Menu

Recenzia a porovnanie Mora VDP 645 GB1

94,5 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Štvorplatničkové plynové varné dosky

Klady

  • Vysoký výkon
  • Malá hmotnosť
  • Odolné mriežky

Zápory

  • Chýbajúce pokročilé funkcie
  • Vyššia cena
280 € Orientačná cena

Základné parametre

Táto štvorplatničková varná doska fungujúca na plyn sa pochváli svojim elegantným vzhľadom, a to vďaka sklokeramike, z ktorej je povrch vyrobený. S týmto materiálom sa pri plynových doskách stretneme skôr pri modeloch vyššej cenovej kategórie. Farba prevedenia je v tomto prípade čierna, čo pôsobí síce veľmi elegantne, ale je možné, že škvrny a nečistoty sa na nej budú viac vynímať, než ako je tomu u dosiek bielych či strieborných. Mriežka sa skladá z dvoch kusov a bude teda stabilnejšia, než keby išlo o štyri jednotlivé mriežky, každá na jednu platničku. Sú vyrobené z liatiny, čo je s ohľadom na čistenie a údržbu veľmi ústretový materiál.

Svoj status TOP produkt v štvorplatničkovej kategórii doska Mora VDP 645 GB1 potvrdí aj po výkonnostnej stránke. Jej celkový výkon činí 7800 W. Disponuje aj super silným WOK horákom, ktorý sám obstará 3300 W a príde vhod na prudké vyprážanie či rýchle varenie. Čo sa šírky a hĺbky tohto spotrebiča týka, nijako sa nevymyká štandardom. Vytknúť mu však môžeme ľahko väčšiu hodnotu v parametri výšky, tu sa dopočítame až 11 cm. Zachraňuje to ale svojou naopak podpriemernou hmotnosťou. S 6kg modelom sa inak stretneme iba pri doskách dvojplatničkových.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Počet horákov

4

Horák 1 (W)

1 000

Horák 2 (W)

1 750

Horák 3 (W)

1 750

Horák 4 (W)

3 300

Horák 5 (W)

--

Materiál varnej dosky

Sklokeramika

Materiál mriežky

Liatina

Farba varnej dosky

Čierna

Šírka (cm)

58

Hĺbka (cm)

51

Výška (cm)

11,2

Hmotnosť (kg)

6,1

Vybavenie a funkcie

Vybavenie varnej dosky Mora nie je príliš bohaté. Medzi hlavné funkcie patrí integrované zapaľovanie, WOK horák a plynová poistka. Medzi modely v našom porovnávacom teste sa radí medzi horšie vybavené. Chýba teda ukazovateľ zvyškového tepla, displej, časovač aj detská poistka. Od toho sa však odvíja obstarávacia cena. Na prvý pohľad je zrejmé, že prístroj sa ovláda pomocou štyroch otočných gombíkov. Ak sa rozhodnete používať na varenie iný plyn ako zemný, využijete náhradné trysky, ktoré sú dodávané spolu s doskou. Do takejto prestavby sa ale radšej nepúšťajte sami, ale využite služby odborníkov.

Parameter Tento produkt
Integrované zapaľovanie

Áno

Plynová poistka

Áno

Poklop

Nie

Rýchlohorák, WOK horák

Áno

Detská poistka

Nie

Časovač

Nie

Displej

Nie

Ukazovateľ zvyškového tepla

Nie

Trysky na iný typ plynu

Áno

Ovládanie

Gombíkové

Elektrické napätie

230 V

Hodnotenie užívateľov

Potvrdením kvality tohto spotrebiča je aj fakt, že sa na internete teší veľkej obľube a môžeme si o ňom prečítať hneď niekoľko užívateľských recenzií. Tie sú navyše pozitívne. Chvália si stabilitu mriežok a ľahké čistenie, nezabúdajú ani na pekný dizajn dosky. Ak majú niečo vytknúť, obvykle to je málo miesta na väčšie hrnce spôsobené okrem iného aj zväčšeným ovládaním, ktoré zaberá relatívne veľa miesta.

Klady a zápory

Medzi hlavné výhody dosky Mora radíme jej silný výkon, ten je napokon pri varení kľúčový. Doska pochádza od overeného výrobcu a medzi užívateľmi je populárna, čo jej dodáva na dôveryhodnosti. Ďalej medzi benefity počítame liatinové mriežky, ktoré sú stabilnejšie ako oceľové.

Pokiaľ sa jedná o nevýhody, spomenúť musíme trochu horšiu funkčnú výbavu. Tá je však pre plynové varné dosky typická. A pokiaľ sa jej používatelia v doplnkových funkciách nevyžívajú, nemusia pre nich ich absencia znamenať výrazné mínus.

Záver

Výkonná a elegantná doska – tak by sa dal v skratke popísať spotrebič Mora VDP 645 GB1. Povrch je z kvalitnej sklokeramiky v čiernom prevedení. Mriežky sa skladajú z dvoch kusov a sú vyrobené z liatiny. Žiadnych pokročilých funkcií sa tu síce nedočkáme, avšak integrované zapaľovanie, plynová poistka a silný WOK horák zdobia aj tento model. Za jeho spomínané kvality si budete musieť ľahko priplatiť. Ak je pre vás takáto investícia nežiaduca, zvážte niektorý zo zvyšných produktov, ktoré sme do nášho výberu zaradili, napríklad spotrebič Amica PGCZ6411. Je znateľne lacnejšia a výkonovo má pritom ešte na vrch. K dostaniu je aj v bielej farbe.

280 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Mora VDP 645 GB1 | Hodnotenie: 94,5 %
Eliška Srncová
Eliška má s porovnávaním a hodnotením rôznych produktov dlhoročné skúsenosti. Keď k tomu pripojí aj svoju lásku k vareniu, nie je veľkým prekvapením, že medzi svoje témy zaradila aj plynové varné dosky. Vďaka dôkladnému prieskumu vám dokáže postup výberu vysvetliť naozaj detailne, od počtu platničiek a materiálu až po špeciálne funkcie. Rovnako dôkladne sa potom venuje aj výberu indukčných varných dosiek a rôznych typov sporákov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Mora VDP 645 GB1

Mora VDP 645 GB1

280 € Orientačná cena