Menu

Recenzia a porovnanie Amica DP 6401 LZB

72,3 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Štvorplatničkové plynové varné dosky

Klady

  • Nižšia cena
  • Očíslovaná škála výkonu
  • Trysky na PB v balení

Zápory

  • Nemá WOK horák
  • Chýbajú pokročilé funkcie
  • Nemá poklop
150 € Orientačná cena

Základné parametre

Plynová varná doska Amica DP 6401 LZB patrí medzi základné štvorplatničkové modely, ktoré zoženiete za podpriemernú cenu. Nijako teda neprekvapí, že jej používatelia budú musieť pristúpiť na niekoľko kompromisov. Oproti ostatným štvorplatničkovým doskám má napríklad nižší celkový výkon, aj najväčší horák poskytne výkon len 2 800 W.

Povrch tvorí čierny smaltovaný plech, čo je materiál jednoduchý na údržbu. Výhodu predstavujú aj liatinové mriežky, ktoré na rozdiel od oceľových nemávajú problémy so stabilitou. Doska sa nevyznačuje atypickými rozmermi alebo váhou, v tomto ohľade vás nemá čo prekvapiť.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Počet horákov

4

Horák 1 (W)

1 000

Horák 2 (W)

1 800

Horák 3 (W)

1 800

Horák 4 (W)

2 800

Horák 5 (W)

--

Materiál varnej dosky

Smalt

Materiál mriežky

Liatina

Farba varnej dosky

Čierna

Šírka (cm)

59

Hĺbka (cm)

52

Výška (cm)

4,8

Hmotnosť (kg)

11,5

Vybavenie a funkcie

Pokiaľ ide o funkcie, doska firmy Amica vám ich veľa neponúkne. Ako jeden zo závažnejších problémov vidíme absenciu WOK horáka, varnej zóny s extra vysokým výkonom na rýchle rozpálenie aj veľkých panvíc. Ostatné funkcie sú však medzi plynovými varnými doskami všeobecne menej rozšírené. Drahšie modely občas disponujú displejom alebo ukazovateľom zvyškového tepla, ide ale skôr o výnimky.

K úplnému základu naopak patrí integrované zapaľovanie v gombíku, vďaka ktorému nepotrebujete pri zažínaní ohňa zapaľovač. Vhodná a rozšírená je tiež plynová poistka, ktorá zaistí, že pri nečakanom zhasnutí plameňa nezačne unikať plyn. Výhodu vidíme aj v tryskách na propán-bután, ktoré sú súčasťou balenia. Ovládanie uľahčuje číslovaná škála pre presnejšiu reguláciu plameňa.

Parameter Tento produkt
Integrované zapaľovanie

Áno

Plynová poistka

Áno

Poklop

Nie

Rýchlohorák, WOK horák

Nie

Detská poistka

Nie

Časovač

Nie

Displej

Nie

Ukazovateľ zvyškového tepla

Nie

Trysky na iný typ plynu

Áno

Ovládanie

Gombíkové

Záver

Amica DP 6401 LZB predstavuje základný variant pre nenáročných zákazníkov, ktorí nepotrebujú extra vysoký výkon ani funkcie a dôležitejšie sú pre nich nízke obstarávacie náklady. Doska má svoje klady v použitých materiáloch, smalt sa dobre čistí a liatinové mriežky sú stabilnejšie ako tie oceľové.

Medzi funkciami nájdete len tie skutočne základné – poistku plameňa a zapaľovanie v gombíku. Gombíkové ovládanie je doplnené číslovanou škálou, ktorá je medzi plynovými sporákmi pomerne neobvyklá. V balení nájdete aj trysky na propán-bután.

Doska má však bohužiaľ o niečo nižší výkon, chýba jej aj WOK horák. Ak tušíte, že by vám pri varení chýbal, odporučíme vám na prečítanie skôr recenziu dosky Mora VDP 645 GB1.

150 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Amica DP 6401 LZB | Hodnotenie: 72,3 %
Eliška Srncová
Eliška má s porovnávaním a hodnotením rôznych produktov dlhoročné skúsenosti. Keď k tomu pripojí aj svoju lásku k vareniu, nie je veľkým prekvapením, že medzi svoje témy zaradila aj plynové varné dosky. Vďaka dôkladnému prieskumu vám dokáže postup výberu vysvetliť naozaj detailne, od počtu platničiek a materiálu až po špeciálne funkcie. Rovnako dôkladne sa potom venuje aj výberu indukčných varných dosiek a rôznych typov sporákov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Amica DP 6401 LZB

Amica DP 6401 LZB

150 € Orientačná cena