Menu

Recenzia a porovnanie Pinguin Interval 4

94,1 % Celkové hodnotenie

Top pre 4 osoby v kategorii Rodinné stany

Klady

  • Komfortná výbava
  • Vysoká odolnosť proti vlhkosti
  • Priestranný
  • Úložné vrecká

Zápory

  • Vyššia hmotnosť
  • Laminátové tyče
500 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Rodinný stan Pinguin má vysokú nepremokavosť tropika 4 000 mm (pri rodinných modeloch je bežnejší vodný stĺpec 3 000 mm), zároveň ale nie je taká vysoká, aby sa stan vo vnútri potil. Proti poteniu je navyše vybavený radom vetracích otvorov a okien, ktoré zaistia bezproblémovú cirkuláciu vzduchu. Nepremokavosť podlahy 10 000 mm je viac než dostatočná a nemusíte sa báť, že po daždi nájdete svoje veci prevlhnuté. Pod tropikom nájdete ďalšiu vrstvu, ktorá tvorí spálňu stanu, toto riešenie je pre rodinné modely úplne štandardné. Súčasťou stanu sú moskytiéry vo vchodoch a oknách vo vetracom pruhu po obvode stanu – pri starostlivom uzatváraní stanu by vás teda nemal hmyz nadmerne obťažovať. Nosné tyče sú laminátové, rovnako ako pri väčšine rodinných stanov. Ide v podstate o najlacnejší variant, ktorý má svoje nevýhody (napr. je náchylný na lámanie), no pri rodinných modeloch sa lepších materiálov veľmi často nedočkáte.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Pinguin

Počet vchodov

2

Materiál tyčí

Laminát

Nepremokavosť tropika (mm)

4 000

Nepremokavosť podlahy (mm)

10 000

Dva plášte

Áno

Moskytiéra

Áno

Rozmery a hmotnosť

Stan interval 4 je určený pre štyri osoby a je tak nespornou výhodou, že pri ňom nájdete dva vchody. Vnútornú spálňu môžete navyše textilnou prepážkou rozdeliť na dve časti a dopriať si tak určitú mieru súkromia aj vo väčšom počte ľudí. Naopak, ak budete potrebovať viac miesta, je možné spálňu zo stanu vybrať a získať tak jeden veľký spojený priestor. Čo sa týka ponúkaného priestoru, stan je veľmi štedrý, vyššie osoby by mohla nadchnúť najmä výška 210 cm, na šírku potom meria 315 cm a na dĺžku 470 cm.

Okrem spálne je vo vnútri aj predsieň a podoprením vchodu môžete získať aj malú vonkajšiu striešku. Okrem toho výrobca nešetril ani vychytávkami ako sú úložné vrecká, otvor na elektrickú prípojku, očká na prichytenie prívodnej šnúry a ďalšie drobnosti, ktoré však značne zvyšujú komfort. O niečo menej komfortná už je hmotnosť 14,6 kg, s tou je ale pri stane týchto rozmerov skrátka nutné počítať.

Parameter Tento produkt
Počet osôb

4

Dĺžka (cm)

470

Šírka (cm)

315

Výška (cm)

210

Hmotnosť (kg)

14,6

Klady a zápory

Rovnako ako pri mnohých iných rodinných stanoch, aj pri tomto modeli môžeme za nevýhodu považovať laminátové tyče – nejde skrátka o najodolnejší materiál. Teoreticky môže byť nevýhodou aj vyššia hmotnosť, tej sa ale pri stane týchto rozmerov nevyhnete. Medzi výhody naopak patrí dostatok priestoru, a to ako pre osoby, tak aj pre batožinu. Oceňujeme tiež vysoký komfort podporený napr. otvorom na elektrickú prípojku alebo úložnými vreckami.

Naše hodnotenie a záver

Stan interval 4 od značky Pinguin je veľmi priestranný a komfortný stan pre štyri osoby. Využiť ho môžete ako jeden spojený priestor alebo ako dve oddelené spálne a predsieň. Okrem štandardnej moskytiéry má vo výbave aj množstvo prvkov zvyšujúcich komfort, napríklad úložné vrecká, vetracie otvory, okná či otvor na elektrickú prípojku. Medzi nevýhody stanu patria laminátové tyče, ktoré nie sú práve najodolnejšie, pri rodinných stanoch sú ale obvyklé. Tie zapríčiňujú aj vyššiu hmotnosť, ktorú je z istého hľadiska možné považovať za negatívum, i keď je vzhľadom na väčšie rozmery pochopiteľná.

500 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Pinguin Interval 4 | Hodnotenie: 94,1 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva je našou dlhoročnou redaktorkou, ktorá hodiny strávené pri počítači rada vyvažuje športom. Turistiku a kempovanie doslova miluje a svoje skúsenosti z terénu sa snažila zužitkovať aj pri príprave tejto témy. Jednotlivé typy stanov má zároveň starostlivo naštudované, je teda schopná zrozumiteľne vysvetliť ich špecifiká a odporučiť vhodný model pre danú cieľovú skupinu a podľa konkrétnych potrieb užívateľa. Okrem stanov sa Iva venuje aj porovnaniu plaveckých okuliarov, fitness náramkov alebo kolieskových korčúľ.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Pinguin Interval 4

Pinguin Interval 4

500 € Orientačná cena