Menu

Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6859/29 – Recenzie, testy a porovnania

89,1 % Celkové hodnotenie

Pre belšie zuby v kategorii Sonické zubné kefky

Klady

  • Belšie zuby za týždeň
  • Tlakový senzor
  • 3 režimy čistenia
  • Indikátor výmeny hlavice
  • Vynikajúce recenzie

Zápory

  • Vyššia cena
  • Bez UV sterilizátora
110 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Sonická zubná kefka Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6859/29 je ideálnou voľbou pre všetkých užívateľov, ktorí túžia po belších zuboch. K žiarivejšiemu úsmevu vám totiž pomôže špeciálne navrhnutá kefková hlavica Optimal White Standard na efektívne odstraňovanie pigmentových škvŕn, ktorá vyniká stredom husto vysadeným jemnými vláknami. Podobné typy hlavíc síce ponúka aj konkurencia, avšak v tomto prípade dosiahnete viditeľné vybielenie už počas jedného týždňa pravidelného používania, a to vďaka kombinácii s režimom White, ktorý kefka ponúka.

Tento model disponuje rovnomennou technológiou Philips Sonicare, ktorá kombinuje stieravé a pulzujúce pohyby kefkovej hlavice, ktorých za minútu vykoná až 62 000. S touto hodnotou je na tom sonická kefka v rámci nášho porovnania najlepšie a zatieňuje tak konkurenčné modely. Podľa výrobcu získate počas dvoch minút pravidelného čistenia rovnaký účinok, ako pri mesačnom používaní manuálnej kefky, čo sa aj napriek vyššej počiatočnej investícii rozhodne oplatí.

Výhodou oproti konkurencii je, že tejto kefke nechýba tlakový senzor, ktorý stráži, či kefkovou hlavicou vhodne tlačíte na vaše zuby a ďasná. Predídete tak radu zdravotných problémov, ktoré môže nesprávny tlak elektrickej kefky spôsobiť. Nenájdete tu síce Bluetooth ani možnosť prepojenia s mobilnou aplikáciou, namiesto toho sa však dočkáte 2 časovačov, ktoré za vás postrážia optimálnu dĺžku čistenia a to, či každej časti vašej ústnej dutiny venujete rovnakú starostlivosť. Oproti konkurencii vás navyše poteší technológia BrushSync synchronizujúca inteligentné telo a inteligentnú hlavicu kefky, vďaka čomu vás na výmenu hlavice upozornia nielen inteligentné vlákna, ale aj indikátor na tele kefky.

Parameter Tento produkt
Počet kmitov (za 1 min)

62 000

Typ napájania

Akumulátor

Výdrž batérie/akumulátora (dni)

14

Časovač

Áno

Režimy čistenia

3

Počet čistiacich hlavíc v balení

2

Cena jednej čistiacej hlavice (€)

8

Tlakový senzor

Áno

Bluetooth

Nie

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Vynikajúce recenzie sú jedným z dôvodov, prečo sa táto elektrická zubná kefka zaradila do nášho porovnania. Len v čase písania tejto recenzie (júl 2023) kefka získava neuveriteľný 97% priemer všetkých užívateľských hodnotení na portáli Heureka, čo svedčí o veľkej miere spokojnosti. Najčastejšie pritom používatelia potvrdzujú viditeľné výsledky v bielení zubov a výber z 3 režimov a mnohí chvália aj režim s masážou ďasien.

Snáď jediné, čo používatelia v rámci tohto modelu hodnotia negatívne, je nedostatočný návod na použitie. Používanie sonickej kefky síce nie je nijako zložité, ale pochopiteľne by bol podrobnejší návod pre niektorých užívateľov prínosný.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi najväčšie prednosti tejto sonickej kefky patria špeciálne bieliace hlavice pre efektívne odstraňovanie pigmentových škvŕn, ktoré v kombinácii s režimom White pomáhajú dosiahnuť viditeľné vybielenie už počas jedného týždňa pravidelného používania. Keď k tomu pripočítame aj vysoký počet kmitov za minútu, ktorými tento model výrazne zatieňuje konkurenciu, potom môžeme povedať, že sa jedná o skutočne výkonnú zubnú kefku s vysokou mierou efektivity pri čistení.

Navyše sú k nej dostupné rôzne druhy náhradných hlavíc, ktoré môžete medzi sebou ľubovoľne striedať – nemusíte sa tak obmedzovať len na bežné čistenie či odstraňovanie pigmentových škvŕn, kefku je možné využiť aj pri paradentóze alebo na čistenie jazyka. Oproti konkurencii sú výhodou aj 2 časovače – jeden stráži celkovú dobu čistenia a druhý vám dá po pol minúte krátkym zavibrovaním signál, aby ste prešli na ďalšiu časť ústnej dutiny a venovali tak všetkým častiam chrupu rovnakú starostlivosť. Nevýhodou môže byť pre niekoho vyššia obstarávacia cena, ktorá ale korešponduje s efektivitou kefky, a tiež fakt, že tento model neobsahuje UV sterilizátor.

Porovnanie s alternatívami

Ak chcete sonickú zubnú kefku Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6859/29 porovnať s alternatívami a nebude vám chýbať bieliaci účinok, potom za zváženie určite stojí o niečo lacnejší variant od konkurenčnej značky TrueLife SonicBrush UV. Kefka taktiež ponúka sonickú technológiu čistenia, avšak dosahuje len 40 000 kmitov za minútu. Na druhú stranu ale disponuje hneď 4 režimami čistenia, o pár dní dlhšou výdržou na jedno nabitie, a predovšetkým UV sterilizátorom, ktorý dezinfikuje čistiace hlavice. Kvôli sterilizátoru je ale tento model o niečo väčší a v kúpeľni vám tak zaberie viac miesta.

Záverečné zhrnutie

Sonickú zubnú kefku Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6859/29 môžeme odporučiť všetkým užívateľom, ktorí majú problém s tvorbou nevzhľadnej pigmentácie a túžia po belších zuboch. Tento model totiž kombinuje špeciálne hlavice s husto usporiadanými vláknami spolu s režimom čistenia White, kedy za minútu vykoná až 62 000 kmitov. Belších zubov tak dosiahnete už počas 1 týždňa pravidelného používania.

Nechýba tu samozrejme tlakový senzor, ktorý vás upozorní na prílišný tlak pri čistení a tiež 2 časovače, vďaka ktorým nepodceníte čistenie všetkých častí ústnej dutiny. Určite vás poteší aj indikátor vybitej batérie alebo potreby výmeny hlavice za novú – na to vás ale upozornia aj inteligentné vlákna, ktorými hlavice Philips Sonicare disponujú.

110 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6859/29 | Hodnotenie: 89,1 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má s výberom elektrickej zubnej kefky vlastné skúsenosti, o ktoré sa s vami prostredníctvom nášho porovnania rada podelí. Dobre sa vyzná v používaných technológiách aj technických parametroch a navyše si v tejto oblasti udržiava aktuálny prehľad. Vďaka tomu vám dokáže odporučiť vhodný produkt bez ohľadu na to, či patríte medzi nenáročných užívateľov, alebo si potrpíte na prémiových funkciách a bohatej výbave.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6859/29

Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6859/29

110 € Orientačná cena