú vybavenosť, praktický je nabíjací stojan, nadstavec na úpravu fúzov aj pevné cestovné puzdro. Oproti drahším a novším radom zaostáva tento strojček iba tým, že nemá čistiacu stanicu alebo niektoré inteligentné funkcie a prepojenie s mobilným telefónom. Nie každý však takéto vychytávky vyhľadáva.

Naše hodnotenie a záver

Philips Series 5000 S5583/38 môžeme odporučiť aj náročnejším mužom, ktorí hľadajú spoľahlivý a kvalitný holiaci strojček, ale nepotrpia si na najnovšie inteligentné funkcie. Prístroj má naozaj všetko, čo by mal v základe mať a určite vás nesklame. Môže sa pochváliť dlhou výdržou batérie, všetkými potrebnými indikátormi na prehľadnom displeji, výklopnou hlavicou aj nabíjacím stojanom. Na druhú stranu mu chýba napríklad čistiaca stanica, ktorú majú niektoré drahšie modely alebo Bluetooth pripojenie. Pre niektorých užívateľov sú však tieto prídavné vychytávky zbytočnosťou a akurát zvyšujú celkovú cenu zariadenia. Aj keď ani tento model nepatrí medzi tie najlacnejšie, za nás sa doň určite oplatí investovať.

140 € Orientačná cena
Autor: Martina Moresová | Dátum: | Produkt: Philips Series 5000 S5583/38 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, ktorá v hlbinách internetu rada pátra po zaujímavých produktoch. Dohľadáva si aj ďalšie fakty a recenzie, aby všetko mohla dať do súvislostí. Poskytne tak čitateľom ucelený prehľad. Holeniu sa na našich stránkach venuje aj v ďalších témach. Poradí, aké kroky by ľudia mali pred a po holení dodržiavať, aby pokožka trpela čo najmenej. Dokáže tiež povedať, ktoré strojčeky najlepšie oholia dohladka alebo naopak upravia aj niekoľkodňové strnisko.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Philips Series 5000 S5583/38

Philips Series 5000 S5583/38

140 € Orientačná cena