Menu

Recenzia a porovnanie Mora VDP 325 X

73,8 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Dvojplatničkové plynové varné dosky

Klady a zápory

  • Nízka cena
  • Nestabilné mriežky
110 € Orientačná cena

Základné parametre

Mora VDP 325X je základným avšak stále veľmi dobre funkčným modelom v kategórii dvojplatničkových plynových varných dosiek. V čase napísania tejto recenzie bolo možné ho zaobstarať zhruba za 100 €. Výkon, ktorého je tento sporák schopný je 4000 W. Medzi dva horáky sa tieto watty rozdelia tak, že ten silnejší vydá za 3000 W a ten slabší za 1000 W.

Doska poteší nízkou šírkou, nezaberie ani 30 cm, čo je u dvojplatničkových dosiek štandard. Do hĺbky meria štandardných 51 cm a na výšku 10,3 cm. Hmotnosť má o niečo väčšiu ako zvyšné dva produkty v tejto kategórii. Je to zapríčinené výrobným materiálom. Tým u tých dvoch bola sklokeramika, kým v tomto prípade sa stretávame s nerezom. Doska má teda striebornú farbu. Mriežky sú čierne, vyrobené zo smaltovanej ocele. Z užívateľských recenzií vieme, že tento materiál nebýva tak pevný a stabilný ako liatina. Liatinovými mriežkami však disponujú skôr drahšie spotrebiče.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Počet horákov

2

Horák 1 (W)

1 000

Horák 2 (W)

3 000

Horák 3 (W)

--

Horák 4 (W)

--

Horák 5 (W)

--

Materiál varnej dosky

Nerez

Materiál mriežky

Smaltovaná oceľ

Farba varnej dosky

Strieborná

Šírka (cm)

28,8

Hĺbka (cm)

51

Výška (cm)

10,3

Hmotnosť (kg)

7,8

Vybavenie a funkcie

Až na základné bezpečnostné prvky, ktoré sú dnes už v podstate ‚povinnosťou‘, neponúka tento sporák žiadne ďalšie funkcie. Pokiaľ si chcete napríklad merať čas, budete to musieť urobiť na dodatočnom merači. Doska vám neukáže ani zvyškové teplo. Nielen že nemá merač teploty dosky, ale nemá ani displej, na ktorom by vám to zobrazila. Je ale na mieste poznamenať, že plynové varné dosky mávajú všeobecne nižšiu vybavenosť v tomto ohľade. Od toho sú tu dosky indukčné. Prípojka k elektrine je klasicky 230 voltová, ovládanie gombíkové.

Parameter Tento produkt
Integrované zapaľovanie

Áno

Plynová poistka

Áno

Poklop

Nie

Rýchlohorák, WOK horák

Nie

Detská poistka

Nie

Časovač

Nie

Displej

Nie

Ukazovateľ zvyškového tepla

Nie

Ovládanie

Gombíkové

Elektrické napätie

230 V

Záver

Značka Mora síce už nejaký čas nie je rýdzo českým výrobcom, spadá pod firmu Gorenje, avšak aj tak si na našom trhu drží stále dobrú povesť a pozíciu. Konkrétne táto varná doska je výbornou voľbou v prípade, že vás v domácnosti nežije veľa (doska má iba dve platničky) a že nechcete do spotrebiča veľa investovať. Nedostanete za takto nízku cenu síce žiadne extra funkcie, avšak pokiaľ vám jednoduchosť nevadí a naopak vám napríklad pripadá ako prednosť, odporúčame tento model zvážiť. Na základe nášho prieskumu vychádza v tejto cenovej kategórii najlepšie.

110 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Mora VDP 325 X | Hodnotenie: 73,8 %
Eliška Srncová
Eliška má s porovnávaním a hodnotením rôznych produktov dlhoročné skúsenosti. Keď k tomu pripojí aj svoju lásku k vareniu, nie je veľkým prekvapením, že medzi svoje témy zaradila aj plynové varné dosky. Vďaka dôkladnému prieskumu vám dokáže postup výberu vysvetliť naozaj detailne, od počtu platničiek a materiálu až po špeciálne funkcie. Rovnako dôkladne sa potom venuje aj výberu indukčných varných dosiek a rôznych typov sporákov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Mora VDP 325 X

Mora VDP 325 X

110 € Orientačná cena