Menu

Philips Series 7000 BHB876/00 – Recenzie, testy a porovnania

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Automatické kulmy

Klady

  • Povrch napustený keratínom
  • 3 smery natáčania
  • Dlhší valec natočí viac vlasov
  • Výber teploty aj času
  • Upozorní na hotovú vlnu

Zápory

  • Vyššia cena
  • Chýba ionizátor
  • Ťažšia do ruky
120 € Orientačná cena

Základné informácie

Philips Series 7000 BHB876/00 predstavuje automatickú kulmu z vyššej cenovej hladiny, je teda určená zákazníčkam s vyššími požiadavkami. Ako väčšina kvalitných kuliem má keramický povrch. Čo je ale dosť neobvyklé, je jeho napustenie keratínom. Vďaka tomu budú vlasy počas kulmovania vyživované, čo prospieva hlavne suchým a poškodeným vlasom.

Čo sa týka nastavenia teploty, vyberať tu môžete z troch úrovní (170 °C, 190 °C a 210 °C). Niektoré kulmy síce dosahujú vyššiu maximálnu teplotu, avšak nie vždy je vysoká teplota žiaduca (môže vlasy vysušovať). Za neobvyklú vychytávku môžeme označiť časovač, vďaka ktorému je možné čas natáčanie prispôsobiť hustote a poddajnosti vlasov.

Doba zahriatia je tu 30 sekúnd, čím sa radí na predné priečky medzi nami porovnávanými produktmi. Ďalšou nadštandardnou vychytávkou je dlhší valec, vďaka ktorému natočíte aj veľmi dlhý prameň. To sa hodí v prípade, že máte veľmi dlhé vlasy a chcete mať kulmovanie rýchlo zvládnuté. Bezpečnosť je v tomto prípade podporená automatickým vypnutím, pokiaľ sa vlasy pri natáčaní zapletú. S dĺžkou kábla 2 m sa radí medzi lepší stred.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Počas písania tejto recenzie (marec 2023) patrí Philips Series 7000 BHB876/00 medzi najpopulárnejšie produkty na slovenskom trhu v kategórii automatických kuliem. Podľa hodnotenia užívateliek sa s ňou veľmi ľahko a rýchlo pracuje. Výsledky kulmovania sú prirodzené a pristanú aj postupne zostrihaným vlasom. Oceňujú tiež to, že vlasy nie sú vysušené. Na výdrži vĺn sa však nezhodujú. Niektorým vydržia aj do druhého dňa, iným nie.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi hlavné benefity Philips Series 7000 BHB876/00 patria tri smery natáčania, dlhší valec na natáčanie vlasov, povrch napustený keratínom a variabilné nastavenie teploty aj času. Kulma upozorní na hotovú vlnu zvukovým signálom a sama sa pri strapatení vlasov vypne, čo sú ďalšie šikovné funkcie. Oceňujeme aj to, že sa nahrieva dosť rýchlo.

Pri takto pokročilom modeli je bohužiaľ potrebné počítať s vyššou investíciou. Určite by sa hodil aj ionizátor, ktorý majú aj niektoré lacnejšie konkurenčné produkty.

Porovnanie s alternatívami

Ak by sme mali k modelu Philips Series 7000 BHB876/00 odporučiť adekvátnu náhradu, bola by to pravdepodobne Rowenta Premium Care So Curls CF3730F0. Ide o cenovo porovnateľný model s vyššou maximálnou teplotou (230 °C), časovačom a ionizátorom. Na druhú stranu ale neumožňuje meniť smer natáčania vlasov a nahrieva sa dvojnásobne dlho (60 sekúnd).

Pokiaľ nemáte na automatickú kulmu vysoké nároky, môžete vyskúšať BaByliss 2664PRE. Poteší nižšou obstarávacou cenou a automatickým vypnutím. Inak ale neponúka žiadne špeciálne vychytávky.

Záverečné zhrnutie

Philips Séria 7000 BHB876/00 je prepracovaná automatická kulma, ktorá je schopná pracovať v troch rôznych smeroch. Náročná klientela tu určite ocení variabilný výber teplôt a času. Jemným a suchým vlasom bude vyhovovať tým, že má povrch napustený keratínom. Vďaka dlhému valcu efektívne natočí aj veľmi dlhé vlasy.

Pokiaľ ale máte extrémne hrubé a nepoddajné vlasy, nemusela by pre vás byť maximálna teplota 210 °C dostačujúca. Skúste sa poobzreať medzi modelmi s maximálnou teplotou 230 °C. Patrí medzi ne napríklad BaByliss C1600E.

Parameter Tento produkt
Materiál

Keramika s keratínom

Rozmedzie teplôt (°C)

170 až 210

Počet teplotných režimov

3

Priemer hlavice (mm)

25

Príkon (W)

34

Doba nahriatia (s)

30

Automatické vypnutie

Áno

Ionizácia

Nie

Dĺžka prívodného kábla (m)

2

Hmotnosť (kg)

0,62

120 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Philips Series 7000 BHB876/00 | Hodnotenie: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana má ako majiteľka vlnitých a nepoddajných vlasov skúsenosti s najrôznejšími prístrojmi na úpravu účesu. Patria medzi ne aj kulmy na vlasy, preto sa tejto témy ujala. Vďaka vlastným skúsenostiam a starostlivému prieskumu trhu vie, na aké parametre by ste sa mali pri výbere kulmy zamerať a aké funkcie vám kulmovanie čo najviac uľahčia. Jej meno nájdete aj pri porovnaní ďalších produktov na vlasy, ako sú farby alebo šampóny.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Recenzia Philips Series 7000 BHB876/00

Philips Series 7000 BHB876/00

120 € Orientačná cena