Menu

PocketBook 618 Basic Lux 4 – Recenzie, testy a porovnania

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii S uhlopriečkou displeja pod 7 palcov

Klady

  • Nižšia hmotnosť
  • Dobre padne do ruky
  • Jednoduché ovládanie

Zápory

  • Bez Bluetooth
  • Nie je vodotesná
  • Slabší displej
100 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Čítačka kníh PocketBook 618 Basic Lux 4 je ideálna pre nenáročných užívateľov, ktorí čítačku chcú len na čítanie a nevadí im absencia niektorých pokročilých funkcií. Nadväzuje na predchodcu radu Touch Lux, s ktorým má spoločnú napríklad možnosť rozšírenia základnej 8GB pamäte pomocou SD karty až o 32 GB. Keďže cena tejto čítačky patrí k nižším, nemôžete očakávať ani špičkový displej. Pri jeho veľkosti 6″ má slabšie rozlíšenie 1024 × 758 px, je ale nasvietený.

Čítačka má príjemný zaoblený tvar vrátane zadnej časti, takže pekne padne do ruky. Ovláda sa cez dotykový displej aj mechanickými tlačidlami na spodnej časti, kde neprekáža v držaní čítačky. Jej odolnosť je podpriemerná, pretože nie je vodotesná. Chýba jej aj Bluetooth a audio výstup, prepojíte ju tak len pomocou Wi-Fi alebo kábla s MicroUSB koncovkou, čo je zastaraný variant. Na jedno nabitie vydrží až 4 týždne, takže kábel nemusíte používať často.

Veľkou výhodou je podpora cez 20 formátov kníh a technológia Adobe DRM, ktorá umožňuje vypožičanie elektronických kníh z knižníc. Čítačka so svojimi 155 g patrí k najľahším čítačkám, je preto ideálna na jednoduché a časté prenášanie.

Parameter Tento produkt
Výrobca

PocketBook

Veľkosť displeja (")

6

Kapacita (GB)

8

Rozšíriteľná pamäť

MicroSD (až 32 GB)

Typ displeja

E-ink Carta

Dotykový displej

Áno

Rozlíšenie (px)

1024 × 758

Nasvietenie displeja

Áno

Odtiene šedej

16

Výdrž/kapacita batérie

1 300 mAh (až 4 týždne)

Vodotesnosť

Nie

Pripojenie

MicroUSB

Wi-Fi

Áno

Bluetooth

Nie

Audio výstup

Nie

Materiál

Plast

Farebné varianty

Čierna

Hmotnosť (g)

155

Rozmery v*š*h (mm)

156 × 108 × 7,3

Hodnotenie používateľov

Užívatelia pri čítačke PocketBook 618 Basic Lux 4 najviac chvália jednoduché funkcie čítačky bez zbytočne zložitého prostredia alebo reklám, rovnako ako ovládanie v podobe mechanických tlačidiel. Tie by okrem umiestnenia na spodnej časti čítačky uvítali aj na boku, ich absenciu ale nepovažujú za veľký problém. Páči sa im aj možnosť abecedne zoradiť knihy. Vzhľadom na nižšiu cenu užívatelia nemajú veľa výhrad, čudujú sa ale použitiu MicroUSB konektora.

Hlavné klady a zápory

Medzi najväčšie prednosti čítačky PocketBook 618 Basic Lux 4 patrí možnosť rozšíriť pamäť a získať tak 40GB úložisko, kompaktné rozmery s nízkou hmotnosťou a jednoduché ovládanie. Výhodou je aj jej nižšia cena vzhľadom na ceny konkurenčných modelov. Čítačke ale chýba Bluetooth, audio výstup alebo vodeodolnosť, a nevýhodou je aj použitie staršej verzie MicroUSB konektora a nižšie rozlíšenie displeja.

Porovnanie s alternatívami

Čítačkou v podobnej cenovej hladine je Amazon Kindle 2022, ktorá má výdrž až 6 týždňov a nechýba jej ani USB-C alebo Bluetooth. Musíte ale počítať s tým, že nemá slovenské užívateľské prostredie. Pokiaľ vám nevadí si priplatiť a pri čítačke by ste ocenili aj audio výstup, lepšiu kvalitu displeja alebo Bluetooth, odporúčame čítačku Pocketbook 634 Verse Pro so slovenským prostredím.

Záverečné zhrnutie

Čítačku kníh PocketBook 618 Basic Lux 4 ocenia hlavne nenároční užívatelia, ktorí dávajú prednosť nižšej cene a vystačia si so základnými funkciami. Vďaka tomu má čítačka nižšiu váhu a veľmi jednoduché ovládanie, chýba jej ale Bluetooth alebo kvalitnejší displej. Ak hľadáte čítačku rovnakej veľkosti, s rovnakým užívateľským prostredím, ale s lepšími funkciami, odporúčame čítačku Pocketbook 634 Verse Pro.

100 € Orientačná cena
Autor: Kristýna Hašková | Dátum: | Produkt: PocketBook 618 Basic Lux 4 | Hodnotenie: Dobré
Kristýna Hašková
Redaktorka
Kristýna je redaktorka, pre ktorú je čítanie vášňou. Rada preto skúma spôsoby, ako sa ku knihám dostať v rôznych podobách. Využíva na to znalosti zhromaždené z odborných zdrojov aj skúsenosti užívateľov, vďaka ktorým vie odporučiť čítačku pre rôznych čitateľov. Pátra aj po inováciách, preto vie poradiť, v čom sa displeje čítačiek zlepšujú alebo ako pracujú s formátmi elektronických kníh. Na našich stránkach ďalej spracováva témy z oblastí zdravia a krásy, napríklad infrasauny.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia PocketBook 618 Basic Lux 4

PocketBook 618 Basic Lux 4

100 € Orientačná cena