Menu

Pocketbook 634 Verse Pro – Recenzie, testy a porovnania

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii S uhlopriečkou displeja pod 7 palcov

Klady

  • Intuitívne ovládanie
  • Možnosť čierneho pozadia
  • Vhodná pre audioknihy

Zápory

  • Trochu pomalšia
  • Vyššia váha
  • Nepresné podčiarkovanie
160 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Čítačka kníh Pocketbook 634 Verse Pro je nástupcom veľmi obľúbenej čítačky PocketBook 632 Touch HD 3 a môžete tak od nej očakávať najmodernejšie spracovanie. Čítačka má kompaktné prevedenie so 6″ displejom, ktorý pri rozlíšení 1448 × 1072 dosahuje skvelú kvalitu zobrazenia. Displej je vybavený plynulo regulovateľným podsvietením Smartlight vrátane voľby teploty farieb a odstránenia modrého svetla, je preto šetrný k očiam.

Displej umožňuje zapnúť aj tmavý režim, pri ktorom je na čiernom pozadí biele písmo, a čítanie je tak príjemné aj pri zhoršených svetelných podmienkach. Čítačka zvláda zobrazenie kníh vo viac ako 20 rôznych formátoch a podporuje niekoľko ďalších formátov pre obrázky a audio. Vďaka pamäti 16 GB uložíte veľké množstvo súborov, pamäť ale nie je možné rozšíriť. Ovládanie je dotykové alebo pomocou tlačidiel na spodnej časti čítačky, kde neprekáža pri držaní.

K pohodlnému používaniu prispieva aj univerzálne pripojenie pomocou konektora USB-C, Wi-Fi a Bluetooth. Okrem toho môžete pomocou redukcie pripojiť aj slúchadlá, to pri čítačkách nie je až tak bežné. S kapacitou batérie 1 500 mAh vydrží až 4 týždne, čo je príjemný priemer. Čítačka má zvýšenú odolnosť proti vode, vďaka IPx8 môže byť potopená až hodinu. Pri veľkosti displeja má ale trochu vyššiu hmotnosť 186 g.

Parameter Tento produkt
Výrobca

PocketBook

Veľkosť displeja (")

6

Kapacita (GB)

16

Rozšíriteľná pamäť

Nie

Typ displeja

E-ink Carta

Dotykový displej

Áno

Rozlíšenie (px)

1448 × 1072

Nasvietenie displeja

Áno

Odtiene šedej

16

Výdrž/kapacita batérie

1 500 mAh (až 4 týždne)

Vodotesnosť

Áno (IPx8)

Pripojenie

USB-C

Wi-Fi

Áno

Bluetooth

Áno

Audio výstup

Cez redukciu

Materiál

Plast

Farebné varianty

Čierna, červená, modrá

Hmotnosť (g)

186

Rozmery v*š*h (mm)

156 x 108 x 7,6

Hodnotenie používateľov

Užívatelia popisujú čítačku Pocketbook 634 Verse Pro v superlatívoch, negatív je minimum. Sú spokojní s intuitívnym ovládaním, zobrazením aj nastavením osvetlenia. Oceňujú aj dlhú výdrž. Niektorým vadí spodné umiestnenie tlačidiel, ktoré je menej intuitívne, iným to ale naopak vyhovuje a tlačidlá sa navyše veľmi ľahko stláčajú. Výčitky niektorých užívateľov smerujú aj k tomu, že sa im nedarí podčiarknuť konkrétne slová, ale rovno celý odsek, a že je čítačka trochu pomalšia.

Hlavné klady a zápory

Čítačka Pocketbook 634 Verse Pro má kompaktné rozmery aj displej, ktorý je veľmi kvalitný a ponúka možnosť regulovať jeho osvetlenie. Čítačka umožňuje čítať knihy vo veľkom množstve formátov, vrátane audiokníh. K záporom patrí to, že nemá slot na pamäťovú kartu, pri kapacite 16 GB to ale nie je veľká komplikácia. Nevýhodou sú aj trochu pomalšie reakcie alebo nepresné zvýrazňovanie textu a vzhľadom na veľkosť aj vyššia hmotnosť.

Porovnanie s alternatívami

Pokiaľ chcete kvalitnú čítačku, ale uprednostňujete čo najdlhšiu výdrž, je vhodnou alternatívou Amazon Kindle Paperwhite 5. Tá na jedno nabitie vydrží až 10 týždňov, ponúka displej s rovnako kvalitným rozlíšením a môžete si ju zaobstarať s kapacitou 8 alebo 16 GB. Ak dávate prednosť nižšej cene, zvážte obstaranie čítačky PocketBook 618 Basic Lux 4. Počítajte ale s tým, že má menšiu kvalitu displeja a chýba jej Bluetooth alebo audio výstup.

Záverečné zhrnutie

Čítačka kníh Pocketbook 634 Verse Pro bude vyhovovať náročným používateľom, ktorí chcú čo najlepšiu kvalitu displeja pri kompaktných rozmeroch a zároveň veľké možnosti výberu formátov. Ponúka aj ďalšie výhody, ako možnosť regulácie osvetlenia displeja a skvelú podporu audiokníh vrátane možnosti pripojenia slúchadiel cez redukciu alebo Bluetooth. Medzi jej najväčšie nevýhody patrí vyššia váha alebo trochu pomalšie reakcie. Pokiaľ nechcete do čítačky investovať až toľko peňazí, odporúčame čítačku PocketBook 618 Basic Lux 4.

160 € Orientačná cena
Autor: Kristýna Hašková | Dátum: | Produkt: Pocketbook 634 Verse Pro | Hodnotenie: Výborné
Kristýna Hašková
Redaktorka
Kristýna je redaktorka, pre ktorú je čítanie vášňou. Rada preto skúma spôsoby, ako sa ku knihám dostať v rôznych podobách. Využíva na to znalosti zhromaždené z odborných zdrojov aj skúsenosti užívateľov, vďaka ktorým vie odporučiť čítačku pre rôznych čitateľov. Pátra aj po inováciách, preto vie poradiť, v čom sa displeje čítačiek zlepšujú alebo ako pracujú s formátmi elektronických kníh. Na našich stránkach ďalej spracováva témy z oblastí zdravia a krásy, napríklad infrasauny.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Pocketbook 634 Verse Pro

Pocketbook 634 Verse Pro

160 € Orientačná cena