Menu

Recenzia a porovnanie Amica DDPS 3201 LZBG

78,5 % Celkové hodnotenie

Cena/výkon v kategorii Dvojplatničkové plynové varné dosky

Klady

  • 9 stupňov výkonu
  • Liatinové mriežky
  • Poistka plameňa

Zápory

  • Nižší výkon veľkej platničky
  • Žiadne pokročilé funkcie
120 € Orientačná cena

Základné parametre

Amica DDPS 3201 LZBG predstavuje varnú dosku s dvoma horákmi vhodnú do malých kuchýň v chatách či v garsónkach. Čo sa celkového výkonu týka, je na tom o niečo horšie ako iné dvojplatničkové modely na trhu (v júli 2021). Pokiaľ sa pozrieme na rozloženie výkonu na jednotlivých platničkách, vidíme, že z väčšej časti je za túto stratu zodpovedná tá väčšia, pretože výkon pomocného horáka 1 000 W je vcelku bežný. Výkonom väčšieho horáka 2 800 W sa však doska radí medzi mierne podpriemerné.

Ako materiál dosky bolo výrobcom zvolené čierne sklo, ktoré bude vyhovovať tým, ktorí do svojej kuchyne hľadajú elegantný variant. Liatinové mriežky sú ďalším bonusom, v porovnaní so smaltovanými sú ťažšie a stabilnejšie. Rozmermi doska nijako zvlášť neprekvapí, výraznejšia je však jej hmotnosť. Na konkrétne hodnoty sa môžete pozrieť nižšie v tabuľke.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Počet horákov

2

Horák 1 (W)

1 000

Horák 2 (W)

2 800

Horák 3 (W)

--

Horák 4 (W)

--

Horák 5 (W)

--

Materiál varnej dosky

Sklo

Materiál mriežky

Liatina

Farba varnej dosky

Čierna

Šírka (cm)

30

Hĺbka (cm)

52

Výška (cm)

4,7

Hmotnosť (kg)

10,15

Vybavenie a funkcie

Plynové dosky sa všeobecne mnohými funkciami nevyznačujú, zvlášť to platí pre tie z nižšej cenovej kategórie. Neprekvapí teda, že ani doska Amica neponúka v tejto oblasti nič nadštandardné. Obísť sa tak budete musieť napríklad bez detskej poistky, ukazovateľa zvyškového tepla alebo displeja s časovačom. Dôležité však je, že jej nechýba bezpečnostná poistka, ktorá pri uhasení plameňa uzavrie prívod plynu. Oproti starým plynovým doskám, aké poznáme z kuchyne našich babičiek, sú dnes predávané modely vybavené tiež integrovaným zapaľovaním v gombíku, v tomto ohľade ani doska Amica nezaostáva. Pokiaľ ju plánujete používať pretryskovanú na propán-bután, poteší vás, že trysky nájdete v balení.

Parameter Tento produkt
Integrované zapaľovanie

Áno

Plynová poistka

Áno

Poklop

Nie

Rýchlohorák, WOK horák

Nie

Detská poistka

Nie

Časovač

Nie

Displej

Nie

Ukazovateľ zvyškového tepla

Nie

Trysky na iný typ plynu

Áno

Ovládanie

Gombíkové

Klady a zápory

Pri plynových doskách často u gombíka nenájdete množstvo čísel, mnohokrát skrátka posúvate výkon medzi ikonkami malého a veľkého plamienka. Doska Amica v tomto ohľade poteší 9-stupňovým nastavovaním zvyšujúcim prehľadnosť. Ďalším bonusom sú rošty z liatiny, čo je materiál stabilný a odolný. U lacnejších dosiek totiž býva častejšie dostať horšie hodnotený smalt.

Najvýraznejšou nevýhodou je podpriemerný výkon. Doske navyše chýba WOK horák, platnička so zvýšeným výkonom ideálna pre prudké vyprážanie. Tú však všeobecne nájdete skôr pri doskách so štyrmi a viac platničkami.

Záver

Amica DDPS 3201 LZBG patrí medzi dvojplatničkové varné dosky z nižšej cenovej kategórie, hodiť sa tak bude najmä menej náročným kuchárom a kuchárkam. Jej celkový výkon hodnotíme ako mierne podpriemerný, čo je dané najmä nižším výkonom väčšieho horáka, táto strata však nie je nijako výrazná. Doska sa vyznačuje elegantným prevedením z čierneho skla a liatinovými mriežkami.

V oblasti funkcií nemôžeme čakať zázraky, nechýba však základ – poistka prívodu plynu pri uhasení plameňa a zapaľovaní v gombíku. Ak vám dva horáky stačia, ale hľadáte luxusnejší a lepšie vybavený model, odporúčame na prečítanie recenziu dosky Siemens ER 3A6 BD 70.

120 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Amica DDPS 3201 LZBG | Hodnotenie: 78,5 %
Eliška Srncová
Eliška má s porovnávaním a hodnotením rôznych produktov dlhoročné skúsenosti. Keď k tomu pripojí aj svoju lásku k vareniu, nie je veľkým prekvapením, že medzi svoje témy zaradila aj plynové varné dosky. Vďaka dôkladnému prieskumu vám dokáže postup výberu vysvetliť naozaj detailne, od počtu platničiek a materiálu až po špeciálne funkcie. Rovnako dôkladne sa potom venuje aj výberu indukčných varných dosiek a rôznych typov sporákov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Amica DDPS 3201 LZBG

Amica DDPS 3201 LZBG

120 € Orientačná cena