Menu

PocketBook 743G InkPad 4 – Recenzie, testy a porovnania

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii S uhlopriečkou displeja 7 a viac palcov

Klady

  • Zabudovaný reproduktor
  • Komfortné zobrazenie
  • Veľká pamäť

Zápory

  • Trochu ťažšia
  • Vyššia cena
  • Pomalšie reakcie
260 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Čítačka kníh PocketBook 743G InkPad 4 nadväzuje na staršiu verziu PocketBook 740 InkPad 3 Pro, ktorej dávali používatelia najvyššie hodnotenie. InkPad 4 si zachovala kvalitu predchádzajúceho modelu, ako je veľmi jemné rozlíšenie displeja 1872 x 1404 px aj jeho veľkosť 7,8″, takže umožňuje veľmi komfortné čítanie vďaka veľkému priestoru. Veľkosťou zodpovedá klasickej viazanej knihe a bude preto vhodná aj na dlhšie čítanie. Na pohodlí trochu uberá jej vyššia váha 265 g.

Ľahko sa používa nielen vďaka dotykovému displeju a manuálnym tlačidlám v spodnej časti, ale aj širokým možnostiam nastavenia vzhľadu a veľkosti textu. Nasvietenie displeja umožňuje zmeniť teplotu podsvietenia aj zvoliť automatický režim osvetlenia. Displej rýchlo prepnete do čierneho režimu na čítanie v noci a potláča aj modré svetlo. Pamäť čítačky sa nedá rozšíriť pomocou SD karty, ale vzhľadom na jej veľkosť s nadpriemernými 32 GB to nie je potrebné.

Čítačka má oproti svojej predchodkyni aj väčšiu kapacitu batérie 2 000 mAh a na jedno nabitie môže vydržať až 4 týždne. Jej telo tvorí pevný plast, ktorý je v zadnej časti vrúbkovaný a znižuje riziko vykĺznutia z ruky, chráni ju aj vodeodolné prevedenie umožňujúce ponorenie. Čítačka zobrazuje knihy vo veľkom množstve formátov, nechýba ani prehrávanie audiokníh a prevod textu na reč vďaka vstavanému reproduktoru alebo cez Bluetooth do slúchadiel.

Parameter Tento produkt
Výrobca

PocketBook

Veľkosť displeja (")

7,8

Kapacita (GB)

32

Rozšíriteľná pamäť

Nie

Typ displeja

E-ink Carta

Dotykový displej

Áno

Rozlíšenie (px)

1872 x 1404

Nasvietenie displeja

Áno

Odtiene šedej

16

Výdrž/kapacita batérie

2 000 mAh (až 4 týždne)

Vodotesnosť

Áno (IPx8)

Pripojenie

USB-C

Wi-Fi

Áno

Bluetooth

Áno

Audio výstup

Nie

Materiál

Plast

Farebné varianty

Čierna, strieborná

Hmotnosť (g)

265

Rozmery v*š*h (mm)

189,5 × 134 × 8

Hodnotenie používateľov

Užívatelia sú pri čítačke PocketBook 743G InkPad 4 najviac spokojní s veľkosťou a prehľadnosťou displeja a kvalitou jeho zobrazenia, pri porovnaní s predchádzajúcim modelom InkPad 3 im príde aj viac kontrastný. Vyhovuje im aj jednoduchá obsluha a čítanie textu v slovenčine. Niektorí používatelia kritizujú rýchlosť reakcií čítačky vzhľadom na jej cenu alebo to, že do čítačky nie je možné pridať ďalšie aplikácie.

Hlavné klady a zápory

Medzi hlavné klady čítačky PocketBook 743G InkPad 4 patrí jej veľký displej s jemným rozlíšením a prispôsobiteľným podsvietením, ktorý umožňuje komfortné čítanie. Čítačka má solídne spracovanie vrátane odolnosti proti vode, výdrž až 4 týždne a jednoduché intuitívne ovládanie vrátane mechanických tlačidiel. K najväčším nevýhodám patrí pomalšia reakcia a trochu vyššia cena.

Porovnanie s alternatívami

Ak vám čítačka PocketBook 743G InkPad 4 nevyhovuje, môžete zvoliť napríklad Onyx Boox Note Air 2. Stojí síce výrazne viac, ale v balení má aj fyzické pero na písanie poznámok a nechýba ani audio výstup na pripojenie slúchadiel. Ako lacnejšiu alternatívu odporúčame PocketBook 700 ERA Stardust Silver s menšou kapacitou 16 GB a kompaktnejším displejom.

Záverečné zhrnutie

Čítačka PocketBook 743G InkPad 4 poteší aj pomerne náročných užívateľov schopných kompromisu, ktorí do čítačky nechcú investovať najvyššie čiastky. Stretnete sa tak s pomalšou reakčnou dobou, no čítačka má kvalitný displej so skvelými vlastnosťami, intuitívne ovládanie, zabudovaný reproduktor a nadštandardne vysokú pamäť 32 GB. Pre náročnejších užívateľov vyžadujúcich ďalšiu prácu s dokumentmi odporúčame Onyx Boox Note Air 2.

260 € Orientačná cena
Autor: Kristýna Hašková | Dátum: | Produkt: PocketBook 743G InkPad 4 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Kristýna Hašková
Redaktorka
Kristýna je redaktorka, pre ktorú je čítanie vášňou. Rada preto skúma spôsoby, ako sa ku knihám dostať v rôznych podobách. Využíva na to znalosti zhromaždené z odborných zdrojov aj skúsenosti užívateľov, vďaka ktorým vie odporučiť čítačku pre rôznych čitateľov. Pátra aj po inováciách, preto vie poradiť, v čom sa displeje čítačiek zlepšujú alebo ako pracujú s formátmi elektronických kníh. Na našich stránkach ďalej spracováva témy z oblastí zdravia a krásy, napríklad infrasauny.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia PocketBook 743G InkPad 4

PocketBook 743G InkPad 4

260 € Orientačná cena