Menu

Platinium Vreckový paralyzér s LED svietidlom INFERNO 100 – Recenzie, testy a porovnania

Dobré Celkové hodnotenie

Taktiež nás zaujalo v kategorii Paralyzéry

Klady

  • Nízka cena
  • Veľmi ľahký
  • Dobre sa schová v dlani

Zápory

  • Nižšie napätie
  • Celkovo nižšia účinnosť
  • Nešikovná poistka
  • Bez adaptéra
10 € Orientačná cena

Platinium INFERNO 100 je kompaktný vreckový paralyzér, ktorý na prvý pohľad vyzerá ako kľúčenka. Vďaka tomu sa dá ľahko skryť v ruke, čo vám dáva proti útočníkovi výhodu v momente prekvapenia. Spadá do najnižšej cenovej hladiny, čomu zodpovedajú aj jeho parametre.

Základná charakteristika

V čase písania tejto recenzie (máj 2023) patrí Platinium INFERNO 100 s hodnotou napätia 100 000 V medzi najmenej výkonné produkty na trhu. Je to dané tým, že ide o vreckový variant, pri ktorých napätie bežne neprekračuje 500 000 V. Na druhú stranu ale poteší LED svietidlom, vďaka ktorému sa dá využívať aj ako baterka.

Chýba nám tu bezpečnostné pútko, ktoré by paralyzér deaktivovalo v prípade spadnutia na zem. Dá sa to vnímať ako daň za nízku cenu. Tento bezpečnostný prvok bohužiaľ nie je pri mini paralyzéroch štandardom. Nachádza sa tu ale aspoň poistka proti nechcenému zapnutiu, ktorá taktiež mnohým konkurenčným vreckovým modelom chýba.

Oproti iným vreckovým modelom ale čerpá energiu zo vstavanej batérie, čo nebýva úplnou samozrejmosťou. Hoci tu výrobca nepriložil puzdro, na paralyzéri je aspoň pútko na pripnutie na kľúče.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Platinium

Tvar

Kľúčenka

Napätie (V)

100 000

Napájanie

Vstavaná nabíjacia batéria

LED svietidlo

Áno

Alarm

Nie

Bezpečnostné pútko

Nie

Poistka proti nechcenému zapnutiu

Áno

Klips na zavesenie/pripnutie

Áno

Puzdro v balení

Nie

Hmotnosť (g)

52

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Platinium INFERNO 100 zákazníci chvália najmä vďaka kompaktným rozmerom, výhodnej cene a pohodliu pri používaní. Zhodujú sa na tom, že aj keď nie je parametrovo najvýkonnejší, iskrí dostatočne (aj samotné iskry môžu útočníka zastrašiť). Medzi recenziami sa objavilo aj niekoľko negatívnych hodnotení, kde sa používatelia sťažovali na problémy s nabíjaním.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Platinium INFERNO 100 predstavuje výhodnú kúpu najmä vďaka kompaktnému spracovaniu, svietidlu a nízkej obstarávacej cene. Podľa recenzií zákazníkov pekne iskrí a ľahko sa schová do dlane. Objektívne je ale nutné povedať, že napätie 100 000 V je dosť nízke. Potenciálne by tak mohol nastať problém s útočníkom s hrubou bundou. Pomerne nešikovne je tu spracovaná aj poistka proti nechcenému zapnutiu, ktorá sa trochu ťažko odisťuje.

Porovnanie s alternatívami

Z vreckových variantov je možné ako náhradu za Platinium INFERNO 100 odporučiť napr. paralyzér Platinium ANGELA M-500, ktorý vyzerá ako flakón od parfumu. Na mini paralyzér má veľmi slušné napätie 500 000 V a nechýba mu ani svietidlo. Žiadne ďalšie funkcie (ani bezpečnostnú poistku) tu však už nenájdete.

Záverečné zhrnutie

Platinium INFERNO 100 je kompaktný paralyzér, ktorý môžete nosiť skrytý v dlani, vo vrecku alebo zavesený na zväzku kľúčov. Svojím napätím síce nepatrí medzi najvýkonnejšie paralyzéry, ale aj tak dokáže slušne iskriť. Navyše je vybavený praktickým svietidlom, takže vám umožní útočníka oslniť. Inak tu okrem poistky a pútka na zavesenie žiadne vychytávky nenájdete, ide teda o produkt určený skôr nenáročným zákazníkom.

10 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Platinium Vreckový paralyzér s LED svietidlom INFERNO 100 | Hodnotenie: Dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana sa osobne zaujíma o prostriedky modernej sebaobrany, má teda dobrý prehľad o jednotlivých možnostiach a produktoch, ktoré tuzemský trh aktuálne ponúka. Vďaka tomu dokáže efektívne zhodnotiť, aké parametre sú pri výbere paralyzéra relevantné. Tému paralyzérov navyše spracovala tak, aby bola zrozumiteľná pre všetky typy čitateľov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Platinium Vreckový paralyzér s LED svietidlom INFERNO 100

Platinium Vreckový paralyzér s LED svietidlom INFERNO 100

10 € Orientačná cena