Menu

Recenzia a porovnanie Electrolux KGG7536K

71,6 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Päťplatničkové plynové varné dosky

Klady

  • Dostupná cena
  • WOK horák
  • Slušný výkon

Zápory

  • Menej kvalitný materiál
  • Chýbajú pokročilejšie funkcie
325 € Orientačná cena

Základné parametre

Za model Electrolux KGG7536K zaplatíte zhruba tretinu toho, čo dáte za TOP produkt v tej istej kategórii. V čase napísania tejto recenzie táto čiastka predstavovala necelých 290 €. Dostanete za ňu pritom slušnú varnú dosku s celkovým výkonom 10 900 wattov. Najsilnejší, tzv. wok horák, obstará viac ako tretinu celkovej práce. Je schopný horieť silou 3900 W. Ďalej na doske nájdete 3 horáky o sile 2000 W a jeden úsporný horák s výkonom 1000 W.

Výrobný materiál tejto dosky je sklokeramika a mriežky sú liatinové. Hoci tieto názvy svedčia o kvalite, v užívateľských komentároch sa dočítame, že prevedenie ľahko pokrivkáva a nie všetko sedí stopercentne tak, ako má. V čiernej farbe však všetko vyzerá veľmi elegantne a doska by vďaka tejto neutrálnej farbe mala designovo zapadnúť aj do vašej kuchyne. Ani rozmerovo sa nijako nevymyká. S hodnotami 74, 51, 4,3 cm (šírka, hĺbka, výška) a hmotnosťou 16,5 kg sa drží štandardu.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Počet horákov

5

Horák 1 (W)

1 000

Horák 2 (W)

2 000

Horák 3 (W)

2 000

Horák 4 (W)

2 000

Horák 5 (W)

3 900

Materiál varnej dosky

Sklokeramika, nerez

Materiál mriežky

Liatina

Farba varnej dosky

Čierna

Šírka (cm)

74

Hĺbka (cm)

51

Výška (cm)

4,3

Hmotnosť (kg)

16,5

Vybavenie a funkcie

Zatiaľ čo TOP produkt v kategórii plynových varných dosiek o piatich horákoch je radosť používať, koľko funkcií vám ponúka, s týmto produktom sa žiadnych vychytávok nedočkáte. Nemusí to byť však na škodu, niekomu jednoduchosť viac vyhovuje a prídavné funkcie by mu mohli byť na obtiaž. Pokiaľ vám teda stačí, že doska funguje o relatívne dobrom výkone a má bezpečnostnú poistku a integrované zapaľovanie, budete spokojní aj s týmto výrobkom. Ovládanie je klasicky gombíkové.

Parameter Tento produkt
Integrované zapaľovanie

Áno

Plynová poistka

Áno

Poklop

Nie

Rýchlohorák, WOK horák

Áno

Detská poistka

Nie

Časovač

Nie

Displej

Nie

Ukazovateľ zvyškového tepla

Nie

Trysky na iný typ plynu

Áno

Ovládanie

Gombíkové

Elektrické napätie

220 - 240 V

Záver

Ako všetky produkty zaradené v kategórii Dostupný variant, aj tento ponúka to najzákladnejšie vybavenie, s ktorým však stále dobre funguje, a práve vďaka svojej nízkej cene patrí na niekoľkých e-shopoch k tým najpredávanejším. Päť platničiek zaistí dostatok priestoru na varenie aj pre väčšie domácnosti. Prostredný horák je najsilnejší a pokiaľ patríte medzi milovníkov ázijskej kuchyne, pomôže sa vám jej štýlu prípravy a následnou chuťou veľmi priblížiť. Po bezpečnostnej stránke je doska zaistená dobre. Žiadne doplnkové funkcie od nej však nečakajte. Na to budete musieť zabrúsiť o niekoľko cenových kategórií vyššie a zvážiť napríklad produkt Siemens ER 7A6 RD 70, ktorý v našom porovnávacom teste obdržal hodnotenie „TOP produkt“.

325 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Electrolux KGG7536K | Hodnotenie: 71,6 %
Eliška Srncová
Eliška má s porovnávaním a hodnotením rôznych produktov dlhoročné skúsenosti. Keď k tomu pripojí aj svoju lásku k vareniu, nie je veľkým prekvapením, že medzi svoje témy zaradila aj plynové varné dosky. Vďaka dôkladnému prieskumu vám dokáže postup výberu vysvetliť naozaj detailne, od počtu platničiek a materiálu až po špeciálne funkcie. Rovnako dôkladne sa potom venuje aj výberu indukčných varných dosiek a rôznych typov sporákov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Electrolux KGG7536K

Electrolux KGG7536K

325 € Orientačná cena