Menu

Recenzia a porovnanie Bosch POH6B6B10

83,8 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Štvorplatničkové plynové varné dosky

Klady

  • Elegantný dizajn
  • WOK horák
  • Vysoký výkon

Zápory

  • Nestabilné mriežky
  • Chýbajú pokročilejšie funkcie
200 € Orientačná cena

Základné parametre

Model Bosch POH6B6B10 zaujme na prvý pohľad svojim elegantným vzhľadom. Čierna doska z tvrdeného skla a čierne mriežky vyzerajú v tomto prípade naozaj luxusne. Dobre si vedie aj po výkonnostnej stránke. Najsilnejší horák pracuje s výkonom 3300 W, ďalej sú tu dva horáky s výkonmi 1700 W a posledný horák s výkonom 1000 W. Celkovo teda tento spotrebič vydá výkon o 7700 wattoch.

Miernou chybou na kráse je materiál, z ktorého sú mriežky vyrobené. Všetky lepšie spotrebiče na tieto účely využívajú liatinu, ktorá je stabilná a kvalitná. Bosch sa v tomto prípade ale rozhodol pre smaltovanú oceľ a aj v užívateľských recenziách sa stretávame s tvrdeniami, že sú mriežky ľahko nestabilné. Rozmerovo je doska úplne štandardná. Jej šírka je 59 cm, hĺbka 52 cm, výška 4,5 cm a váži 11,7 kg.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Počet horákov

4

Horák 1 (W)

1 000

Horák 2 (W)

1 700

Horák 3 (W)

1 700

Horák 4 (W)

3 300

Horák 5 (W)

--

Materiál varnej dosky

Sklo

Materiál mriežky

Smaltovaná oceľ

Farba varnej dosky

Čierna

Šírka (cm)

59

Hĺbka (cm)

52

Výška (cm)

4,5

Hmotnosť (kg)

11,7

Vybavenie a funkcie

Svojimi funkciami nás táto doska nijako neprekvapí. Všeobecne totiž platí, že plynové varné dosky nemajú v tomto ohľade až toľko čo ponúknuť. Tie najlepšie dosky disponujú displejom a ukazovateľom zostávajúceho tepla. V kategórii dosiek so štyrmi horákmi sa však v našom výbere s takýmto modelom nestretneme. Pokiaľ teda po tejto funkcii túžite, budete musieť platničku buď pridať a zvážiť Siemens ER 7A6 RD 70 alebo rovno dve platničky ubrať a zaobstarať si Siemens ER 3A6 BD 70. V oboch prípadoch je ale nutné počítať s väčšou finančnou investíciou. Bezpečnostné prvky samozrejme aj pri tejto doske nájdeme. Plynová poistka je v dnešnej dobe už samozrejmosťou. Podobne ako integrované zapaľovanie, ktoré síce vyžaduje pripojenie k elektrickej sieti, ale ušetrí vám plno práce s každodenným zapaľovaním horákov pomocou zápaliek či iných podpaľovačov.

Parameter Tento produkt
Integrované zapaľovanie

Áno

Plynová poistka

Áno

Poklop

Nie

Rýchlohorák, WOK horák

Áno

Detská poistka

Nie

Časovač

Nie

Displej

Nie

Ukazovateľ zvyškového tepla

Nie

Trysky na iný typ plynu

Áno

Ovládanie

Gombíkové

Záver

Bosch POH6B6B10 je priemerným dobrým zástupcom plynových varných dosiek so štyrmi horákmi. Jeden z horákov je pritom tzv. rýchlohorák, čiže wok horák, ktorý vďaka svojmu vysokému výkonu (3300 W) rýchlo orestuje napríklad zeleninu. Vďaka čiernemu tvrdenému sklu vyzerá doska veľmi elegantne a bude aj dizajnovým doplnkom pre vašu kuchyňu. Neponúka už toľko funkcií, ale inak funguje spoľahlivo.

200 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Bosch POH6B6B10 | Hodnotenie: 83,8 %
Eliška Srncová
Eliška má s porovnávaním a hodnotením rôznych produktov dlhoročné skúsenosti. Keď k tomu pripojí aj svoju lásku k vareniu, nie je veľkým prekvapením, že medzi svoje témy zaradila aj plynové varné dosky. Vďaka dôkladnému prieskumu vám dokáže postup výberu vysvetliť naozaj detailne, od počtu platničiek a materiálu až po špeciálne funkcie. Rovnako dôkladne sa potom venuje aj výberu indukčných varných dosiek a rôznych typov sporákov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Bosch POH6B6B10

Bosch POH6B6B10

200 € Orientačná cena