Menu

Recenzia a porovnanie Bosch PCQ7A5M90

81,5 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Päťplatničkové plynové varné dosky

Klady

  • Vysoký výkon
  • Technológia FlameSelect
  • WOK horák

Zápory

  • Málo doplnkových funkcií
  • Väčšie rozmery
400 € Orientačná cena

Základné parametre

Tento model perfektne zodpovedá svojmu zaradeniu v našom porovnávacom teste. Určili sme mu titul Cena/výkon a je to presne to, čo od neho dostanete. Žiadne vychytané funkcie alebo extra výkonnosť, ale veľmi dobrú dosku, na ktorú sa môžete spoľahnúť a ktorú dostanete za prijateľnú cenu. V čase napísania recenzie ste si ju mohli zaobstarať za necelých 400 €.

Základným materiálom dosky je nerez. Ide teda o dosku striebornej farby, ktorej pekný design dopĺňajú čierne mriežky z liatiny. Aj rozmery tejto dosky sa pohybujú v tradičných hodnotách. V porovnaní s ostatnými doskami z nášho porovnávacieho testu je potrebné počítať s väčšou šírkou, ktorá je 75 cm. Je to zapríčinené piatou pridanou platničkou. Hĺbka má potom 52 cm, výška 4,5 cm a celá doska váži necelých 14 kg.

Výpočet jednotlivých výkonov bude v tomto prípade dlhší. Máme na vymenovanie 5 horákov. Jeden o sile 1000 W, dva o sile 1750 W, ďalšie 3000 W a ten najsilnejší má silu dokonca 4000 W. Pre vašu lepšiu predstavu je to toľko, koľko má dohromady celá dvojhoráková doska Mora VDP 325 X. Ohrev aj vo veľkých hrncoch bude teda v tomto prípade otázkou iba pár minút.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Počet horákov

5

Horák 1 (W)

1 000

Horák 2 (W)

1 750

Horák 3 (W)

1 750

Horák 4 (W)

3 000

Horák 5 (W)

4 000

Materiál varnej dosky

Nerez

Materiál mriežky

Liatina

Farba varnej dosky

Strieborná

Šírka (cm)

75

Hĺbka (cm)

52

Výška (cm)

4,5

Hmotnosť (kg)

13,7

Vybavenie a funkcie

Vďaka plynovej poistke bude o vašu bezpečnosť postarané. Akonáhle zhasne plameň, poistka sa postará o to, že sa uzavrie aj prívod plynu, aby nedošlo k nehode. Zápalky a iné podpaľovače budete môcť odhodiť, doska je totiž vybavená integrovaným zapaľovaním. Práve preto potrebuje prístup k elektrine. Vám potom stačí gombík stlačiť, otočiť a chvíľu pridržať a plameň sa automaticky zapáli. Ako sme už spomínali v predchádzajúcich odsekoch, táto doska má veľmi silné horáky. Ten najsilnejší je tzv. wok horák, ideálny na prudké orestovanie mäsa či zeleniny. U každého z nich si budete môcť nastaviť výkon v rozsahu 1 až 9 stupňov vďaka technológii FlameSelect.

Parameter Tento produkt
Integrované zapaľovanie

Áno

Plynová poistka

Áno

Poklop

Nie

Rýchlohorák, WOK horák

Áno

Detská poistka

Nie

Časovač

Nie

Displej

Nie

Ukazovateľ zvyškového tepla

Nie

Trysky na iný typ plynu

Áno

Ovládanie

Gombíkové

Elektrické napätie

230 V

Záver

Bosch PCQ7A5M90 je spoľahlivým riešením, ak hľadáte plynovú varnú dosku s piatimi horákmi. Dva z nainštalovaných horákov dosahujú výkon 3000 W a viac, varenie tak bude veľmi rýchle. Doska je vyrobená z nerezu a doplnená kvalitnými liatinovými mriežkami. Ak viete, že to je niečo, čo hľadáte, ale mysleli ste skôr na menšiu finančnú investíciu, skúste zvážiť sesterský model Bosch POH6B6B10. Sú si veľmi podobné, ale ten druhý spomínaný má o platničku menej. Zaplatíte zaň však polovicu ceny, a tak stojí za uváženie, či si so štyrmi platničkami nevystačíte.

400 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Bosch PCQ7A5M90 | Hodnotenie: 81,5 %
Eliška Srncová
Eliška má s porovnávaním a hodnotením rôznych produktov dlhoročné skúsenosti. Keď k tomu pripojí aj svoju lásku k vareniu, nie je veľkým prekvapením, že medzi svoje témy zaradila aj plynové varné dosky. Vďaka dôkladnému prieskumu vám dokáže postup výberu vysvetliť naozaj detailne, od počtu platničiek a materiálu až po špeciálne funkcie. Rovnako dôkladne sa potom venuje aj výberu indukčných varných dosiek a rôznych typov sporákov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Bosch PCQ7A5M90

Bosch PCQ7A5M90

400 € Orientačná cena