Menu

Recenzia a porovnanie Philips Series 9000 S9985/50

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Frézkové holiace strojčeky

Klady

  • Inteligentné senzory
  • Dlhá výdrž batérie
  • Čistiaca stanica

Zápory

  • Vysoká cena
  • Pomerne ťažký
250 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Philips Series 9000 S9985/50 sa radí medzi absolútnu špičku medzi frézkovými holiacimi strojčekmi. Jeho výnimočnosť spočíva predovšetkým vo využití inteligentných technológií a moderných funkcií. Na hlave sa nachádzajú klasicky 3 frézky. Celá hlava sa dokáže otáčať o 360 stupňov, takže pekne kopíruje všetky krivky a kontúry tváre. Strojček tak neustále drží kontakt s pokožkou, čo zaisťuje precízne holenie. Tento model sa nabíja hodinu a na jedno nabitie vydrží fungovať až 60 minút, čo sa dá označiť za nadpriemer nielen v rámci nášho porovnania.

Strojček patrí medzi tzv. Wet&Dry prístroje od výrobcu Philips. To znamená, že ho môžete používať na suché aj mokré holenie. Môžete použiť penu či gél, alebo si ho pokojne vziať rovno do sprchy. Vodeodolnosť zaisťuje aj to, že je plne umývateľný, čo uľahčí jeho celkovú údržbu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Philips

Spôsob holenia

Suché/mokré

Napájanie

Akumulátor

Doba nabíjania (min)

60

Výdrž batérie (min)

60

Počet holiacich hláv/planžiet

3

Spotreba energie (W/h)

9

Hmotnosť (g)

900

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Ako sme už naznačili v úvode, Philips Series 9000 S9985/50 sa pýši predovšetkým veľkým množstvom inteligentných funkcií. Jednou z nich je technológia, ktorá stráži udržanie optimálneho tlaku pri holení. Farebné osvetlenie strojčeka pod hlavicou vás upozorní, pokiaľ naň príliš tlačíte. Iný senzor zase prispôsobuje výkon strojčeka aktuálnej situácii, čím umožní jednoduchšie a jemnejšie holenie. Najväčšou vychytávkou je potom prepojenie s mobilnou aplikáciou – tá vás môže naviesť k lepšej a efektívnejšej technike holenia s menším počtom ťahov.

Čo sa týka základnej výbavy, strojček má všetko, na čo si len spomeniete. Nechýba mu výklopný zastrihávač, funkcia rýchlonabíjania ani cestovný zámok. To však býva štandard aj pri oveľa lacnejších produktoch. Čo má však navyše, je čistiaca stanica. Tá sa postará o účinné a detailné vyčistenie holiacej hlavice. Vašou jedinou úlohou bude teda strojček do tejto stanice postaviť a raz za čas vymeniť jej náplň. Správnym čistením sa predĺži životnosť frézok aj strojčeka celkovo. Poteší aj cestovné puzdro, ktoré strojček ochráni pred poškodením pri prevážaní v batožine.

Parameter Tento produkt
Vodotesnosť

Áno

Samočistiaca stanica

Áno

Čistiaca kefka v balení

Áno

Umývateľnosť vodou

Áno

Cestovný zámok

Áno

Zastrihávač

Áno

Rýchlonabíjanie

Áno

Cestovné puzdro v balení

Áno

Hodnotenie ostatných užívateľov

Tento produkt sa na trhu objavil len nedávno, takže sa zatiaľ nedá hovoriť o rokmi preverenom modeli. Dostupné recenzie však potvrdzujú jeho potenciál, drvivá väčšina používateľov ho totiž veľmi chváli. Oceňujú predovšetkým možnosť prepojenia s mobilnou aplikáciou a inteligentné technológie. Vyzdvihujú tiež užitočnosť aplikácie, ktorá sleduje vašu spokojnosť s oholením a pokiaľ do nej zaznamenáte, že vás trápi podráždená pleť, prispôsobí tomu výkon pre ďalšie holenie. Sťažnosti na funkčnosť sa takmer neobjavujú, medzi negatívami ale nájdeme zmienky o väčších rozmeroch a vyššej hmotnosti. Niekomu tiež prekážajú drahšie náhradné frézky, ktoré je potrebné vymeniť zhruba po dvoch rokoch používania.

Hlavné klady a zápory

Medzi hlavné výhody tohto modelu patrí nadpriemerne dlhá výdrž batérie, pokročilý OLED displej so všetkými potrebnými informáciami a v neposlednom rade inteligentné funkcie, ktoré posúvajú celý proces holenia na vyšší level. Nesmieme samozrejme zabudnúť ani na vodeodolnosť strojčeka a prítomnosť čistiacej stanice. Môžete sa tak tešiť na bezstarostné a veľmi efektívne čistenie. Ak by sme mali nájsť nejaké negatíva tohto produktu, bola by to najskôr vyššia hmotnosť. Za ďalšie mierne negatívum môžeme považovať aj vysokú obstarávaciu cenu, vzhľadom na výbavu a moderné technológie ju však považujeme za opodstatnenú.

Naše hodnotenie a záver

Philips Series 9000 S9985/50 vyniká medzi ostatnými frézkovými strojčekmi predovšetkým vďaka použitiu inteligentných technológií. Výrobcovia však nezabudli ani na úplný základ, ktorým je predovšetkým príjemné a kvalitné oholenie. Strojček je možné používať na sucho aj na mokro s použitím peny alebo gélu, čo určite ocenia muži s citlivou pokožkou. Pochvalu si okrem iného zaslúži aj dlhá výdrž batérie a funkcia rýchlonabíjania. Okrem výborných základných vlastností sa však tento strojček môže chváliť aj spomínanými pokročilými technológiami. Za zmienku stojí hlavne možnosť prepojenia s mobilnou aplikáciou a množstvo senzorov strážiacich optimálny výkon a tlak.

Musíme však upozorniť, že tento strojček patrí medzi tie drahšie modely a vyššiu cenu musíte očakávať aj pri kúpe náhradných frézok, ktoré je potrebné meniť zhruba po dvoch rokoch. Ak by pre vás bola vysoká cena prekážkou, možno by vás zaujal výrazne lacnejší Philips Aqua Touch S5400/06.

250 € Orientačná cena
Autor: Martina Moresová | Dátum: | Produkt: Philips Series 9000 S9985/50 | Hodnotenie: Výborné
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, ktorá v hlbinách internetu rada pátra po zaujímavých produktoch. Dohľadáva si aj ďalšie fakty a recenzie, aby všetko mohla dať do súvislostí. Poskytne tak čitateľom ucelený prehľad. Holeniu sa na našich stránkach venuje aj v ďalších témach. Poradí, aké kroky by ľudia mali pred a po holení dodržiavať, aby pokožka trpela čo najmenej. Dokáže tiež povedať, ktoré strojčeky najlepšie oholia dohladka alebo naopak upravia aj niekoľkodňové strnisko.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Philips Series 9000 S9985/50

Philips Series 9000 S9985/50

250 € Orientačná cena