Menu

Recenzia a porovnanie Siemens ER 3A6 BD 70

91,4 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Dvojplatničkové plynové varné dosky

Klady

  • Ukazovateľ zvyškového tepla
  • Displej
  • Vysoký výkon

Zápory

  • Vyššia cena
  • Netypické rozmery
600 € Orientačná cena

Základné parametre

Plynová varná doska Siemens ER 3A6 BD 70 vyniká predovšetkým svojim vysokým výkonom a bohatou ponukou funkcií. Obe platničky dajú v súčte dohromady výkon o hodnote 4700 wattov, čo bolo v čase napísania tejto recenzie (september 2018) vôbec najviac z celej kategórie. Elegantný vzhľad a ľahké čistenie dosky zaisťuje sklokeramika, z ktorej je doska vyrobená. Mriežky, na ktoré sa postavia hrnce, sú z liatiny, čo väčšinou napovedá, že ich konštrukcia bude pevná a stabilná. V tomto prípade navyše pôjdu umývať aj v umývačke, čo údržbu opäť výrazne zjednodušuje. Keby vám boli dva málo, je možné dokúpiť dodatočné rošty napríklad na kávovary alebo zónu na mierne varenie.

Doska má ľahko nadpriemernú šírku v porovnaní s ostatnými dvojplatničkovými modelmi. Nejde o nijako závratne vysokú hodnotu, len radíme ju vopred zohľadniť, aby ste nemali následne problémy pri inštalácii tohto spotrebiča. To napokon platí o všetkých rozmeroch, ktoré tak robia 30 x 4,5 x 6,4 centimetrov (v poradí šírka, hĺbka, výška). Hmotnosť v tomto prípade číta 6,4 kg.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Počet horákov

2

Horák 1 (W)

1 900

Horák 2 (W)

2 800

Horák 3 (W)

--

Horák 4 (W)

--

Horák 5 (W)

--

Materiál varnej dosky

Sklokeramika

Materiál mriežky

Liatina

Farba varnej dosky

Čierna

Šírka (cm)

30

Hĺbka (cm)

52

Výška (cm)

4,5

Hmotnosť (kg)

6,4

Vybavenie a funkcie

Tento výrobok je jeden z mála, ktorý disponuje displejom a ukazovateľom zvyškového tepla. Prehľadne sa vám tak zobrazia dôležité informácie a budete mať prehľad o stave spotrebiča, čo považujeme za dobrý bonus. Okrem toho má doska ešte integrované zapaľovanie a plynovú poistku. To však patrí dnes už viac-menej k základnej výbave. Ovláda sa klasicky otočnými gombíkmi, ktorými je možné výkon regulovať do 9 prednastavených polôh, a pokiaľ bude potrebné, môžete plynové trysky vymeniť za tie na propán-bután.

Parameter Tento produkt
Integrované zapaľovanie

Áno

Plynová poistka

Áno

Poklop

Nie

Rýchlohorák, WOK horák

Nie

Detská poistka

Nie

Časovač

Nie

Displej

Áno

Ukazovateľ zvyškového tepla

Áno

Trysky na iný typ plynu

Áno

Ovládanie

Gombíkové

Elektrické napätie

220 - 240 V

Klady a zápory

Medzi hlavné benefity tejto varnej dosky patrí bezpochyby vysoký výkon. V kategórii plynových dosiek navyše vyniká funkciami, ako jedna z mála je ovládaná displejom. Ponúka aj neštandardný ukazovateľ zvyškového tepla.

Za zápor však musíme považovať vyššiu cenu, ktorá je s inými dvojplatničkovými modelmi aj niekoľkonásobná. Doska je tiež nepatrne širšia, na čo je nutné pamätať pri plánovaní kuchyne.

Záver

Pokiaľ do svojej kuchyne hľadáte kvalitnú plynovú varnú dosku, ktorá bude zároveň dobre vyzerať, môžeme Siemens ER 3A6 BD rozhodne odporučiť. Okrem kvalitných výrobných materiálov, ktorými sú sklokeramika a liatina, sa doska chváli aj vysokým výkonom horákov a špeciálnymi funkciami, ktoré v našom výbere inak takmer nenájdete. Disponuje ukazovateľom zvyškového tepla, ktorý vás upozorní na horúce alebo vlažné zóny na doske, a displejom, na ktorom sa nielen tieto údaje zobrazia. Ako to už býva, za kvalitu sa musí platiť, čo v tomto prípade platí takmer dvojnásobne, doska od ostatných modelov v tej istej kategórii odskakuje na takmer dvojnásobok ceny. Preto, ak si neželáte do tohto spotrebiča toľko investovať, môžeme vám odporučiť varnú dosku od značky Whirlpool – konkrétne Whirlpool AKT 325 IX. Ide tiež o dvojplatničkový model, dokonca podobne vysokého výkonu, len tá vybavenosť funkciami už v tomto prípade nebude taká vysoká.

600 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Siemens ER 3A6 BD 70 | Hodnotenie: 91,4 %
Eliška Srncová
Eliška má s porovnávaním a hodnotením rôznych produktov dlhoročné skúsenosti. Keď k tomu pripojí aj svoju lásku k vareniu, nie je veľkým prekvapením, že medzi svoje témy zaradila aj plynové varné dosky. Vďaka dôkladnému prieskumu vám dokáže postup výberu vysvetliť naozaj detailne, od počtu platničiek a materiálu až po špeciálne funkcie. Rovnako dôkladne sa potom venuje aj výberu indukčných varných dosiek a rôznych typov sporákov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Siemens ER 3A6 BD 70

Siemens ER 3A6 BD 70

600 € Orientačná cena